पोखरामा राजा महाराजाको सालिक भत्काउंने क्रम जारी (+Photo)

May 15th, 2007

पोखरामा राजा महाराजाको सालिक भत्काउंने क्रम जारी (+Photo)
धन बस्नेत एचकेनेपाल डट कम पोखरा, मे १५-
माओवादी भातृ संगठन अनेरास्वबियु क्रान्तिकारीले मंगलबार पोखराको विभिन्न तीन स्थानमा स्थापित स्व. राजा वीरेन्द्रको पूर्णकदको सालिक तोडफोड गरेका छन्।

क्रान्तिकारीले राजतन्त्रको अवशेष मेटाउन भन्दै पोखराका तीन ठाँउमा स्थापना गरिएका शालिक तोडफोड गरेका हुन्। माओवादी अध्यक्ष प्रचण्ड पोखरा आएको समयमा तीनै ठाँउका सालिक तोडफोड गरिएको हो।


बिरौटाचोकमा करिव ७ लाख रुपैयाँको लागतमा निर्माण भएको स्व. राजा वीरेन्द्रको सालिक तोडफोड गरिदैं। तस्विरः सुदर्शन रञ्जित, पोखरा एचकेनेपाल डट कम


काजी पोखरी चोकस्थित स्व. राजा वीरेन्द्रको शालिक तोडफोड गरिदैं। करिव १८ लाख रुपैयाँको लागतमा निर्माण भएको सालिक लोकतन्त्रको स्थापनापछि अनावरण कार्य स्थगित भएको थियो।


निर्माण भएको १४ वर्षछि शाही कालमा अनावरण भएको शान्ति बन बाटिकास्थित स्व. राजा वीरेन्द्रको सालिक अनावरण भएको वर्ष दिन नपुग्दै सडकमा घिस्रिन पुग्यो।

सालिक तोडफोडपछि क्रान्तिकारीका केन्द्रीय सदस्य एवं निवर्तमान जिल्ला अध्यक्ष मदन आलेले निरकुंश राजतन्त्रको अवशेष हटाउने अभियान अर्न्तर्गत सालिक तोडफोड गरिएको जानकारी दिए।

एउटा कक्षामात्रै पढेर लिएर गएका विद्यार्थीलाई सालिक तोडफोडमा सामेल गराएको थियो। तोडफोडको कार्यक्रम पछिमात्रै जानकारी पाएका विद्यार्थीहरु भने रुंदै विद्यालय फर्किएको सिद्ध मावि फलेपाटनका एक शिक्षकले बताए। ‘एक पिरियड मात्रै पढेर गएका थिए।’ ती शिक्षकले भने-’पछि रुदै विद्यालय फर्किए।’ तोडफोड कार्यक्रम सिद्ध मावि र अमरसिंह माविका विद्यार्थीहरुलाई प्रयोग गरिएको थियो।

माओवादी भातृ संगठन योङ कम्युनिष्ट लिगले पृथ्वीचोकस्थित पृथ्वीनारायण शाहका पूर्णकदको सालिकलाई मे १ मा तोडफोड गरेका थिए।

पोखराबाट -
समाचारः धन बस्नेत
तस्विरः सुदर्शन रञ्जित एचकेनेपाल डट कम। थप तस्विरहरु हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोस्।

पृथ्वीनारायण शाहको पूर्णकदको सालिक तोडफोड (+Photo)

धन बस्नेत एचकेनेपाल डट कम पोखरा, मे १ -
पोखराको पृथ्वीचोकमा रहेको एकताका प्रतीक एवं राष्ट्रनिर्माता पृथ्वीनारायण शाहको सालिक माओवादीको भातृ संगठन योङ कम्युनिष्ट लिगले मंगलबार तोडफोड गरेका छन्।

लिगको प्रथम जिल्ला सम्मेलनको क्रममा पोखरा रंगशालाबाट निस्केको र्‍याली पृथ्वीचोकमा आइपुगेपछि एकाएक लिगका कार्यकर्ताले पृथ्वीनारायण शाहको सालिक तोडफोड गरेका हुन्। रंगशालाबाट चिप्लेढुंगा तर्फआउँदा कार्यकर्ताले दिउँसो सवा एक बजे कार्यकर्ताले घनले हिर्काएर ध्वस्त पारेका हुन्। पृथ्वीनारायण शाहको पूर्णकदको सालिकको केवल खुट्टामात्रै बचेको छ।

