होटल तोडफोड गर्नेहरु रिहा

February 19th, 2012

होटल तोडफोड गर्नेहरु रिहा
सन्तोष काफ्ले / एचकेनेपाल डट कम-
धरान, ७ फागुन । होटल तोडफोडको आरोपमा पक्राउ परेका सञ्जुहाङ पालुङ्वाले नेतृत्व गरेको संघीय लिम्बुवान राज्य परिषदको भातृ संगठन युवा परिषद सुनसरीका कायकर्ताहरु छुटेका छन्।

गल्ति स्वीकार गर्दै तोडफोड गरेको होटलको क्षतिपूर्ति दिन युवा परिषद कार्यकर्ता सहमत भए संगै पीडितले जाहेरी फिर्ता लिएपछि उनीहरु आइतबार छुटेका हुन्।

संघीय लिम्बुवान राज्य परिषदका नेता तथा पीडित जग्गा व्यवसायीसमेत रहेका प्रेमचन्द्र राई तथा जग्गा व्यवसायीबीच आइतबार धरानमा भएको छफफलमा परिषदले आफ्ना कार्यकर्ताले गल्ति गरेको स्वीकार गरि क्षतिपूर्ति तिर्न सहमत भएपछि जाहेरी फिर्ता लिएको राईले वताए। साथै होटल बसेर खादै गरेका ग्राहक तोडफोडपछि तितरवितर भएको र उनीहरुले खाएको ८ हजारसमेत परिषलले तिर्ने सहमति भएको राईले जानकारी दिए।

तोडफोडमा संलग्नहरुले आगामी दिनमा भने पुनः गल्ति नदोर्याउने लिखित प्रतिवद्धता समेत गरेको उनको भनाई छ। यता परिषदका सुनसरी अध्यक्ष भूपेन्द्र सुन्दर लावतीले आफ्ता कार्यकर्ताबाट गल्ति भएको कारण क्षतिपूर्ति दिने सहमति भएको वताए। उनले घटनको विषयमा परिषदले पनि आन्तरिक छानविन गरि दोषीलाई कारबाही गर्ने समेत बताए।

चन्दा नदिएको भन्दै युवा परिषदका अध्यक्ष प्रेम लिम्बुसहितका परिषदका कार्यकर्ताले राई धरान १५ स्थित बगरकोटमा रहेको लुम्चुङ चाम्लिङ सेकुवा कर्नरमा तोडफोड गरेका थिए। घर जग्गा व्यवसायी समेत रहेका राईको होटलमा जग्गा प्लटिङ गर्दा आफूहरुलाई नसोधेको तथा चन्दा नदिएको निहूमा घरेलु हतियारसहित पुगेका युवा परिषदका अध्यक्ष प्रेम लिम्बुसहितका युवाहरुले तोडफोड गरेका थिए।

प्रहरीले सोही अरोपमा लिम्वु र उनका सहयोगीहरु धरान १५का १८ वर्षीय नविन गुरुङ, १८ वर्षीय किरण लिम्वु, १८ वर्षीय सुमन लिम्वु र १८ वर्षीय विक्रम भनिने विशाल श्रेष्ठलाई शुक्रवार प्रक्राउ गरेको थियो। इलाका प्रहरी कार्यालय धरानका प्रमुख डिएसपि राजेन्द्र विष्टले उनीहरु बाहिरै मिलेको भन्दै जाहेरी फिर्ता लिएको कारण पाँचै जनालाई छोडको जानकारी दिए।

चन्दा नदिएको आरोपमा होटल तोडफोड
सन्तोष काफ्ले / एचकेनेपाल डट कम-
सञ्जुहाङ पालुङ्वाले नेतृत्व गरेको संघीय लिम्बुवान राज्य परिषदको भातृ संगठनको रुपमा रहेको युवा परिषदका सुनसरी अध्यक्षसहितका कार्यकर्ताले चन्दा नदिएको भन्दै एक होटलमा तोडफोड गरेका छन्।
धरान १५ स्थित वगरकोटमा रहेको लुम्चुङ चाम्लिङ सेकुवा कर्नरमा शुक्रवार राति चन्दा नलिएको निहुंमा तोडफोड गरेको प्रहरी जनाएको छ।

भिडियोः

घर जग्गा व्यवसायी समेत रहेका प्रेमचन्द्र राईको होटलमा जग्गा प्लटिङ गर्दा आफूहरुलाई नसोधेको तथा चन्दा नदिएको निहूंमा घरेलु हतियारसहित पुगेका युवा परिषदका अध्यक्ष प्रेम लिम्बुसहितका युवाहरुले तोडफोड गरेको पीडितले धरानमा पत्रकार सम्मेलन गरी जनाकारी दिएकाछन्।

पीडित राईले युवा परिषदका कार्यकर्ताले चन्दा दिन नियमित रुपमा दवाव दिदैआएको र आफूले इन्कार गरेपछि प्रकाश लिम्वुको नेतृत्वमा आएका १५ /१६ जनाको समूहले एक्कासी होटलमा प्रवेश गरेर तोडफोड गरी होटल छोडन दवाव दिदै नछोडे परिवारको नै ज्यान लिने धम्की दिएको बताए।

लिम्बु समूहले फोनमार्फत समेत बारम्बार धम्की दिएको कारण आफूहरु व्यवसायबाटै पलायन हुने स्थितिमा आएको वताए। राईले असुरक्षाका कारण शनिवार पसल नै बन्द गरेका छन्। लिम्वुवानले यस पनि राईसंग २ लाख चन्दा लिइसकेको सम्मेलनमा जानकारी दिइयो।

