जेठभित्र संविधानसभा नभए गणतन्त्र घोषणाः प्रचण्ड

February 13th, 2007

जेठभित्र संविधानसभा नभए गणतन्त्र घोषणाः प्रचण्ड
एचकेनेपाल डट कम काठमाडौं सम्वाददाता, फेब्रुअरी १३-
नेकपा (माओवादी) का अध्यक्ष प्रचण्डले मंगलबार काठमाडौंको खुलामञ्चमा २५ वर्षपछि पहिलो पटक सार्वजनिक सभालाई सम्बोधन गर्दै संविधान सभाको चुनावमा ढिलाइ हुने संकेत देखिएमा त्यस अगावै गणतन्त्रको घोषणा गर्न आफूहरूले आन्दोलन गर्ने चेतावनी दिनुभएको छ।

सशस्त्र विद्रोह सुरु गरेको १२ औं वर्ष प्रवेशको उपलक्ष्यमा नेकपा (माओवादी)ले काठमाडौंको खुला मञ्चमा आयोजना गरेको जनसभामा अध्यक्ष प्रचण्डले उक्त कुरा बताउनु भएको हो। अध्यक्ष प्रचण्डले चुनाव हुन नदिन केही शक्तिहरू गम्भीर षडयन्त्रमा लागेको समेत बताउंनु भयो।

२५ वर्षपछि काठमाडौंमा पहिलो पटक सार्वजनिक हुनुभएका अध्यक्ष प्रचण्डको सम्बोधन सुन्न हजारौं संख्यामा माओवादी कार्यकर्ता तथा समर्थकहरूको सहभागिता रहेको थियो। खुलामञ्च र त्यसभन्दा बाहिर ठूलो संख्यमा जनसमुदायको भीड रहेको थियो। माओवादी जुलुस र जनसभाका कारण राजधानीको यातायात व्यवस्था अस्तव्यस्त बनेका थिए।

……………………………………………………………………………………….

सेनाले प्रचण्डलाई मञ्च नदिने, माओवादी रुष्ट
एचकेनेपाल डट कम काठमाडौं सम्वाददाता, फेब्रुअरी १२-
नेपाली सेनाले माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले भोलि सैनिक मञ्चमा गरिने भनिएको सम्बोधन सभाको लागि सैनिक मञ्च नदिने भएको छ।

सेनाले सैनिक मञ्च नदिने भएपछि माओवादीले त्यसको विरोध गरेका छन्। माओवादीले अध्यक्ष प्रचण्डले सैनिक मञ्चबाट पहिलो पटक सार्वजनिक सम्बोधन गरिने भनी व्यापक प्रचार प्रसार गरिएको थियो। सेनाले सैनिक मञ्च नदिने भएपछि प्रचण्डको भाषण सहिद मञ्चबाट हुने भएको छ।

सेनाले सैनिक मञ्च उपलव्ध नगराएको बिरोधमा आज अपरान्ह ३ बजे माओवादी सुरक्षा दस्ता (योङ कम्युनिष्ट लिग) माओवादी भातृ संगठनहरु, उपत्यका ब्युरो तथा साँस्कृतिक समूहले काठमाडौंका विभिन्न भागबाट विरोध जुलुस तथा र्‍याली निकाल्ने भएका छन्।

माओवादीले सैनिक मञ्च उपलव्ध नगरेकोमा विरोध गर्दै मञ्चमा “पप गीत गाउन दिने र राजनीतिक पार्टीलाई भाषण गर्न नदिने यो कस्तो व्यवस्था हो” एक केन्द्रीय नेताले आक्रोश पोखाएका छन्।

सहमतिमा जाने समयमा “हामीले जबर्जस्ती गर्दैनौं तर उपस्थित जनताले भोलि सैनिक मञ्च कब्जा गर्न सक्छन्” माओवादी सुरक्षा दस्ता (योङ कम्युनिष्ट लिग) का अध्यक्ष रश्मिले जनाएका छन्।

Popularity: 12%

Entry Filed under: News

18 प्रतिक्रियाहरू / Comments आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Add your own

 • 1. VINOD POKHREL  |  February 13th, 2007 at 12:41 am

  AAJ KO PARISTHITY MA SENA LA PANI TASHO GARNA NA MILNA RA MAO BADI HARU LA PANI AAKASI JOOSH MA AYUNA HUDAINA……………?