पृथ्वीनारायण शाहको सालिक पोखरा-राजधानी जोड्ने राजमार्ग निर्माण गरिएपछि स्थापना गरिएको हो । झण्डै २०३० सालमा पोखरा नगर योजना कार्यान्वयन समितिले निर्माण गरेको हो। २०२८ सालमा राजमार्ग स्थापना गरिए पनि दुई वर्ष सालिक निर्माण गरेपछि पोखरा राजधानी जोड्ने राजमार्गलाई पृथ्वीराजमार्ग घोषणा गरिएको थियो।

साढे तीनदशक अघि निर्माण गरिएको उक्त पूर्णकदको शालिक राजधानीको एक मूर्तिकारले तयार पारेका हुन्। करिव ६ वर्ष अघि आएको हावाहुरीले सालिक ढल्किएको थियो। ढल्किएको सालिकलाई पोखरा उपत्यका नगरविकास समितिले करीव १ लाख रुपियाँ खर्च गरी मर्मत गरेको थियो।

करिव ५ वर्ष अघिदेखि माछापुच्छ्रे बैंकको व्यवस्थापनमा सालिकको तल्लो भाग तथा वरिपरि टायल राखी दुवो रोपेर व्यवस्थित बनाएको थियो।

पोखराबाट -
समाचारः धन बस्नेत
तस्विरः सुदर्शन रञ्जित, पोखरा एचकेनेपाल डट कम।


फाइल तस्विरः एकताका प्रतीक एवं राष्ट्रनिर्माता पृथ्वीनारायण शाह


पृथ्वीनारायण शाहको पूर्णकदको सालिक तोडफोड गर्दै माओवादीको भातृ संगठन योङ कम्युनिष्ट लिगका कार्यकर्ताहरू


पृथ्वीनारायण शाहको पूर्णकदको सालिकको केवल खुट्टामात्रै बचेको छ।

थप तस्विरहरू हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोस्। तस्विरः सुदर्शन रञ्जित एचकेनेपाल डट कम।

Popularity: 13%

Entry Filed under: News

127 प्रतिक्रियाहरू / Comments आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Add your own

 • 1. gurung  |  May 2nd, 2007 at 10:02 am

  nepal ma kaam chain ani k garun ta berojgar janta le ……………………….!

 • 2. heheheee......  |  May 2nd, 2007 at 10:20 am

  Khae aba k vannu ra je hos news chae jaakashhhh cha hai…

 • 3. Rudra nath sharma  |  May 2nd, 2007 at 10:32 am

  Yes to garnu mahan murkha ta ra pasu bebar ho Maoist ka karya karta ley kahile kaha ramro kam gareka chhan ra?Tod fod garni chorni Lutni Manchhe marni dham kauni yo bhanda bahek uni haru ko kam nai k chhara?saha bansia bhandai ma sabai aekai kaha chhan ra.prithibe narayan ley ta tukra rajya lie 1 bana yare Nepal rajya ko samrachana gare ka thieea.Jangali bebahar garni lie aesto kura k thaha.

 • 4. एक नेपाली  |  May 2nd, 2007 at 11:51 am

  राम्रो काम होइन ।

 • 5. abcde.....Z  |  May 2nd, 2007 at 12:01 pm

  HaHaHaHaa !!, Nepal ko bare ma ramro news kaha padna pauchaura khali hadtaal, chakka jam, toodh phood etc….
  Nepal ko news majja le basera sunne ho vane heart attack huncha……

 • 6. GR  |  May 2nd, 2007 at 4:49 pm

  Yesto Rastriye sampada haru tod phod garera kaslai k milchha? Aakhir jun sarkar aayepani bato, pul, batti, khane pani, chahinchha nai. sathai Nepal lai chinaune yesta sampda haru hatayera nepali studentdharule k pauchhann. K hami nepali ma kahilai pani BUDDI aaudaina? Dhikka chha Nepali aamalai!

