बन्दले पोखराको जनजीवन प्रभावित (+Photo)

February 28th, 2007

धन बस्नेत, एचकेनेपाल डट कम पोखरा-
नेपाल जनजाति महासंघले आहृवान गरेको बन्दले पोखरा र आसपासको जनजीवन निकै कष्टप्रद बनेको छ। बन्दले सर्वसाधारण पैदल हिड्न बाध्य भएका छन्। लामो र छोटो दूरीका सवारी सधान चलेका छैनन्।


पोखरा बन्दः जनजातिका महासंघका कार्यकर्ताले पोखरा उपमहानगरपालिकाको फोहोर फाल्ने गाडीको चावी खोसिदिएपछि पृथ्वीचोकमा अलपत्र परेका फोहोर फाल्ने गाडीहरू। महासंघले बन्दमा अन्य सवारी सधान चल्न नदिए पनि प्रेस, एम्बुलेन्स, दुध बोक्ने गाडी र पोखरा उपमहानगरपालिकाको फोहोर फाल्ने सवारी साधान निर्वाध रुपमा चल्ने दिने निर्णय गरिएको थियो। तस्विरः सुदर्शन रञ्जित,एचकेनेपाल डट कम, फेब्रुअरी २८ पोखरा।बन्दकै कारण अधिकांश विद्यालयको पठनपाठन बन्द गरिएको छ। पोखरा भित्रिएका आन्तरिक तथा बाहृय पर्यटक आफनो घुमफिरको योजनालाई स्थगित गर्न बाध्य भएका छन्।

बन्दमा अन्य सवारी सधान चल्न नदिएपनि प्रेस, एम्बुलेन्स, दुधबोक्ने गाडी र पोखरा उपमहानगरपालिकाको फोहोर फाल्ने सवारी साधान निर्वाध रुपमा चल्ने दिने निर्णय गरिएको थियो।

तर उक्त निर्णयको विरुद्ध जनजातिका कार्यकर्ताले पोखरा उपमहानगरपालिकाका फोहोर फाल्ने गाडीलाई पृथ्वीचोकमा रोकी गाडीको चावी खोसेर नियन्त्रणमा लिएका छन्। कतिपय मोटरसाइकलको समेत चावी खोसिदिदाँ मोटरसाइकल चालक डोहोर्‍याएर हिड्न बाध्य भएका छन्।

Popularity: 12%

Entry Filed under: News

5 प्रतिक्रियाहरू / Comments आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Add your own

 • 1. amrit  |  February 28th, 2007 at 3:17 pm

  i think it is definitely good start particularly nepal needs lot of revolution. Since the power has been taken away from rana’s it has been only rulled by specific group which is not looking so fair. As a result nepal is not been able to improve. In the past people never realize but there is a saying more you hit the ball on the ground it tends to come up even high with the same way i personally think enough is enough it is time to thiink about nepal not for the individual and for his own and relatives,
  I donot mean to abuse or embarash anyone in particular

 • 2. Gurung Ramesh  |  February 28th, 2007 at 6:22 pm

  ma pani janajati ho tara yo jun karya garyo yo thik chaina adhikar lina ko lagi barta garera ya altimetam diyera wa sangharsa garera linu parcha tara transportation nai banda garera public lai dhoka dinu hundaina yo ‘’ jana jati ‘’ le matrai nabhai aru kunai party organisation haru kasaile nepal banda garera hami public mathi badha dinu katti pani thik hoina .katti manche haru le bidesh jane flight nai canceel garera basnu paryo katti payeko importan official kaam haru garna thappa bho so ma yeso nagarna janajatilagayeta sabai hardik anurodh gardachu.

 • 3. baba+rajesh+sudiksha maden {limbu}  |  February 28th, 2007 at 7:26 pm

  यो नेपाल को बाहुन छेत्री हरु ले नेपाल को हालत बिस्वमा नै खराब गरी दिएको छन त्यसैले जसरि हुन्छ आदिबासी जनजाती हरु माथि उठ्नु पर्‍यो किन भने अब हामी आदिबासी जनजाती न उठि हाम्रो देश को बिकास भाषा सस्कृति आदी केही कुराको बिकास हुँदैन त्यसै ले अब हाम्रो पालो कम्मर कसेर लग्नु पर्ने छ त्यसै ले यो आन्दोलन लाइ स्वागत सहयोग र समर्थन गरौ भन्दै सम्पूर्ण देश बिदेश मा रहनु भएका आदिबासी जनजाती हरु लाइ हार्दिक अपिल गर्दछु|

 • 4. bhimsen thaapa  |  February 28th, 2007 at 10:53 pm

  haina yo banda hadtal garera kati dukha sahanu ho gathey.yo banda,chakka jaam ko pida kattisahanu.aba ta ati nai bhayo aba hami sabai mili yatru sangathan kholi yo banda ra hadtal garney prabritisanga pratikarr garera paraasta garau.taaki yatri arthaat samanya janata ko jiwanma yesley pachhi kunai aghaat puryauney chista nagarosh.

 • 5. anju  |  March 1st, 2007 at 1:40 am

  janajati bhaneko ke ho???malai ta yo rajnitik kura hru sabbai bakwas lagcha..

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

April 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts

Most Popular in February, 2007

Most Popular Posts

More news....