 • 2. Himanshu  |  February 13th, 2007 at 12:58 am

  Mao badi le Tundikhel ko sainik manch bata karyakram garna khojnu bhaneko aafna bhayeka sojha karyakarta lai diba swopna dekhaunu ho …. yo euta uummad pani ho bhanda galat hunna hola … Maobadi sammelan santi purbak sampanna hosh .. yehimero kamana ani lal salam comred Prachanda lai ani sammelan ma aaunu hune sabai comred lai !!!

 • 3. 1whocandie4u  |  February 13th, 2007 at 1:52 am

  Sainik Manch is people’s property. Army can not say that it will not provide that place to Prachanda.
  This shows the prevailing aristrocracy in Army.

 • 4. Dhanapati Dhakal,  |  February 13th, 2007 at 3:37 am

  The Army’s decision not to provide the MANCH to Prachanda is absolutely good …………… why should we give it to PRACHANDE …., GOOD ARMY … KEEP IT UP YOU HAVE TO SAVE OUR NATION AS WELL NOT ONLY MANCHA…….. WELL DONE.

 • 5. aakash sharma(parajuli)G4Sqatar  |  February 13th, 2007 at 7:12 am

  Army munch kunai halatama dinu hudain ! khabardar ! ! ! army ko shan sadhai uchcha hunu parchha . jasale garda yi rajnaitik kunai partilai tyo thauma phohori khel khelne maidan banaun nadinu yedi jabaejasti kasaibat bhayema kunai pani shakti pryog garna pachhi parnu hudain .
  doha bat.

 • 6. jwala,hongkong  |  February 13th, 2007 at 10:40 am

  sainika mancha prayoga garna nadinu bhaneko ajhai pani shaaheesarakaarako mritupraantako kaaTTo khaaneharu ajhai baakee rahechhana bhanne shaharasha bujhinchha .aba sainika mancha prayoga garna nadinu bhaneko ajhai pani shaaheesarakaarako mritupraantako kaaTTo khaaneharu ajhai baakee rahechhana bhanne shaharasha bujhinchha .aba ti kaaTTo khaana basekaa harulaaii DaaDaapaaree puraaune kaama saktee kaami janataa ko ho .dhaie linuhos teenaiharu pakha laagnechhana
  ti kaaTTo khaana basekaa harulaaii DaaDaapaalinuhos teenaiharu pakha laagnechhana

 • 7. jwala,hongkong  |  February 13th, 2007 at 10:42 am

  sainika mancha prayoga garna nadinu bhaneko ajhai pani shaaheesarakaarako mritupraantako kaaTTo khaaneharu ajhai baakee rahechhana bhanne shaharasha bujhinchha .aba sainika mancha prayoga garna nadinu bhaneko ajhai pani shaaheesarakaarako mritupraantako kaaTTo khaaneharu ajhai baakee rahechhana bhanne shaharasha bujhinchha .aba ti kaaTTo khaana basekaa harulaaii DaaDaapaaree puraaune kaama saktee kaami janataa ko ho .dhaie linuhos teenaiharu pakha laagnechhana
  ti kaaTTo khaana basekaa harulaaii DaaDaapaalinuhos teenaiharu pakha laagnechhana sainika mancha prayoga garna nadinu bhaneko ajhai pani shaaheesarakaarako mritupraantako kaaTTo khaaneharu ajhai baakee rahechhana bhanne shaharasha bujhinchha .aba sainika mancha prayoga garna nadinu bhaneko ajhai pani shaaheesarakaarako mritupraantako kaaTTo khaaneharu ajhai baakee rahechhana bhanne shsainika mancha prayoga garna nadinu bhaneko ajhai pani shaaheesarakaarako mritupraantako kaaTTo khaaneharu ajhai baakee rahechhana bhanne shaharasha bujhinchha .aba sainika mancha prayoga garna nadinu bhaneko ajhai pani shaaheesarakaarako mritupraantako kaaTTo khaaneharu ajhai baakee rahechhana bhanne shaharasha bujhinchha .aba ti kaaTTo khaana basekaa harulaaii DaaDaapaaree puraaune kaama saktee kaami janataa ko ho .dhaie linuhos teenaiharu pakha laagnechhana
  ti kaaTTo khaana basekaa harulaaii DaaDaapaalinuhos teenaiharu pakha laagnechhana
  aharasha bujhinchha .aba ti kaaTTo khaana basekaa harulaaii DaaDaapaaree puraaune kaama saktee kaami janataa ko ho .dhaie linuhos teenaiharu pakha laagnechhana
  ti kaaTTo khaana basekaa harulaaii DaaDaapaalinuhos teenaiharu pakha laagnechhana