 • 7. prakash rai singapore  |  May 2nd, 2007 at 6:53 pm

  सम्माननिय राष्ट्रघ।ती औकात् बिर्सेंको माओवादी साथीहरु आखिर तिमीहरुले के चाहन्छोउ ?
  किन तेही राजाको योगदानले आज हामी नेपाली भयरा बाच्नु पयको कुरा किन भुलेको हो?
  हिजो नेपाली जनता लाई लुटेउ निर्दोश नेपाली लाई मारेउ भौटिका बिकासको समरच्ना धोस्त बनयोउ लुटेर खायोउ अब केहीले नपुगेर एतिहसिकसम्रच्नालाई भात्कौन थालेउ धेरै धेरै धन्यवाद छ ल ।
  हिजो लुटेउ चोररेउ आज भात्कौदै छोउ भोली नेपाललाई नै बेचिदिन्छोउ यो कुरा म कुनै सन्का छैन ल।नेपल् आमाको कपुता सन्तती हरु थुइयाअाअाअ

 • 8. yang pitang chhu  |  May 2nd, 2007 at 7:32 pm

  j bho sahrai naramro bho,j gare sahrai naramro gare.hatyara gyaneko ris kina rashtriya ekatako pratik prithvi narayan shah mathi?yadi prithvi narayan shahle nepal ekikaran nagareko bhae ahile hami nepali bhanera chinintheau?moorti mathi ris kina?yadi rastriya bhawanako aabeshma aera tyaso gareko ho bhane pani yo sahrainai naramro kaam bhayo.yadi sachainai deshko maya chha bhane moortilai hoina yi sampurna kukur netaharulai kaarbahi garnu hos kinaki prithvi narayan shahle bhanda kata ho kata dherai hamro deshlai barbaad banayo yi kukur neta bhanaudale.

 • 9. atit  |  May 2nd, 2007 at 8:07 pm

  yekdam ramro garnu bhayo aba tyo pool pani bhatkaunu parchha ani bijayapur ko pool tyes pachi ktm ko dharhara ani testai gari sabai raja ko pala ko kehi pani chadnnu hudaina come on camred.

 • 10. atit  |  May 2nd, 2007 at 8:12 pm

  come on cored kehi chadnnu hudaina aaba ke chha baki naya nepal bhaneko sabai naya hunu parchha sabai marer aago lagayer jalaunu parchha hunchha bhane kina purano neta pani namarne hoina ra sathi ho come on.

 • 11. Pratik  |  May 2nd, 2007 at 9:23 pm

  मरेको बाघको पुच्छर् तान्न सजिलो हुन्छ बिग्रेको क्रन्तिकारी हो

 • 12. rajkumar korea  |  May 2nd, 2007 at 9:54 pm

  yesta desh drohi harulai sidhai goli thokera hanera dhalaye pani mero atma le kehi hich kichaune thiyena
  desh lai garna khojeko k salik le k bigareko cha sakchau bhane gyaneko pariwarlai hamla garna sakana thukka namarda haru

 • 13. sunil rana magar  |  May 2nd, 2007 at 10:22 pm

  yeuta etihas bokera baseko tyo raja ko salik le mawobadi haru lai k ko tauko dukhyo hola? bartaman pristhitima nepali janata le sambaidhanik rajtantra lai unmulan garera lagijawos tara pani tyo etihas bokeko raja prithibi narayen shaha ko tyo salik lai jogayera rakhnu pani hami nepali janata ko amullye sampati thaharne cha.bhautik samrachana ka sampruna yetihasik sampada haru ko bikas bhanda binas tira lamkane ho bhane abba aune naya pidi haru le bartaman lai sikera bhabisee ma kasto fal deicha tyo sabai ko lagi sochaniye pachee cha.

  hamro des ka neta dekhi karekarta sabai sabai arajakta le garsit chan . afu sabhee nagarik banou ani aru lai pani sabhee bhayera bachana sikaouu.arajak rajniti garera nepali janatako bhabisee pani andhakar tira nabadhou bhanera bhandachu…………………….!
  mawobadi haru pani bartaman sarkar ma samil bhai sakeka chan ra sarkarma partinidhitwo garne mantri haru le afna karekarta haru le gareka bahaduri ko bakhan samachar banera chittai sunna milcha hola.

