चार बुँदे खारेज नभए तेस्रो जनआन्दोलनः गजुरेल

September 29th, 2011

एचकेनेपाल डट कम संवाददाता-
काठमाडौ, १२ असोज । एकीकृत नेकपा माओवादीका सचिव सीपी गजुरेलले सरकार निर्माणको क्रममा प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराई र अध्यक्ष प्रचण्डले पार्टी नीति विपरित गरेको चार बुँदे सम्झौता खारेज नभए तेस्रो जनआन्दोलन गर्ने घोषणा गरेका छन्।

रिपोर्टर्स क्लब नेपालले बिहीबार आयोजना गरेको साक्षात्कारमा सचिव गजुरेलले बुधवारबाटै आन्दोलन सुरु भईसकेको र यसले छिट्टै तेस्रो जनआन्दोलनको रुप लिने दावी गरे।

साक्षात्कारमा उनले भने-राष्ट्रभन्दा ठूलो सरकार वा अरु केही हुँदैन त्यसैले राष्ट्रघाती चार बुँदे सम्झौता खारेज नहुँदा सम्म आन्दोलन जारी रहन्छ। गजुरेलले लडाकुको हतियार राखिएको कन्टेनरको साँचो बुझाउने विवाद भन्दा ठूलो विषय राष्ट्रिय स्वाधिनता र सार्वभौमसत्तामाथि खतरा उत्पन्न गर्ने चार बुँदे सहमति भएको भन्दै त्यो पार्टीको घोषित नीतिको समेत विरुद्ध रहेको ठोकुवा गरे । उनले भने-चार बुँदे खारेज नगर्ने हो भने पार्टीको घोषित नीति नै बदल्नु पर्छ । पार्टीको लाईन लागु गर्न सधै विरोध गर्न पाईन्छ। चार बुँदे सहमति पार्टी निर्णय र लाईन विपरित छ।

उनले रक्षामन्त्रीको पछिल्लो मुलुक टुक्राउने अभिब्यक्ति चार बुँदे सहमतिकै अर्न्तबस्तु भएको भन्दै राष्ट्रिय अखण्ड राख्ने जिम्मेवारी पुरा नगर्ने सरकारको औचित्य नभएको दावी गरे। चार बुँदे सहमतिमा रहेको विवाद जारी रहे प्रधानमन्त्री डा बाबुराम भट्टराई नेतृत्वको सरकार नै नरहने ठोकुवा गरे।

उनले भने-हामीले राष्ट्र र जनताको सेवाको लागि सरकार बनाएका हौ राष्ट्रघात गर्न होइन। यसको हामी सधै विरोध गरिरहन्छौ तर बेवास्ता गर्दै जाने हो भने सरकारको पनि काम छैन। फिर्ता बोलाउनुपर्छ । राष्ट्र भन्दा ठूलो सरकार होइन।

मधेसी मोर्चासँग बार्ता गर्न पाँच जनाको समिति बनाएकोमा प्रधानमन्त्री र अध्यक्ष एक्लैले सहमति गर्नु भयो अब उहाँहरुले सम्झौता भएकोमा आत्मालोचना गरेर खारेज गर्नु पर्छ-उनले जोड दिदै भने।

सचिव गजुरेलले रक्षामन्त्रीले बोलेको कुरालाई प्रधानमन्त्रीले मिडियामार्फत त्यस्तो आशयमा नबोलेको भनि स्पष्टीकरण दिनुलाई नाङगो झुठको संज्ञा दिदै प्रधानमन्त्रीले रक्षामन्त्रीको अभिब्यक्तिको विषयमा जवाफ र वर्खास्तीको लागि पहल लिनु पर्ने माग गरे।

उनले रक्षामन्त्रीको पछिल्लो विवादित अभिब्यक्तिको विरुद्ध प्रधानमन्त्री डा बाबुराम भट्टराई र अध्यक्ष प्रचण्डले विज्ञप्ति निकालेर औपचारिक रुपमा विरोध गर्नु पर्नेमा चु सम्म नबोलेकोमा आक्रोशसमेत ब्यक्त गरे।

Recent Videos:

Popularity: 4%

Entry Filed under: News

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

April 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts

Most Popular in September, 2011

Most Popular Posts

More news....