 • 8. jwala,hongkong  |  February 13th, 2007 at 10:44 am

  सैनिक मन्च प्रयोग गर्न नदिनु भनेको अझै पनि शाहीसरकारको मृतुप्रान्तको काट्टो खानेहरु अझै बाकी रहेछन भन्ने शहरश बुझिन्छ ।अब सैनिक मन्च प्रयोग गर्न नदिनु भनेको अझै पनि शाहीसरकारको मृतुप्रान्तको काट्टो खानेहरु अझै बाकी रहेछन भन्ने शहरश बुझिन्छ ।अब ति काट्टो खान बसेका हरुलाई डाडापारी पुराउने काम सक्ती कामि जनता को हो ।धैए लिनुहोस् तीनैहरु पख लाग्नेछन
  ति काट्टो खान बसेका हरुलाई डाडापालिनुहोस् तीनैहरु पख लाग्नेछन

 • 9. jwala,hongkong  |  February 13th, 2007 at 10:47 am

  पाठकबृन्द क्मेन्ट दोहोरो पर्न गएकोमा क्षेमा चाहन्छु

 • 10. Keshar  |  February 13th, 2007 at 2:27 pm

  Army munch kunai halatama dinu hudain ! khabardar ! ! ! Army ko shan sadhai uchcha hunu parchha . Jasale garda yi rajnaitik kunai partilai tyo thauma phohori khel khelne maidan banaun nadinu yedi jabaejasti kasaibat bhayema kunai pani shakti pryog garna pachhi parnu hudain .

  Maos are not Military Acadamic qualified they are political organisation so they are not allowed to use the Military Acadamic places anywhere in our country and Army is not under the Royal regime they are under Nepal Government and they are loyal to Nepal Sarkar.

 • 11. Ashyang  |  February 13th, 2007 at 3:23 pm

  Dhannyabad Sainik Commanders haru,
  Tapain haru ko Bichar kasto ho? Ke aajha pani aafno man budhi nirankush tira nai chha?.
  Hunchha Prachanda jee ko bjashan aagar sainik manch bata nabhaye pani hami sabai janaa haru le Tundi khel ko manch bata nai sunnu lai aatur chhown, Jasko EK sabdale deshko naksha lai nai paribartan gardachh bhane testo neta desh ma bar bar paunu muskil chha. Prachanda jee lai hami dil dekhi nai swagat garda chuwn.

