बिशेष तामझामका साथ गोर्खाकप सम्पन्न

May 30th, 2011

जे देखियो गोर्खाकपमा
धर्मराज अधिकारी / एचकेनेपाल डट कम-
बेलायत, बेलायतमा भएको गोर्खा कप फुटबल प्रतियोगितामा १० क्यु ओ जी एल आर टिम विजयी भएको छ। गोर्खाकप प्रतियोगिता भेट्रान तथा नन भेट्रान गरी २ चरणमा विभाजिन गरिएको थियो।

अल्डरसोटस्थित खेल मैदानमा आइतबार खेलाईएको नकलिक खेलमा प्लमस्टिड एफ सीलाई एक गोलले पराजित गर्दै १० क्यु ओ जी एल आरले उपाधि चुमेको हो। उसले एक हजार पाउण्ड नगदका साथै ट्रफी हात पार्‍यो। नन भेटा्रन तर्फ बेलायत भरी छरीएर रहेका १६ बर्षभन्दा माथि उमेर समूहका ४० नेपाली टिमहरुले भाग लिएका थिए । नन भेट्र तर्फ १० टिमले भाग लिएको खेलमा इन्टेक ८७ को विरुद्धमा इन्टेक ८६ ले को दुइ गोल गरी विजयी भएको हो । इन्टेक ८६ का गुन गुरुङले दुवै गोल गरेका थिए । ब्रिटिश सेनामा भर्ति भएको सालको आधारमा इन्टेक नामाकरण गरिएको थियो।

खेलमा विजयी हुने टिमलाई प्रमुख अतिथि बेलायतका लागि नेपाली राजदूत डा. सुरेश चन्द्र चालिसेले पुरस्कार हस्तान्तरण गरेका थिए। उनले गोर्खाकपको माध्यमबाट नेपाली र ब्रिटिश जनताबीच एकता बढेको बताए। तमुधीले गोर्खाकप सफल बनाएकोमा चालिसेले धन्यबाद दिएका थिए।

कार्यक्रममा अल्डरसोट क्षेत्र वरीपरीका स्थानबाट प्रतिनिधित्व गर्ने मेयर तथा मेयरेष्टहरुको बाक्लो उपस्थिति रहेको थियो।

तमुधि बेलायतले प्रत्येक बर्ष गर्दै आएको गोर्खा कप फुटबल प्रतियोगिता बेलायतमा विशेष मेलाको रुपमा विकास हुंदै आएको छ । गोर्खा कपले बेलायत भरी छरिएर रहेका नेपालीहरुको भेटमात्र गराएन युवा जोडीहरुको डेटिङस्पट पनि जुराईदियो । मिस नेपाल युके नविना पनि आफ्नै प्रेमीसंगै थिइन्। खेलाडीहरुका आफन्त र फुटबल प्रेमीहरुले मात्र खेलको मज्जा लिए । ५० बर्षउमेर माथिकाहरु दौंतरीसंग गफीरहेका भेटिन्थे । किशोर किशोरीहरु आफ्नै सुरमा यत्रतत्र डुलिरहेका थिए । करीब ५ हजार भन्दा बढि नेपाली दर्शकहरु उपस्थित भएको खेल मैदान वरीपरी स्थानीय व्यापारीहरुले स्वदिष्ट नेपाली खानाको स्टल राखेका थिए । त्यस्तै मिडियाहरु नेपाली टिभी तथा विएफ विएस गोर्खा रेडियोका विज्ञापनहरु पनि प्रशस्तै भेटिएका थिए। नेपालका विभिन्न जिल्लामा सेवा गर्दै आएका च्यारीटि संस्थाका व्यानर लगायत सहयोग माग्ने संस्थाहरुको ओइरो लागेको थियो । कार्यक्रममा नेपाली राष्ट्रिय वाजा पञ्चेबाजा बजाई अतिथिहरुको स्वागत गरीएको थियो।

गोखर्गाकप सम्पन्न गर्नका लागि तमुधिं बेलायतले करीब ५० लाख नेपाली रुपैंया खर्च गरेको थियो । कार्यक्रममा ससहयोग गर्ने स्थानीय व्यवसायीहरु अलाईटट फुडका उमेश रेग्मी, रारा रेष्टुरेन्टका प्रताप रायमाझी, गोर्खा बियरका हरी केसी तथा देउराली ट्राभल्सलाई अध्यक्ष मुच्छेत्र गुरुङले सम्मान गरेका थिए।

नेपालीका बिरोधी मन्त्री जेराल्ड गोर्खाकपमा
नेपालीहरुको विरोध गर्दै प्रधानमन्त्री डेविड क्यारुनलाई पत्र लेखेका अन्तर्राष्ट्रिय सुरक्षा सम्बन्धि बेलायती उपमन्त्री जेराल्ड हवार्थ कार्यक्रममा सहभागि भएका थिए । उनी नेपालीहरुको अत्यन्त चाप रहको अल्डरसोट क्षेत्रको कन्जरभेटिभ पार्टीका सभासद पनि हुन्। उनले नेपालीहरुका कारण हेल्थ सेवा, यातायत तथा शिक्षा जस्ता आधारभुत कुराहरुमा असर परेको भन्दै प्रधानमन्त्रीसमक्ष नेपालीहरुलाई अल्डरसोटमा रोक लगाउनुपर्ने समेत बताएका थिए। मन्त्री जेराल्ड तथा उनकी श्रीमतीलाई पञ्चेबाजाले स्वागत गर्दै कार्यक्रमस्थल पुर्‍याइएको थियो।

वास्ता छैन पत्रकारको
नेपाली डायस्पोरामा पत्रकारिता सोचे जस्तो छैन । आयोजकहरुले पत्रकारहरुलाई वास्ता गर्दैनन्। नेपालमा कार्यक्रमका आयोजकहरुले पत्रकारलाई विशेष स्थान दिन्छ। पत्रकारहरुलाई बस्ने विशेष प्रबन्ध हुन्छ तर बेलायतमा त्यो मान्यता छैन। आयोजक, अतिथि र आफन्तहरुले खचाखच भरिएपछि पत्रकारहरु पाखा लाग्छन्। आयोजकभन्दा अतिथिहरु प्राय बढी हुने बेलायतमा कार्यक्रम गर्ने नेपालीहरुको चलन जस्तै रहेछ।

आइतबार भएको गोर्खाकपमा पनि यस्तै भयो । करीब एक दर्जन बढि पत्रकारहरु रहेको गोर्खाकपमा पत्रकारहरु यताउता टहल्न बाध्य भए। उनीहरुलाई नत बस्ने व्यवस्था थियो न आयोजकले पत्रकारलाई मध्यनजर गर्दै कार्यक्रमको शुरुवात र अन्त्य गरे। एउटै कार्यक्रममा पत्रकारहरुको आपसी भेट पनि हुन पाएन। फरमल रुपमा आयोजना गरिएको कार्यक्रममा पनि पत्रकारले खोजी पत्रकारीता गर्नुपर्ने बेलायतमा बाध्यता जस्तै छ।

Recent Videos:

Popularity: 9%

Entry Filed under: बेलायत समाचार

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

April 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts

Most Popular in May, 2011

Most Popular Posts

More news....