माअ‍ोवादीले हतियार लुकाए कि लुकाएनन ?

February 25th, 2007

एचकेनेपाल डट कम काठमाडौँ प्रतिनिधि-
नेकपा (एमाले)का नेता वामदेव गौतमले दर्ता तथा प्रमाणीकरणका क्रममा माओवादीले हतियार लुकाएको भए त्यो उसकै लागि घाँडो हुने बताउनुभएको छ।
राजधानीमा आयोजित एक साक्षात्कार कार्यक्रममा उहाँले आगामी जेठभित्र संविधानसभाको निर्वाचन हुनुपर्नेमा जोड दिँदै संविधानसभाको निर्वाचन नहुन्जेल यस्ता समस्या आइरहने भएकाले ढिलो नगरेर संविधानसभाको निर्वाचन तोकिएको समयमै हुनुपर्छ भन्नुभयो।

नेपाली काङ्गे्रसका नेता डा.शेखर कोइरालाले शान्ति सम्झौतामा दर्ता र प्रमाणीकरण नगरिएका हतियार अवैध हुने भनिएकाले माओवादीले लुकाएका हतियार स्वतः अवैध हुने बताउँदै संविधानसभाको निर्वाचन तोकिएको समयमा नभएमा यसले अस्वाभाविक परिस्थिति सिर्जना गर्ने धारणा व्यक्त गर्नुभयो।

नेकपा (माओवादी)को जनमुक्ति सेनाका डेपुटी कमान्डर पासाङले हतियार लुकाउनुपर्ने आवश्यकता नरहेकाले हतियार लुकाएको भए प्रमाणित गरियोस् भन्दै बाहिर राखिएका हतियार त्रिपक्षीय सम्झौताअनुरूप राखिएकाले शान्ति प्रक्रियामा आफ्नो दल इमान्दार रहेको बताउनुभयो।

नेपाली काङ्गे्रस (प्रजातान्त्रिक)का नेता डा.मीनेन्द्र रिजालले हतियारको राजनीतिलाई नेपाली जनताले अस्वीकार गरिसकेकाले माओवादीले त्यसतर्फो बाटो सदाका लागि त्याग्नुपर्नेमा जोड दिँदै संविधानसभाको निर्वाचन तोकिएको समयमा नै सम्पन्न गर्न पनि हतियारको छायाँ नरहने स्थिति निर्माण गर्नुपर्ने आवश्यकता औँल्याउनुभयो।

नेकपा -माओवादी)का नेता दीनानाथ शर्माले भन्नुभयो- “हामीलाई अविश्वास नगरियोस्, हामीले कुनै पनि हतियार लुकाएका छैनौ, संविधानसभाको निर्वाचन समयमा हुन नदिने षड्यन्त्रस्वरूप हतियार लुकाएको आरोप हामीलाई आइरहेको छ।”

Popularity: 12%

Entry Filed under: News

2 प्रतिक्रियाहरू / Comments आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Add your own

  • 1. GYAN  |  February 26th, 2007 at 1:00 am

    THIS IS IMPOSSIBLE THAT MORE THAN 30000 ACTIVITES THEY HAVE ONLY 3500 NUMBERS OF WEAPONS. THIS IS NOT LOGIC. JUST YOU IMAGINE THAT THE WAR AGAINST THE NEPALI ARMY AND NEPAL POLICE WAS FOR MORE THAN 10 YEARS WITH ONLY THESE WEAPONS ITS IMMPOSSIBLE.

  • 2. GeoGods  |  February 28th, 2007 at 9:22 pm

    Do you guys know that Home Minister and Bange Prachanda are Sadhu-dai-bhai (Married to sisters). That is why Sitaula defends or moves Terrorist Prachanda in a state owned vehicle, and the same reason Maoist defend Sitaula over resignation.

    Sadhu-dai-bhai relation works.

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

April 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts

Most Popular in February, 2007

Most Popular Posts

More news....