 • 12. Nepali babu  |  February 13th, 2007 at 4:20 pm

  यो कुरा एकदम राम्रो हो । माओवादी लाई सैनिक मन्च दिनु राम्र होइन । सैनिक मन्च त सेनाको हो नि । आज माओवादी ले माग्यो भन्दैमा दिनु पर्छ भन्ने छैन ।

 • 13. diwakar  |  February 13th, 2007 at 8:49 pm

  वा नेपाली बाबु तपाईंको बिचार मान्नै पर्छ,कति उच्च सोच्, यहाँ नेपाली जनता भन्दा ठुलो कोही पनि हुँदैन भन्ने कुरो आहिले को परिस्थितीमा तपाईंलाई थाहा नै नरहेछ,च च च बिचारओ को बुद्धी ।

 • 14. baba  |  February 14th, 2007 at 2:19 am

  सैनिक मन्च माओवादी त के माओवादी को हजुर बा आए पनि दिने कुरा सम्भब छैन किन भने सैनिक मन्च र राजनैतिक मन्च अलग अलग कुरा हो |
  हो सैनिक हरुलाइ पनि राजनैतिक कुराको ज्ञान हुन जरुरी छ तर राजनैतिक ग्यान् को जरुरि छ भन्दैमा सैनिक मन्च नै राजनैतिक थलो बनाउनु कताइ बात पनि उचित होइन|
  अर्को कुरा गणतन्त्र हाम्रो आवश्यकता हो तर गणतन्त्र प्रचन्ड को कोत को खल्ती त होइन नि कसरी आफुले संबिधान सभाको चुनाव नवए गणतन्त्र घोषणा गर्ने बचन दिए कताइ २ जिब्रो त होइन?

 • 15. Jeta  |  February 14th, 2007 at 6:08 am

  It is very pity that leaders of nepal still playing chess game for the power and still very successful to fool nepali people. Enough is enough. Too much talks, too many people lost their lives and the families for so called revolution but still people are more hungry without future. let us the maoist rule the country and see. Because we have seen ruled by Panchaayat, maale, amaale, congress, palace, again joint party, now another front is coming from the south with weapons to get the power but nobody is doing for the nepali but they say doing for the country and nepali. so let maoist and see. But it is guaranteed that definitely they will change their status of their family members ( doubt about changing nepali status) which is shown by the previous rulers.

 • 16. krishnaoli  |  February 14th, 2007 at 1:41 pm

  देस को ढुकुटी भनेको कुनै एक् आर्मी अथवा एक् राज् नेताको ढुकुटी ट होइण जोकि तेसलाइ तमसाको रुप्मा प्रयोग् गरियोस् के आजको चेतन सिल् नेपाली जन्त्ताले अथवा हामीले बुजेका छैनौ र?????

 • 17. Pr  |  February 14th, 2007 at 6:49 pm

  kunai pani sarbajanik thau kunai pani sanstha wa parti wa byaktiko sampati hudaina. sainik manch sainikharuko thati hoina. Jo kohi le manch prayog garna paunu parchha. kasaiko yeklouti chaldaina. Sainik harule maobadilai manch prayog garna nadiyera rajako pyaro huna khoje jasto chha.

