फेसबुक आन्दोलन बेलायतमा पनि

May 30th, 2011

लारा / एचकेनेपाल डट कम-
लण्डन, “लण्डन-संविधान, शान्ति तथा मुलुकका लागि खडा छ” भन्ने नारासहित मुख्य अभियानकर्ता प्रदिपकुमार सिहं, नम्बर वन सोर्सेस ब्लगर लेक्स लिम्बु तथा मिस युके-नेपाल नबिना गुरुङलाई साथ दिन लण्डनदेखि बाहिरबाट पनि आएका सयौंको संख्यामा नेपाली युवाहरु बेलायतस्थित नेपाली दूताबासमा २७ मई, मध्यान्ह १२ बजे निक्कै जोशसहित भेला भएका थिए।

सप्ताहन्त, त्यहिमाथि बेर्फुसदिलो शनिबारको बेलायतमा आफ्नै महत्व छ तैपनि, छोटो समयमा बेलायतको भौगोलिक असमानताको बावजूद पनि फेसबुक सञ्जाल मार्फत गरिएको यो आह्वानमा सोचेभन्दा बढी सहभागीहरु भेला भएको देखेर १८ वर्षीय तन्नेरी संयोजक लेक्स लिम्बू निक्कै दंग र उत्साही देखिन्थे । फेसबुकको प्रभावले यस्तो संभव होला भन्ने लागेको थिएन तर सहृदयी साथीहरुको ऐक्यबद्धताप्रति म दंग तथा आभारी छु-धन्यबाद दिने क्रममा लेक्सले भने।

फेसबुक प्रयोगकर्ताहरुको समूह ‘नेपाल युनाईटस्’ मार्फत नेपालमा करीब महिनादिन अघि शुरु भएको आन्दोलनलाई ऐक्यबद्धता जनाउन उक्त भेला आयोजना गरिएको थियो।

अभियानकर्ताहरुले नेपालका लागि बेलायतको राजदूत डा. सुरेशचन्द्र चालिसेलाई भेटेर भलाकुसारी गर्दै, “यो कुनै राजनीतिक अभियान होईन, विदे्शमा बसेता पनि आफ्नो मुलुक नेपालप्रति हामी पनि उतिकै चिन्तित छौं अतः खबरदारी तथा दबाब दिन आ-आफ्नो ठाउँ, तह र तप्काबाट हाम्रो पनि उतिकै जिम्मेवारी हो भन्दै यो स्वस्फूर्त ऐक्यबद्धता जनाईएको हो” भन्दै संकलित हस्ताक्षरसहितको ज्ञापनपत्र बुझाएका थिए।

संविधान निमार्णमा भएको ढिलाईप्रति हाम्रो घोर निन्दा छ। संविधान, शान्ति तथा मुलुकका लागि बेलायती हामी सबै युवा एकभएर खडा छौं । संविधान निमार्णका लागि आजको युवाहरुको चाहना र मागसहित लेखिएका केही बुँदाहरु यस आन्दोलनका मुख्य अभियानकर्ता प्रदिप कुमार सिहंले पढेर सुनाएका थिए। मिस युके-नेपाल नबिना गुरुङले भविष्यमा बन्ने नेपालको संविधानले “बृहतरुपमा सबै जात-जातिय समुदाय तथा संस्कृतिहरुलाई महत्वका साथ समान स्थान दिईएको हुनुपर्छ” भन्दै भेलालाई सम्बोधन गरेकी थिईन्।

आन्दोलनलाई सार्थक तुल्याउन स्वस्फूर्त भेला भएका सहभागीहरुले संविधान निर्माण गरिएको ढिलाईप्रति “ज्याला पूरा लियौ, अब संविधान देउ” भन्ने नाराका साथमा सहभागी भेलाले कविता, गीत तथा बुलन्द भाषणकासाथ अब समय थप भएमा साँच्चै नै सभासदहरुले ज्यालारहित काम गर्नुपर्छ भन्ने जोड दिएका थिए।

फेसबुक सञ्जालमा रमाउने आजका तन्नेरी पुस्ताहरुले विद्युतिय यो सञ्जाललाई केवल साधनको रुपमा मात्रै नअप्नाएर संचारकोरुपमा पनि प्रयोग गर्दै जनाईएको संविधान निर्माणका लागि यो ऐक्यबद्धताले ढिलो, चाँडो परिणाम अवश्य ल्याउने नै छ। ती तन्नेरी अभियन्ताहरुको उत्साहलाई बधाई!

Recent Videos:

Popularity: 9%

Entry Filed under: बेलायत समाचार

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

April 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts

Most Popular in May, 2011

Most Popular Posts

More news....