प्रचण्डको निर्णयाविरुद्ध पार्टीमा गम्भीर छलफल हुन्छः गजुरेल

May 31st, 2011

एचकेनेपाल डट कम संवाददाता-
काठमाडौ, एकीकृत नेकपा माओवादीका सचिव सीपी गजुरेलले झलनाथ खनाल नेतृत्वको सरकारलाई राष्ट्रिय सहमतिको सरकारको स्वरुप दिने पार्टीकको निर्णयाविपरित राजिनामा गराउने भनी अध्यक्ष प्रचण्डले गरेको सहमतिको विषयमा पार्टीमा गम्भीर छलफल हुने बताएका छन्।

रिपोर्टर्स क्लब नेपालले मंगलबार आयोजना गरेको साक्षात्कारमा गजुरेलले पार्टले राष्ट्रिय सहमतिको सरकारको लागि प्रधानमन्त्रीको राजिनामा गराउने विषयमा म्याण्डेड नदिएकोले त्यस्तो सहमति कार्यान्वयन हुन नसक्ने ठोकुवा गरे। उनले पार्टीको निर्णयविपरित कसरी यस्तो भयो भन्ने विषयमा पार्टीभित्र गम्भीर छलफल हुने स्पष्ट पारे।

क्लबका अध्यक्ष ऋषि धमलाको सभापतित्वमा भएको साक्षात्कारमा उनले भने-हामीले आफै बनाएको सरकारको राजिनामा माग्दैनौ। पार्टीको निर्णयविपरित प्रधानमन्त्रीको राजिनामामा हस्ताक्षर भएको छ।

गजुरेलले राष्ट्रिय सहमति कायम नभई प्रधानमन्त्रीको राजिनामा नआउने स्पष्ट पार्दै अहिले प्रधानमन्त्रीलाई राजिनामा दिन लगाएर मुलुकको अवस्था झनै कष्टकर बनाउन नहुने तर्क गरे। उनले यहि सरकारमा अरु दल आएर राष्ट्रिय सहमतिको स्वरुप दिनु पर्ने भन्दै अन्य पार्टी आए सोही अनुरुप सरकारको नेतृत्वमा आलोपालो हुने समेत स्पष्ट पारे।
संविधानसभाको म्याद थप्नुअघि तीन प्रमुख दलहरुवीच भएको पाँच बुँदे सहमति कार्यान्वयन सहज ढंगले हुनै नसक्ने दावी गर्दै गजुरेलले संविधानसभाको म्याद थप सम्बन्धमा माओवादीलाई चेपुवामा पारिएको र पार्टीको निर्णयविपरित प्रधानमन्त्रीको राजिनामाको विषय उल्लेख भएकोले पनि कार्यान्वयन सहज नभएको दावी गरे।

माओवादीले तत्काल हतियार सरकारलाई नबुझाउने स्पष्ट पार्दै गजुरेलले समायोजन र हतियार बुझाउने काम सँगसँगै हुनु पर्ने बताए । उनले भने-हतियार खोसिएका नागरिकलाई के मा समायोजन गर्ने? हतियार नभएको पनि सेना हुन्छ। त्यसैले समायोजन र हतियार बुझाउने काम सँगै बढ्छ। पहिला हतियार बुझाउने काम मान्य हुदैन।

छ महिनाभित्र सेना समायोजन सक्ने भनी पार्टीको तर्फबाट भएको सम्झौता ऐतिहासिक भूल भएको भन्दै उनले शान्ति प्रक्रिया टुङग्याएर संविधानपछि बनाउने कुरा मान्य नहुने बताए।

Recent Videos:

Popularity: 9%

Entry Filed under: News

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

April 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts

Most Popular in May, 2011

Most Popular Posts

More news....