 • 18. Prakash Basti  |  February 14th, 2007 at 9:03 pm

  Gazavko kuro! sambidhan sabhako election huna nadina sadayantra bhako chha bhanne ani bisal janasamudayalai sambodhan garda namai kitera bhanna nasakne neta prachanda ko hypothetical language nai bujna sakiena! ani bisau hazar nepali janata ko ragat piyera aja bholi ktm ma jhusilo dakar dakardai hidne prachanda lagayat ka maobadi neta mitra harulai sahid manchama bhanda sainik mancha bhasan garna kina aatur pareko chha ?? bujna nai sakinna! ani sainik manchma bhasan gardaima sainikko commander saraha aafulai tulyauna khojeka holan lato maobadi senako agadi. tara sainik mancha ma bhasan gardaima red army ko performance dina sakinchha bhanne lageko ho bhane galat, lata maobadi senalai saan dekhauna khojeka holan. Ani arko kuro maobadi ko supporter hoinan ti sabai manis haru ti ta RAKTA PIPASU PRACHANDA lagayat ka anya maobadi neto bhanaudo haruko MRIGTRISNA matra herna aaka hun taki maghko jado pani chhalna sakiyos.25 barsa achhi sarbajanik bhaera k bho ta pipasu ko aba final bhaisakeko chha. jungle bata niskeko kei samaya ma nai aafno parichaya ta dekhainai halisakeko chha. baburam ! bidwan bhanauda pani thesis lekhnu matra sipalu tara implementation ma mahasaya pani chillo raichha dukha lagyo, aru ko ta k kura, sadharan lekhpad haru ko k kura garnu. Ani sachhinai YAD RAKHNU PARNE kura yaha haru lai bhanau. Yadi kangres UML ra anya gaira maobadi partes harule maobadi jastai HATIYAARKO SANGHARSA gareko bhae nepal ma maobadi pani rahanna thiyo ani raja pani rahanna thiyo, prachanda ko namonisan keipani hunna thiyo pailanai 17 saaal ma nai ganatantra nepal bhaisakeko hunethiyo. tara ganatabtra mukhako mithas matra ho, bhaat sanga khjorsani tokeko saraha matra ho. K GANATANTRA LE BAUNBAAAD ko antya hunchha. K prachanda ko JAAAT tyaspachhi sherpa ma wa kunai gairabaun jaati ma paribartan hunchha ??? hunnna bhane prachanda ko khokai PANI HIZADA khokai ho, baburam le kitab ko theli toilet ma falera madal bokera maruni naach nachna thalehunchha gorebahadur jasto hoinara ??? Gorebahadur khapanggi ra baburam ma k farak chha thaha chhha tapai harulai ??? chasma tyastai, chasma pachhadi ko eye ma kei pani farak chha. eye pachadi ko gidi pani same chhaa. anuhar pani husband wife ko jasto ekai ekai huna thaleko chha. tiniharu GAY partner jastai lagna thaleko chha. kotko color pani milchha. kot bhitra ko mutu pani ekai chha. sabai ekai chha kewal jaat matra farak. euta baun ani arko magar.
  Ani prachanda ko ho ra ?? manchhe marna saknele matra ganatantra ghosana garna milchha ra sakchha ra manya hunchha bhane charles sobraj le pani porparar nepal policeko arrestma parnu bhanda kei agadi nai ghosana garna sakthyo ni hoina ra ??? bhram ma chhau pipasu prachanda timi bhramma. debu zi hk ko mechmaan kasto bhayo tapaiko ?? rabindra zee lai borama sutaunu bhayo kya ra. badal sir ko pani russia ko Field engineering ko padai ma truti bhayo kyara warfare tactics nai suchaniya bhayo?? UN ko army le aba nepal ma mission lyaunu lagyo sakinna bhanera pachadi hatnu parne k tyasto aapaattti aayo. k UN Army sanga ladna ko lagi tapaiko army MORAL pugena ki Viettnam lai farkera hernu bhayo??? thikai garnu bhayo dhanya ho prabhu chhittai budddi purako ma…
  SADDAM HUSSIAN lai kina Kukkur marai FASI bhayo thaha chha ki chhaina Maobadi neto haru??? tapaiharuko command ma manchhe mareko ta hisab kaile garchhau, k timro ganatantra aepachhi ho. polpot ra chauchesko haruko tasveer ko pachhi timro fotoharu rakhnu parne hunchha history ma k kaso ??? wakka lagchha k bhannu bidwan haruko barema hoina ra ???? Young communist league re feri arko formation aayo maobadi ma k hunu lageko ho, UML prayo sanga, congress ko tarun dal, raja haru ko Mandale, aru thupraichha parties sabai ko front fighters haru ko naam samjhera pani k sadhya, Kamale mandale bata mantri ani k k bhayo, khoi aba aru parties ko MANDALE ko ko k hune ho. UML ko mandale prarayu sanga, congress ko mandale Tarun dal, maobadi mandale Youth communist league. tyasaile k bharosha. dukha paera jyan dhanna sipai ma jagir khana gako garib ko chhoralai arko gariv ko chhoralai maobadi sena banaera marnu samma mareko ta kolle birsinchha pipasu prachanda. UN le tapaiko chadainai saddammaya fasiko sulai hernu banki chha.

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

April 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts

Most Popular in February, 2007

Most Popular Posts

More news....