राजालाई खोई कारबाही गरेको ?

February 26th, 2007

एचकेनेपाल डट कम काठमाडौँ प्रतिनिधि-
अन्तरिम व्यवस्थापिका सांसदहरूले राजालाई कारबाही गर्न सरकार उदासीन रहेको आरोप लगाएका छन्। संसदले उठाएका विषयहरू र संसदले दिएका निर्देशनलाई कार्यान्वयन नगर्ने हो भने संसदकै बदनाम हुने भएकाले निर्देशन कार्यान्वयन गर्न उनीहरूले जोड दिए ।

एमालेका प्रदीप नेपालले सरकारले राजालाई कारबाही गरेको जानकारी यही हप्ताभित्र सदनलाई जानकारी गराउन माग गर्नुभयो । उहाँले रायमाझी आयोगको प्रतिवेदन एक हप्ताभित्रमा संसदमा पेश गर्नका लागि सभामुखले सरकारलाई निर्देशन दिनुपर्नेमा समाभुखको ध्यानाकर्षा गराउनुभएको थियो । मधेशी आन्दोलन मत्थर पार्न गृहमन्त्री कृष्णप्रसाद सिटौलाले पदबाट राजीनामा दिनुपर्ने माग उहाँको थियो ।

यसैबीच बुटवलमै आयोजित अर्को एक कार्यक्रममा बोल्दै एमाले स्थायी समिति सदस्य झलनाथ खनालले अन्तरिम सरकार बनेपछि मात्रै राजामाथि कारबाही हुने बताउनुभएको छ । नेता खनालले वर्तमान सरकारले राजालाई कारबाही गर्न नसक्ने दावी गर्नुभयो ।

“जनआन्दोलनका मुख्य दोषी राजा ज्ञानेन्द्रलाई यो सरकारले कारबाही गर्छ भन्नेमा मलाई विश्वास छैन तर अन्तरिम सरकार बन्नासाथ राजा ज्ञानेन्द्रमाथि कारबाहीको थालनी हुनेछ”- नेता खनालले भन्नुभयो- “सबैलाई ढुक्क हुन म आग्रह गर्छु राजालाई हामी त्यसै छाड्दैनौँ ।” तर, उहाँले अन्तरिम सरकार कहिलेसम्म बन्ने र राजालाई कस्तो प्रक्रियाबाट कारबाही गरिन्छ भन्नेबारे केही खुलाउनुभएन ।

Popularity: 12%

Entry Filed under: News

7 प्रतिक्रियाहरू / Comments आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Add your own

 • 1. krishna oli ( dang}  |  February 26th, 2007 at 3:19 pm

  jab 8 parti ko mukhai mildaina ekle arko laai poleko chhata khaak raja laai karbaai garna sakchha chuda laagaau neata haru le etro nepali jantako satha paayara pani dhoti laagaeara hideko chha dhikaar chha neta harulaai???

 • 2. baba+rajesh+sudiksha maden {limbu}  |  February 26th, 2007 at 3:59 pm

  म मेरो हातमा अधिकार भएको भए

 • 3. Tej Pun  |  February 26th, 2007 at 7:43 pm

  8 Parties ko Antarim Sangsad le “Raja Gyanendra laai adhikar bihin baneka chhau” bhanera claim garetaa pani tyo bebahaar ma katti pani laagu bhaeko dekhieko chhaina. Rayamajhi Aayog ko nirnaya pani uhi puranai Mallik Aayog ko haalat ma gaera tuhine abastha ma chha. Netaa haru only barking and bluffing infront of Tundikhel to get the vote.

  Now our country is running like a HEADLESS CHICKEN without HEAD OF STATE and without NATIONAL ANTHEM. Prime Minister is HEAD OF STATE (Self proclaimed) but not in reality. Raaja Gyanendra is powerless and he is not HEAD OF STATE anymore bhanne kura le BAIDHAANIKTAA paaeko chhaina, RAAJAABAADI haru yehi kura laai liera SAMBIDHANSABHA bifal banaune tayar ma chhan.

  HOSIYAR AAM NEPALI JANATA HARU! Neta haru ko bhasan laai matra believe garne abastha aba chhaina including Mr. PRACHANDA’S promises.

 • 4. krishna oli ( Dang)  |  February 26th, 2007 at 8:56 pm

  नेपाली इतीहास् लाइ देख्दा पनी आज् सम् मा कुनै एक् राजा मील्दैन् जो गरीब् र सोझा जन्ताको दुखमा सरीक् भएको थीयो वारे राजा परजा बीणा को , खै कस्ले चलाएको रीती थियो जो आज् साम् मा पनी उस्तै छ्???????

 • 5. rajen chongbang,canada  |  February 26th, 2007 at 10:22 pm

  Abha neta lee boleko puryaou6ki purytaoudai hai bolnu ra garnu ma dherai pharak 6 garera dekhaounu hos hai neta ju ani matra nepal ma raja lai kanun lagdo rahe 6 bhanne hun6 janta lai.thanx

 • 6. devendra  |  February 27th, 2007 at 3:53 pm

  ” RAJALAI KARBHAI”bhanne sabda saba bhanda pahile ko bata boliyo usle NEPAL bhitra aphno jiwan lila thado rakhna sambhav chaina ra jyanko maya bhae bides tira bhage huncha>!!!!!

 • 7. GYAN  |  February 28th, 2007 at 2:32 am

  DONT DO LIKE INDIA “NO KING”

  IF KING WILL BE PUNISHED OR SOMETHING LIKE THAT THEN WHO WILL BE THE HEAD OF THE STATE. WHAT WILL BE THE STATUS OF KINGS DYNASTY. AND ABOUT HIS PROPERTY WHICH ARE ALL NATIONAL SYMBOLS. IN FRANCE THEY KILL THE KING BUT THEY ARE ALL GEETING THE BENEFITS OF THIER PROPERTIES NOW AFTER 100 YEARS. LIKE ALL THE OLD CASTEL AND PALACES OF THE ROYAL FAMILY. I AM NOT AGREE TO THROW THE KING BUT TO KEEP HIM IN LIKE UK AND OTHER EUROPEEN COUNTRIES THER ARE LOT OF EXAMPLES. KING WILL BE ALWAYS KING NOT KING OF NEPAL BUT KING WIHTOUT KINGDOM LIKE ONE BAUN NEWAR GURUNG OR OTHERS THEY WILL BE ALWAYS THE SAME EVEN AFTER 500 YEARS. SO WHY NOT KEEP THIS TRADITION EVEN THIS WILL GIVE NOTHING LIKE MANY TRADITION IN NEPAL WHICH HAVE NO USE BUT WE STIL USE TO CELEBRATING EVERY YEAR.

  GBGURUNG72@YAHOO.COM

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

April 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts

Most Popular in February, 2007

Most Popular Posts

More news....