 • 14. Gurung Sanjeev  |  May 3rd, 2007 at 2:38 am

  Maoist had never cared and will never care for what we all nepalese deserve,…..they never listened and will never listen to what the people are saying…..so,no more words of wisdom or hate to them….To all the nepalese brothers and sisters,Please,Please ,always,remember,they(Maoist) will never change,afterall,they came from the jungle….they are not even good to be called as an animal…..they are monster….who just survive destroying and disturbing people and our surroundings….they lived in the jungle and now are turning the cities into jungle too………
  and,yes….the Great Prithvi Narayan Shah will always be remembered for everything he has contributed to our country ….and I am proud to be a Nepali,and not only me but every citizen in our country are,and its because of him,the Great Prithvi Narayan Shah.

 • 15. atit  |  May 3rd, 2007 at 10:16 am

  uni haru bhaneko bastab ma gang star ho uni haru sanga bal chha hatiyar chha je pani garna sakcha ta teti na birsanu janta bhaneko timi haru jasta lai final result sunaune judje ho. timi haru le ahilye timro nam lekhchu timro salik banauchu tyo kasari banayo kina banayo ra rakhne narakhnne janta le dicison garne chha samaya parkhanu. wait and just see the time.

 • 16. abcde.....Z  |  May 3rd, 2007 at 11:32 am

  Afnuu Desh ko samchar paddha pani kaan siree ko raau tatera aaucha yaar…………..

 • 17. kanchi  |  May 3rd, 2007 at 1:00 pm

  khup ramro kan gara jasto lago hola ni idiot Maoist haru lai.

 • 18. tarkabadi kt  |  May 3rd, 2007 at 2:54 pm

  sala maobadi garikhana nasakne mula haru jo jo le tyo murtilai damage garyo tyaslai shoot garera marera feri hang gari rakhnai par6 ani tyo maobadi neta Prachanda lai SAdam hussein jastai jhundyaune programme jasari bhayepani garnai par6 sale kukur netaharu hooooooooooooo

 • 19. sk  |  May 3rd, 2007 at 4:25 pm

  dear all

  sabai le bhani jastai nepal ma kamchai na ani ke ke garchan ho tara, how we can cahange? gayane must go no? so may take them out of nepal and distrya them.
  keep it on
  sk

 • 20. sumi  |  May 3rd, 2007 at 5:47 pm

  laj pai lagi sakiyo nepal ko barayma jahilay pa ni tastai animals .kam payan bhanar tasto pani garnay afnai head fornay baro . so i hate (politic)

 • 21. ma nepali  |  May 3rd, 2007 at 6:24 pm

  sarai dukhalagdo samachar ho hami nepaliko lagi

 • 22. prach  |  May 3rd, 2007 at 7:39 pm

  afno gharma gayera afno baba ama lai pani yesari nai kutnu ni ..? afno ama lai gayera yesari nai kutnu ni tesh pachhi thaha painchha ki timi haru jasto ku-ghaati haru le ke gardai rahichha deshko lagi bhanera.

 • 23. prachnda  |  May 3rd, 2007 at 7:39 pm

  afno gharma gayera afno baba ama lai pani yesari nai kutnu ni ..? afno ama lai gayera yesari nai kutnu ni tesh pachhi thaha painchha ki timi haru jasto ku-ghaati haru le ke gardai rahichha deshko lagi bhanera.

