मिशन ‘मिस नेपाल’ (+Photo)

July 31st, 2011

सौरभ श्रेष्ठ /एचकेनेपाल डट कम-
धरान, आगामी भदौ १३ गते मिस नेपाल सदीक्षा श्रेष्ठले यस वर्षकी मिस नेपाललाई क्राउन लगाइदिनेछिन् र विधिवतरूपमा ‘मिस नेपाल २०११’ को घोषणा हुनेछ।

मिस नेपाल सदीक्षा श्रेष्ठको हातबाट मिस नेपालको क्राउन लगाउने सपनालाई विपना बनाउन यस वर्षकी मिस पूर्वाञ्चल प्रतिभा श्रेष्ठ आफूलाई भित्रैदेखि तयार गरिरहेकी छन्। धरान-११ की स्थायी बासिन्दा प्रतिभा समग्र पूर्वाञ्चलको प्रतिनिधित्व गर्दै मिस पूर्वाञ्चलबाट मिस नेपाल हुने दृढ आकांक्षा राख्छिन्। भन्छिन्, ‘म ओभर कन्फिडेन्ट त छैन तर पनि मेरो आत्मविश्वास, योग्यता, परिश्रम र दृढ आकांक्षा नै मिस नेपालको लागि आफू पर्फेक्ट छु भन्ने आधारहरु हुन्।’

गृहिणी आमा सुमित्रा श्रेष्ठ र ब्रिटिश गोरखा धरानका जागिरे बाबु कृष्ण श्रेष्ठकी एक मात्र छोरी र दुइ दाजुकी कान्छी बहिनी प्रतिभा बीबीए पढ्दैछिन्। पढाइलाई निक्कै महत्वपूर्ण ठान्ने प्रतिभा भविष्यमा बिजनेश अधिकृत बन्ने चाहना राख्छिन्। साथै फेसन तथा मोडलिङप्रति पनि उत्ति नै आकषिर्त छिन्। यही आकर्षणले नै उनी मिस पूर्वाञ्चलमा भाग लिन पुगिन् र जितिन् पनि।

परिवारको सद्भाव र सहयोग पनि आफ्नो सफलताको अर्को मुख्य सूत्र रहेको बताउने प्रतिभा राजनीतिक खिचातानीमा पनि उत्तिकै चाख राख्छिन्। दैनिकजसो पत्रपत्रिका पढ्ने उनी राजनीतिक अर्न्तसंघर्ष तुरुन्त बन्द भएर छिट्टै नयाँ संविधान बनेर शान्ति छाओस् भन्ने कामना गर्छिन्। जीवनलाई एक सुन्दर सपना मान्ने प्रतिभा जिन्दगीका उतारचढावमा आफ्नो भूमिकालाई सधैँ मेन्टेन गर्नसक्ने क्षमता राख्नुपर्ने बताउँछिन्।

सौन्दर्य प्रतियोगिताले नारीहरुको चीरहरण गर्ने नभई उनीहरुलाई आत्मविश्वासी र स्वाबलम्बी बनाउने भर्‍याङको काम गर्ने उनको ठम्याइ छ। मिस पूर्वाञ्चलमा सहभागी भएर आफ्नो व्यक्तित्व र आत्मविश्वासमा निखार आएको र आफूमा थुप्रै सकारात्मक परिवर्तन आएको भन्न उनी छुटाउँदिनन्।

भर्खरै १९ वर्ष लागेकी ५ फिट ५ इञ्च अग्ली प्रतिभा मिस नेपालको तयारीका लागि काठमाडौं गएकीछिन्। मिस पूर्वाञ्चलको क्राउन थापेकी प्रतिभा अडिसनविना सिधै मिस नेपालको फाइनलमा भाग लिँदैछिन्।

अहिले भने उनी मिस नेपालको लागि गर्नुपर्ने अन्य तयारीका लागि पत्रपत्रिका, किताबहरुको अध्ययन तथा विज्ञहरुसँग भलाकुसारीमा व्यस्त छिन्। साउन २० गते सुरु हुने मिस नेपालको ‘क्लोज क्याम्प’ हुँदै भदौ १३ गते हुने फाइनल प्रतियोगिताबाट मिस नेपालको रुपमा पूर्वकी सुन्दरी प्रतिभा छानिउन् भन्ने हाम्रो पनि कामना छ।

मिस नेपालमा हालसम्म पूर्वको धरानबाट समर ९७ की विजेता योगिता प्रधान, मिस कोशीकी विजेता कृति श्रेष्ठ र मिस पूर्वाञ्चल २०१० की फर्स्ट रनर अप प्रियारानी लामा तथा विराटनगरबाट मिस पूर्वाञ्चल २००२ की विजेता सगुन शर्मा र सलकपुरबाट मिस कोशीकी सेकेण्ड रनर अप रेखा थापाले भाग लिइसकेका छन्। यीमध्ये योगिताले मिस क्याट वाक र प्रियारानीले मिस ब्युटीफुल कम्प्लेक्समेन्टको एवार्ड हात पारे भने कृति टप फाइभसम्म पुग्न सफल भएकी थिइन्।

तस्वीरहरूः नमितचन्द ठकुरी र मिङ्मा चुक्टे शेर्पा/ एचकेनेपाल डट कम


Recent Videos:

Popularity: 5%

Entry Filed under: Entertainment

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

April 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts

Most Popular in July, 2011

Most Popular Posts

More news....