लण्डन दूतावासले गणतन्त्र दिवस मनायो

May 29th, 2011

धर्मराज अधिकारी /एचकेनेपाल डट कम -
बेलायत, बेलायतका लागि नेपाली राजदूत डा. सुरेशचन्द्र चालिसेले ६-८ महिना देश विकासका लागि धेरै लामो सयम नभएको बताएका छन्।

बेलायतस्थित नेपाली राजदूतावासले गणतन्त्र दिवसको अवसरमा आयोजना गरेको कार्यक्रममा राजदूत चालिसेले यस्तो बताएका हुन्। उनले जनताको उत्कट चाहना रहेको संविधान निर्माणका लागि व्यवस्थापिका संसदको म्याद थपिनु सकारात्मक भएको टिप्पणी समेत गरे।

नेपालका राजनीतिक दलबाट आशा गर्ने प्रसस्त ठाउं रहेको उनले जनाए। जनताको हितमा काम गर्न नै जनप्रतिनिधहरु रहेको स्मरण गराउंदै चालिसेले जनतालाई संविधान दिन दलहरु लागिपरेको बताए । संविधान बन्दैन भनेर निराशा गर्नुपर्ने आधार नभएको उनको भनाई थियो।

नेपालमा प्रजातन्त्र पुनस्थापनासंगै संविधानसभाको निर्वाचन मार्फत संविधान निर्माण गर्ने चर्चा भएपनि त्यो अहिले पूरा भएको राजदूतले बताए । जनप्रतिनिधिहरुले सदैंब जनताको हितका लागि काम गरिरहेको उनले बताए । २०४६ को आन्दोलनपछि मात्र तेश्रो मुलुकमा नेपालीहरुको आगमन बढेको जनाउंदै राजदूतले रेमिट्यान्सले मुलुक धानिएको बताए।

कार्यक्रममा दूतावासका उप नियोग प्रमुख झपेन्द्र अर्यालले स्वागत मन्तव्य राखेका थिए। नेपाली राष्ट्रिय गानबाट शुरु गरिएको कार्यक्रमको सञ्चालन एटेची गणेश अधिकारीले गरेका थिए । सो अवसरमा विभिन्न आन्दोलनमा बलिदानी दिएका अमर शहीदप्रति एक मिनेट मौन धारण गरिएको थियो । सो अवसरमा समाजका गन्यमान्य व्यक्तित्व, व्यवसायी, विद्यार्थी तथा पत्रकारहरुको उपस्थिति रहेको थियो।

Recent Videos:

Popularity: 10%

Entry Filed under: बेलायत समाचार

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

April 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts

Most Popular in May, 2011

Most Popular Posts

More news....