 • 24. mgr  |  May 3rd, 2007 at 8:08 pm

  tod fod bhanne kura afaima ramro kurata hoina tara manchhe le kahile kahin kasaibata daman annye atyachar bhirayo bhane teslai sadhain bhari sahana sakdaina arthat bhanau sahana sakne jati sahanchha jaba samma manchhele aru kasaibata afumathi bhairaheko asaman bebahar bare uslai thaha paundaina arthat bhanau u mathi chetana jagrit bhaisakeko hundaina, jaba uslai yi kuraharu bare purna bodh hunchha usle nayeko nimti bistarai kehi awaj uthauna thalchha ra tesko sunuwai bhayena bhane bibhinna kisimka birodh haru garna thalchha ra birodh garda pani bhayena bhane usle bidroha garna thalchha jaba manchhe bidroha garne charanma pugchha tescharanma bibhinna kisimka dukhad ghatna haru pani hunajanchhan jun kura sabaiko lagi hitma hudaina tara tes halat ma rajye nai dosi hunchha kina ki sara janta ko saman adhikar ,saman absar pradan garne bhanekai rajye le ho. aba raja prithibi narayan saha ko salik maobadi le bhatkaiko bhanne kura chha aba tyo chahi uniharule kun udesyeka lagi kasto paristhima gare bhanne kura sanga jodera herinu parchha jahasamma mero dharana chha edi uniharule ekatmak sasan pranali ko biruddha sanghiye swayetta sasan pranaliko praptiko nimti testo gati bidhi garnu pareko ho bhane maile tyo ghatnalai sarainai apatti janaunu parchha bhanne malai lagdaina. raja prithibi narayan sahale kahi katai rastra lagi pani kehi katai ramra kam pani gare holan tara singo adibasi janajati ko bhane sara hak adhikar haru khosidiyer bibidh bhasa lipi dharma sanskriti mathi nisedh gari deshlai hindu rastra ghosarna gardai nepali bhasa ra sanskrit bhasa purai rajye mathi lade. unlai bhanne garchha rajye ka pristha posak haru ki unle sana sana rajjye lai ekikaran garera nepal rastrako nirman gare bhanera. hunata ek hunu ekikaran hunu bhaneko afaima naramro hoina tara mukhye kura bhaneko sabai janatale saman adhikar saman absar pradan gariyoki gariyena bhanne kura ho. HO TESAILE MAILE KE BHANCHHU BHANE PRITHIBI NARAYAN SAHA LE ADIBASI JANAJATI HARU KO TI SANA SANA RAJJYE HARULAI EKIKARAN GARE HOINA KI ADHIKARAN GARE. DHANNEBAD !
  — Adibasi mgr

 • 25. Kedar  |  May 3rd, 2007 at 9:09 pm

  हो, शाह वंशिय राजाहरूरूमा खराबी धेरै थियो, तर रम्रो कामलाई राम्रै र नराम्रोलाई नराम्रोनै भ‌न्नु पर्रछ। आज पृथीबी र बाहादुर शाहले दिएको योगदान माथीनै तिमेरको बुरकुसी, नाटक र तानडब नृतय चलेको छ नत्र यो नेपाल र नेपाली भन्ने सब्द पनी बनीने थियेन होला । समाजमा सामाजीक प्रतीष्ठा नभएका नाठाहरुलाई भेला पारेर बनेका, बिरेन्द्रसंग कार्रयगत एकता थियो भन्ने,सत्तामा पुगीसकेका तिमी माओबादीहरू सक्छौ भने जिउदा र चलखेल गर्दै हिडने तिमेरु जस्तै नरभक्षी ज्ञाने र पाशे सहित भ्रष्ट र डाँका नेताहरूलाई ढालेर देखाउन अनीपो जनताले हाई हाई भन्छन ।

 • 26. Sabi Pun  |  May 3rd, 2007 at 10:38 pm

  Yoo!!!!!!! yakdamai thik hoina……

 • 27. Sima Rana UK  |  May 3rd, 2007 at 10:49 pm

  k ho yasto…… nepal pani bigriyo ta aru des jasari ………
  malai yesto hola jasto lagethyena …………………
  Hoina, maobadi le kam payako chaina ki k ho, …………j payo tai gardai hidcha prithivi lai kina dos diya …………………..ko sakchu bhane ganendar sanga joori khoj ……………………………….!!!!!!!!!!!
  ******************************

 • 28. sammukh  |  May 3rd, 2007 at 11:04 pm

  Nepalese people are loosing own historical things. One day will come when we may not have any historical things in our country. The rich countries will have their historical things for their generation to generation. But, Nepalese people might have to bow down own head when we need to show our history; the identity of our ancestors.

  Bhagawan Buddha ko desh ma manchhe haru bahulai raheka chhan. Aru ke bhanu…..

