युएईमा जनयुद्ध दिवस भव्यताका साथ सम्पन्न

February 19th, 2012

हरि नेपाली / एचकेनेपाल डट कम-
दुबई, नेपाली जनप्रगतिशील मंच युएईले गत शुक्रवार सहिद दिबस मनाएको छ। नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (माओवादी)को नेतृत्वमा वि.सं.२०५२ साल फागुन १ गतेबाट सञ्चालित महान् जनयुद्धको बार्षिकोत्सवको अवसरमा नेपाली जनप्रगतिशील मञ्च युएईको आयोजनामा १७ औ महान् जनयुद्ध दिवस एक कार्यक्रमका वीच दुवई स्थित एभरेष्ट ईन्टरनेसनल होटलमा सम्पन्न भएको छ।

नेपाली जनप्रगतिशील मञ्च युएईका केन्द्रिय अध्यक्ष एवं महाधिवेशन आयोजक समितिका संयोजक उत्तम अधिकारीको सभापतित्वमा एवं मञ्चका सल्लाहकार संयोजक पिताम्बर पोखरेलको आतिथ्यमा भएको उक्त कार्यक्रममा जनयुद्धका प्रथम सहिद दिलबहादुर रम्तेलको फोटोमा सामुहिक माल्यार्पण गरि देश र जनताका निम्ति जीवन आहुती दिने ज्ञातअज्ञात वीर शहिदहरुप्रति क्रान्तिकारी सलामी दिदैं १७ दिपप्रज्वलन साथ शहिदहरुको सम्झनामा मौन धारण गर्दै कार्यक्रम अघि बढाइको थियो।

दोस्रो महाधिवेशन आयोजक समितिका सहसंयोजक हरि नेपालीले संचालन गरेको उक्त कार्यक्रममा सुरेश ढकालले स्वागत मन्तव्य राख्नु भएको थियो उक्त कार्यक्रममा बोल्दै तत्कालिन कार्यक्रमका अतिथि एवं मञ्चका सल्लाहकार संयोजक पिताम्बर पोखरेलले जनयुद्धको मर्म अनुसार संविधान बन्नुपर्ने जिकिर गर्नुभएको थियो।

मञ्चका केन्द्रिय उपाध्यक्ष दिपक बोहराले वर्गिय क्षेत्रिय जातिय तथा समग्र शोषित पीडित जनताको आवाजलाई समटेर जनयुद्ध सुरु भएको कारण नै दश बर्षमा विशालतामा परिणत भएको स्मरण गराउदै आम नेपाली जनताको चेतनास्तर यही जनयुद्धका कारण विकसित र परिवर्तित भएको बताउनुभएको थियो। उपाध्यक्ष बोहराले बोल्दै संकाटकाल समेत लगाएर सिध्याउन नसकेको माओवादीलाई जनताको संघीय गणतन्त्र सहितको जनवादी संविधान काँग्रेस एमाले लगायतका प्रतिक्रियावादीहरुले बन्न नदिने षड्यन्त्र गरे जनविद्रोहको विकल्प नरहेको बताउनुभयो।

कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै मञ्चका महासचिव श्याम परियारले माओवादीले हतियार उठाउनु रहर नभई बाध्यता रहेको बताउनु हुदै अहिले देशमा स्थापित गणतन्त्र र संविधान सभाको एजेण्डा माओवादीको भएको र त्यसलाई संसदवादी राजनैतिक दलहरुले खोसेर आफ्नो बनाउने षड्यन्त्र गरिरहेको बताउनु भएको थियो। आफ्नो मन्तव्य राख्नुहुदै मञ्चका केन्द्रिय सदस्य रमेश गिरीले नेपाली जनयुद्धले आफ्नो विकासको क्रममा त्याग, तपस्या र बलिदानीका अद्धितिय किर्तिमान कायम गरिसकेको बताउदै एउटा जीवन्त पार्टीभित्र अन्तरसंघर्ष अपरिहार्य सर्त भएकोले अहिले पार्टीभित्र विकसित अन्तरसंघर्षलाई लिएर प्रतिक्रियावादीहरुले जनमानसमा भ्रम सृजना गर्न लागिपरेकोले उक्त भ्रममा नपर्न सवैलाई आग्रह गर्नुभएको थियो।

