नौ प्रवासीहरुको हत्याको विरुद्ध द. कोरियामा विशाल र्‍याली तथा आमसभा

February 26th, 2007

भूपेन्द्र आचार्य एचकेनेपाल डट कम दक्षिण कोरिया प्रतिनिधि -
केही दिन अगाडी दक्षिण कोरियाको यसु शहर स्थित प्रवासी मजदुरहरुलाई राखिएको जेलमा भएको आगोलागी काण्डमा मृत्यु भएका नौ जना र घाइते भएका २७ जनाको क्षतिपूर्तिको माग गर्दै दक्षिण कोरियाको राजधानी सउलस्थित सउल स्टेसन अगाडी विशाल र्‍याली तथा आमसभा सम्पन्न भएको छ।

उक्त र्‍याली तथा सभामा मृतकको परिवारलाई उचित क्षतिपूर्ति दे, प्रवासी गृहवन्दी (जेल)को खारेजी गर, अवैधानिक मजदुरहरुलाई तत्कालै बैधानिक गर, इपीएस् खारेज गर जस्ता नाराहरु लगाइएको थियो। दक्षिण कोरियाका करीब ३०० वटा विभिन्न संघसंस्थाहरु, युनियनहरु तथा संगठनहरुबाट निर्माण गरिएको संर्घष्ा समितिद्धारा आयोजना गरिएको सो सभामा आगोलागी मृत्यु भएका ब्यक्तिहरुको परिवारहरुको पनि उपस्थिती रहेको थियो।

दशौं हजार प्रवासी मजदुरहरुको उक्त सभालाई सम्बोधन गर्दै प्रजातान्त्रिक मजदुर पार्टीका अध्यक्ष मुन् सङ हेङले उक्त आगलागी काण्डले दक्षिण कोरिया सरकारको विश्व सामू शीर निहुरेको बताउंदै मृतकका परिवारलाई यथासीघ्र क्षतिपूति दिनुपर्ने बताउनु भयो।

यसैगरि सो विरोध र्‍यालीलाई सम्बोधन गर्दै माइग्रेन्ट ट्रेड युनियनका अध्यक्ष काजीमान खापुङले दक्षिण कोरियाको सरकारले मृतकको परिवारलाई नदिए प्रवासी मजदुरहरुले आफ्नो क्षेत्रबाट जे गर्न पनि तयार रहेको बताउनु भयो।

उक्त र्‍याली तथा सभामा दक्षिण कोरियामा रहेका विभिन्न संघ संस्थाहरु जस्तै प्रवासी नेपाली पत्रकार संघ, नेपाल बौद्ध परिवार, नेपाली जनसर्म्पर्क समिति, नेपाली प्रगतिशील मोर्चा र नेपालीहरुको छाता संस्था नेपाली सर्म्पर्क समितिका विभिन्न पदाधिकारीहरुको पनि उपस्थिती रहेको थियो।

आगलागी काण्डमा चाइनीज प्रवासी मजदुर ८ जना र १ उज्वेकिस्तानीको मृत्यु भएको थियो भने अन्य २७ जना विदेशी मजदुरहरु घाइते भएका थिए।

Popularity: 12%

Entry Filed under: News

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

March 2019
M T W T F S S
« Feb    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Most Recent Posts

Most Popular in February, 2007

Most Popular Posts

More news....