द्रुतमार्गका अग्ला पुल बनाउन ६ कम्पनीको छनोट

काठमाडौं–तराई द्रुतमार्गमा अग्ला पुल निर्माण गर्न नेपाली सेनाले प्रारम्भिक चरणमा ६ वटा कम्पनी छनोट गरेको छ। सेनाले द्रुतमार्गमा निर्माण हुने ९९ वटा पुलमध्ये ६२ वटा अग्ला पुल बनाउन इन्जिनियरिङ प्रोकुमेन्ट कन्स्ट्रक्सन (ईपीसी) मोडलमा काम गर्ने गरी कम्पनी छनोट गरेको हो।

सेनाका प्रवक्ता गोकुल भण्डारीका अनुसार पाँच चिनियाँ र एक टर्किस कम्पनी प्रारम्भिक चरणमा छनोट भएको जानकारी दिए। सेनाले अग्ला पुल बनाउन २०७४ चैतमा ग्लोबल टेन्डर आह्वान गरेको थियो। १५ वटा कम्पनीले पुल बनाउन इच्छा जाहेर गर्दै आवेदन गरेका थिए। नौ कम्पनी सेनाको मूल्यांकनमा बाहिरिए।

प्रवक्ताका अनुसार टर्किस कम्पनी डोगुस इन्साट भे टिकारेट एएस एन्ड माक्योल इन्साट सनायी टुरिजम भे टिकारेटको जोइन्ट भेन्चर छनोट भएको हो। चिनियाँ कम्पनीमा स्टेट कन्स्ट्रक्सन इन्जिनियरिङ कर्पोरेसन, हुनान रोड एन्ड ब्रिज कन्स्ट्रक्सन ग्रुप कम्पनी, चाइना रेलवे २० ब्युरो ग्रुप कर्पोरेसन छन्।

यस्तै चाइना ओभरसिज इन्जिनियरिङ ग्रुप र चाइना रेलवे नम्बर २ इन्जिनियरिङ कम्पनीको जोइन्ट भेन्चर, लोङजियान रोड एन्ड ब्रिज कम्पनी परेका पनि छनोट भएका छन्।

सेनाले प्रारम्भिक चरणमा छनोट भएका कम्पनीलाई रिक्वेस्ट फर प्रपोजल (आरएफपी) पठाइएको बताए। आरएफपीमा प्राप्त गरेका कम्पनीले पुलकोे डिजाइन र लागत मूल्य समेटेर सेनालाई पत्र पठाउनेछन्।

द्रुतमार्गको विस्तृत परियोजना प्रतिवेदन (डीपीआर) को जिम्मा कोरियन कम्पनी सुसङ इन्जिनियरिङले प्राप्त गरेको छ। कम्पनीले कात्तिक ४ गतेदेखि डीपीआर निर्माण सुरु गरी एक सय पाँच दिनमा सेनालाई हस्तान्तरण गर्नुपर्नेछ। अन्नपूर्ण पोष्ट दैनिकमा खबर छ।

Comments

comments

Trending Now : पूर्वेली सुन्दरीहरुको क्यालेण्डर सार्वजनिक