कार्यक्रमको समापनमा बोल्दै सभापति उत्तम अधिकारीले क. दिल बहादुर रम्तेल, क. सुरेश बाग्ले “बासु” लगायत चौध हजार सहिद घाइते तथा बेपत्ताहरुको त्याग तपस्या र बलिदान एवं शोषित–उत्पीडित जनताको लगावका कारण जनयुद्धले यो स्प्रिट पक्रेको बताउदै प्राप्त उपलब्धीहरुको रक्षासंगसंगै समाजवादको लक्ष्यलाई पार्टीले विर्सन नहुने विचार राख्नु भएको थियो। सो कार्यक्रममा प्रगतिशील यातायात मजदुर विभागका उपाध्यक्ष बाबुराम वि.क. तथा महासचिव निमकान्त पाण्डे, जनस्वयंसेवक परिचालन व्युरोका महासचिव हरि घर्तीमगर, महिला विभागका अध्यक्ष पुष्पा खत्री, विन्दु गिरी दुवई क्षेत्रिय समितिका हेमन्त पौडेल, अलऐन क्षेत्रिय समितिका गोकर्ण ओझा, जेवल अलि उपक्षेत्रिय समितिका सुजन ढकाल, सोनापुर ईकाइ समितिका मणिराम योगी लगायतले मन्तव्य राख्नुभएको थियो।

Recent Videos:

Popularity: 5%

Entry Filed under: News

1 प्रतिक्रिया / Comment आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Add your own

  • 1. nepali  |  February 20th, 2012 at 4:50 am

    Sansarma esto kunnai desh chhaina arkako deshma partyko jhanda bokera fttaha mayobadi jasto fohori rajnitik garera nepali jantako badnam garne.//nepali janta afno desh chodera arkako desh / bedesh ma gaera kam garnu bhaneko / usko //arthik abasatha kamjor bhaekio karanle garda ho//yo euta badheta ho ki kunnai rahar hoina,junnai nepali nagrik bidesh janu bhaneko,,pahila usle dalal harulai moto rakam nadi u tyo thauma pugna sakdain,tara usle dalal jatti paisa tirnu pani tyar hunchha, dalal le moto rakham hat pare pachhi matrai,,u tyo thauma jan balla talla pauchha,tara u tyha gaera afno pariwarko sunder bhabishe sochera paisa kamauna bhanera gaeko hunchha /tara partiko janda bokera tyo thauma rajnitik garnu gaeko chhai hundai hoinan 100%,tara achhama KAHHI NABHAEKO JATRA HADI GAUNMA BHANEKOJASTYOGAUN, Yo Nepal Ko Maoist harule Hadi Gaunkoi Jtra dekaudai jahapani maobadile badnam garera sara nepalilai nai sansarko ankha bat talaa jhardaichhan.hijo NEPAL ka lata sidha garib jantalai fakai fullai 14 barsa samma afno pariwar bat banchit garera jungle pasera akhir ma afnoi nepali jantalai Ghati //Reti /Reti katti dherrai Nepali jantako jyan liyo maobadile ./kina iraq ko 12 jana nepali mareko kurale sansar jalyo tara afno nepali janta lai afnoi daju bhaile ghati reti reti marda kina desh chuppo lagyo,khoi nepal ko human right,khali bhasan matrai thul// thula.Mayobadi Bhaneko pure// Bihari bheleko dal bhat ra ashirbad ra noon ko sojo garera nepal ra nepali jantalai khatam garne terorist hun,esle sansarko agadi now nepal is mosit terorist country and ,no secure country no security.bhanne nepali ko badnam greyo,esko sattey paraman charlangha chhan,,aja bhanda 15 barsa agadi nepal lai sansarle rastrale harule herne distrikon ra tes pachhi hallka dinharuma,nepal ra nepali lai herne distrikon akash patal farak painchha.yo sabai moist terorist ko kam ho.ke nepali mayo badile india ma gaera esto progam bhasan thokosh ttaa aa// bihari bhele le maobadi ko kun halat banai dinchha,UDAHARN Prasta chhan,nepal ma pani Tarai Gaur ko ghatana mayobadile kahile birsanu sakdaina.Kinaki bhele bihari harule 50, bhanda badi mayobadiko eutai chhyan bani diyo,khoi ke garnu sakyo mayobadile bihari harulai.nothing,tara nepal ka lata sojha jantalai hapki dapki garera chanda lut pat bahek ke dieu nepali jantako lagi.matrai hatya hinsha lut pa garnu bahek ,fattah hrulai ukashoy ra desh lai tahas nahash banayo.dikkar chha ta mayobadi harulai 14 barsa banma basera sikeke kura,jay nepali janta jay nepal,

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

April 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts

Most Popular in February, 2012

Most Popular Posts

More news....