यसैवीच धरान घर जग्गा व्यवसायी संघ धरानले घटनाको निन्दा गरेको छ। संघका महाचिव मनोज भट्टराईले असुरक्षाका कारण व्यवासायीहरु पलायन हुन लागेकोले सुरक्षाको प्रत्याभूति दिलाउन सरकारसमक्ष माग समेत गरेका छन्। भट्टराइले पत्रकार सम्मेलनमा वोल्दै दोषीलाई कानुनको कठघरामा उभ्याउन र निर्वाध रुपमा व्यावसाय गर्न पाउने नागरिकको नैसर्गिक अधिकारलाई सुनिश्चित गर्न उनले मागसमेत गरेका छन्।

यसैबीच, चन्दा नदिएको रिसमा होटलमा तोडफोड गर्ने लिम्वुवानका ५ कार्यकर्तालाई प्रहरीले शनिवार पक्राउ गरेको छ। पक्राउ पर्नेहरुमा सन्जुहाङ्ग पालुङवा नेतृत्वको संघीय लिम्वुवान राज्य परिषदको युवा संगठनका सुनसरी अध्यक्ष धरान १५ का २९ वर्षीय प्रकाश लिम्वु र उनका सहयोगीहरु धरान १५का १८ वर्षीय नविन गुरुङ, १८ वर्षीय किरण लिम्वु, १८ वर्षीय सुमन लिम्वु र १८ वर्षीय विक्रम भनिने विशाल श्रेष्ठ रहेका छन्।

उनीहरुको साथबाट ५ थान घरेलु हतियारसमेत बरामद गरेको धरान प्रहरीले जनाएको छ। इलाका प्रहरी कार्यालय धरानका प्रमुख डिएसपि राजेन्द्र विष्टले उनीहरुलाई सार्वजनिक अपराध ऐन अर्न्तगत कारवाही गरिने बताए।

यता लिम्वुवानका सुनसरी अध्यक्ष भूपेन्द्रसुन्दर लावतीले घटनामा आफ्नो पार्टीका कार्यकर्ता भएको स्वीकार गदै दोषी प्रमाणित भए कारवाही गर्ने बताएका छन्। उनले आफ्नो पार्टीले प्लटिङ्ग रोक्ने नीति भएपनि पैसा लिने नीति भने नभएको बताउदै पैसा मागेको प्रमाणित भए कारवाही गर्ने स्पष्ट पारेका छन्।

Recent Videos:

Popularity: 92%

Entry Filed under: News

3 प्रतिक्रियाहरू / Comments आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Add your own

 • 1. nepali  |  February 19th, 2012 at 4:52 am

  Dharan ma Goruwal Haruko Chnada Attank Dherrai Bhai sakyo Abo Sabai Dharan ma baso bas garne anne jat ka daju bhai haru,, Rai Gurung CHETRI Bahaun Newar Tamang.Magar,Bh,ujel,Kami Damai Searpa/sarki /Ek mat sangathan bhaera Limbuwan Goruwal Hrulai Dharan Bat Lakhetnu parchha,kinaki,Dhran ma esto attyachar bhaeko katti ramita herera baschhau Daharane bashi haru.abo atti bho,, JAGNU PARCHHA,Limbu GORUWAL harulai Dhran battai uthibas garnu parchha,Jaha bat Aeko tettai lakhetnu parchha Iniharulai Dharan ma pasnunai dinu hunna.inhru bhaneko desh ra nepali jantako satru hun/kinaki sansarma kahi nabhaeko jat ko rjya limuwan rajya ko mag rakhera nepali jantali dherrai dukha di raheko kura nepali jantale nabujheko hoina/ani patak patak banda hartal chanda attank.machhai raheko chhan/abo sara annnya jatka nepali jantale goruwal haruko patta saf garnu parne bela ai sakyon,abo hami chup lagera basnu hunna,, jag Dharane janta //limbu haruko thegan lagaunu parchha.jay nepal jay dharane janta..

 • 2. YALAMBER  |  February 20th, 2012 at 10:54 am

  HAU LUNGA HO TOO MUCH BHAYO HAU TYO DHARN MA RAI LE FEJA LOTE GARYO BHANE LUNGA HARU BACHNE CHHOIANAS HOI LUNGA HO
  YAKTHOMBA
  KINA YAKTHUMBA LIMBU HARU 6 SATAPDI TIRA NEPALKO PURBA MA AYO NI RAI BASOBAS THAUMA RAI HARU LE UNIHARU LAI PANI BASNA KO LAGI THAU DIYO KINA KI RAI HARU DYALU SABHAB KO HUNCHH TARA LIMBULE CHHAHI RATI RATI RAI HARULAI ATTACK GARNUKO LAGI GULELI RA TIR BANAI TRAINING GARI EKDIN TYO GULELI RA TIR PARYOG GARI RAI HARULAI ATTACK GARE RA RAI HARULAI TYO BASTI BATA KHEDE ANI LIMBU HARULE BHANE YO HARO LIMBUWAN HO TI AI HARU THIYE YAKHALI RAI HARU SO LIMBU IS YKTHUMBA BHAYE SO LIMBU LUNGA HO RAI NAJISKA HOI FERI FEJA LOTTE HOLA

 • 3. rai arvin  |  February 22nd, 2012 at 10:27 am

  O ho sathi ho Limbu wan suru nabhai ghinlagdo behora po dekhiyo. Abo Limbo wan bhayo bhane ke halat hola arru Jatiko. Nagarum hai tyeso Lungaho.

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

April 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts

Most Popular in February, 2012

Most Popular Posts

More news....