महिलाको विकास विना देशको विकास सम्भव छैन-गुरुङ

July 28th, 2011

रेडियो गोर्खाली/ एचकेनेपाल डट कम-
पोखरा, राष्ट्रिय सौन्दर्यकर्मी यूनियन नेपालका अध्यक्ष मिना गुरुङले महिलाको विकास विना देशको विकास सम्भव नभएको बताउनु भएको छ। “महिलाको विकास विना राज्यको विकास असम्भव छ।” उहाँले भन्नुभयो।

राष्ट्रिय सौन्दर्यकर्मी यूनियन नेपालको आयोजना तथा पर्पल विजनेश इन्टरनेशनल प्रालिको भारतको सहकार्यमा आज पोखरामा आयोजित ब्यूटी हेल्प सेमिनारको उद्घाटन कार्यक्रममा बोल्दै अध्यक्ष गुरुङले महिलाहरु पछाडि परेका कारण देशमा विकास हुन नसकेको बताउदै अव महिलाहरु नेतृत्व लिन घरभित्रको कामबाट सामाजिक कार्यमा क्रियासिल हुनुपर्नेमा जोड दिनुभयो।

ब्यूटिसियन पेशा अँगाल्दा समाजले विगतमा नकरात्मक दृष्टिकोणबाट हेर्ने गरेको भएपनि अहिले मर्यादित पेशा भएको बताउदै सौन्दर्यकर्मीहरुले ब्यक्तिहरुलाई मात्रै नभएर समाज र राष्ट्र सिगांर्न पनि भूमिका खेल्नुपर्ने बताउनु भयो।

उहाँले सरकारसंग यूनियनले राखेका माग मध्य एउटा माग सरकारले हालै सार्वजनीक गरेको नीति तथा कार्यक्रमबाट विना धितो ऋण दिन समावेश गरेको र अन्य मागका लागि सम्पूर्ण सौर्न्दयकर्मीहरु यहि मर्यादालाई टेकेर अगाडि बढ्नुपर्ने बताउनुभयो।

उहाँले नजिकीन लागेको नेपाली महिलाहरुको महान चाड हरितालिका तिज पर्वलाई भड्किलो रुपमा नमनाई सरल र सहज रुपमा मनाउन पनि आग्रह गर्नुभयो। तिजलाई अव हामीले गरगहना र महङगा साडिहरुको प्रदशन गर्न चाड भन्दा पनि सवैलाई पाच्य हुने गरि सामान्य रुपमा चाडका रुपमा बताउनुपर्ने बताउनु भयो।

कार्यक्रममा सौन्दयकर्मी यूनियन नेपालका उपाध्यक्ष आरती गुरुङले सौन्दय पेशालाई मर्यादीत रुपमा संचालन गर्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो। महासचिव पम्फा पहारीले सरकारले विना धितो दुइ लाख ऋण दिने ब्यवस्था गरेकोमा स्वागत गदै सौन्दर्यकर्मीहरु एक जुट हुनुपर्नेमा जोड दिनुभयो।

कार्यक्रममा पत्रकार दुगा भण्डारी, सौन्दर्यकर्मी यूनियन कास्कीका उपाध्यक्ष राधा आचार्य,लगायतले बोल्नु भएको कार्यक्रम कास्की अध्यक्ष सुमन गुरुङको अध्यक्षतामा सम्पन्न भएको थियो। भारतबाट आउनु भएका डाक्टर मनोजदास गुप्ताले सेमिनारमा स्कीन सम्वन्धी, ल्यान्डसेड माइक्रो सर्जरी टिटमेन्ट, ब्यूटि स्कीन केयर, हेयर कटिङ, पिम्पल्स र मिलिल्ना टिटमेन्ट ब्यूटिसियनहरुका लागि आवश्यक विभिन्न टिप्सहरुका बारेमा जानकारी दिनु भएको थियो।

Recent Videos:

Popularity: 5%

Entry Filed under: News

1 प्रतिक्रिया / Comment आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Add your own

  • 1. keshar Gurung  |  July 29th, 2011 at 6:53 am

    Mina Gurung, you are 100% right,There is No development and No security in the country without women leadership.

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

April 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts

Most Popular in July, 2011

Most Popular Posts

More news....