 • 29. sen  |  May 3rd, 2007 at 11:39 pm

  Maobadhi, you all worng way now.This is 100% wrong. Why you are against the historical status ?If they who r young blind about history all maoist who now about the history of Nepal,they should apologize about this action and all nepalies jornalist and writer should write aginst such a moist action.Otherwise all of Nepali will quistion Moaist distroying historical value,norms,culture and systems what type of soceity you are going to formed.Whithout history how do you make your own identity ? Please all of nepali come against such a blind mass. Sen from Hong KOng

 • 30. Debendra  |  May 4th, 2007 at 6:11 am

  Mancche bhayera janme pachhi manchhe ko jastai byabahar garera bachna siknu ni kina pashu ko bhanda pani tallo tahako byabahar garchau he aparaadhi hau ! Ti timra janashakti haru khali kina testo nachahine kaama ma matrai lagauchhau he pat murkha hau ! Timiharu ko tyo laadi le bhariyeko dimaag ma kahile dekhi buddhi le thau paula he prithivi ka bhari haru. Timiharu le prithivi lai bojh bhayera bachnu bhandata lain layer marna jaanu nai ati uttam hunechha he shataapdi kai paapi haru.
  Timiharu lai mero tarfa baata pani muri ka muri sharaap ka kosheli haru didai chhu, tyo marne belaama pani sangai liyera gayesh murkha ho………..

 • 31. ma nepali  |  May 4th, 2007 at 11:16 am

  haina timarlai sarai nai ris utheko ra6 tara tyo ris prithibi narayan sha dev le ta uthako haina hola ko sanga utheko ris teslai nai gayera hau yo jasari prithibi narayanko salik lai gareko tyasari garawo ta sachai timar nepalma kai garna chahanchhau vane ra himmat 6 vane navaye yesto naposak kaam gardai sabai nepali haru ko sir najhukau jo jo sanga chitta bujdaina tyo sanga gayera yo sab garda hami pani syabaas dinchhaun

 • 32. Malis  |  May 4th, 2007 at 11:41 am

  Jun kuro nagarnu parne ho tyo gare ra hami nepali banauna ra samrakchhan garna nasakne tara bigarne ma pratham chhau bhanne kura lai yeskamle dekhauchha.Tyo murti le k gareko thiyo ra? garne manchhe raja GYANENDRA ho bhanera thaha pauda paudai pani uslai chahi kehi garna nasakne ra ahile gyandra nepal ma nabhajasto usko satto ma tyo nirjeeb murtima kina usko rish pokhe ko kuni ! tyastai saro ris uthchha bhane ra atchha bhane jauna darbar tira karbai garna, ra sakindaina bhane tyasto murtiharu todphod gare ra afnai sampati nasta chahi nagarau.

 • 33. nagen  |  May 4th, 2007 at 3:07 pm

  yo ramro kam hoina, aaru raja ko shalik bhaye ta thikai thiyo tara prithiwi narayan shah le hamro desh yeki karan gareko ho ni, tesaile ta hami nepali bhanera shir uthayera hidekaa chhau ra nepali bhanera gaurambhit chhau

 • 34. Cma UK  |  May 5th, 2007 at 3:47 am

  ammooo!!!!! k ho yesto nepali harule nai nepal lai badnam gardai cha….. chi chi chi chi chi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  (^_^) k bhanne maile………………. maile bhane ra kai hunewala ta chaina so, yestai gerne ho bhane chai keep it up!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! hai
  ***************************JAI NEPAL***************************************

 • 35. nanoo  |  May 5th, 2007 at 10:40 am

  hello ma nepali timile bhaneko kurama ma pani agree chhu yee des banauchhu bhanauda gunda harule des ta khokro banaye aajha navayera hamro itihaas pani metauna khojdaichhan,come on nepali ho aaba hami sabai ek bhayera des bachaunu parchha

 • 36. jagat  |  May 5th, 2007 at 8:33 pm

  J hos Nepali Janata chahi TOD PHOD ma aagadi cha hae..Gaurab Lagcha.

 • 37. yang pitang chhu  |  May 5th, 2007 at 9:08 pm

  yatika dherai tippanibata yo bhani rahanu aawashyak chhaina ki maowaadiharule atinai tuchchha ra nich kaam gare.yasaile aauda dinharuma kunai pani karya garnu bhanda pahila hajarau patak sochera matra kaam garne sadbudhdhi bhagawanle diun yee maowaadiharulai.

 • 38. jyoti chhetri,belgium.  |  May 6th, 2007 at 1:34 am

  hello,tod fod garne bahadur haru…..,bahaduri dekhaunu chaa bhane iraq ma mariye ka nepali haru ko pachy ma ti rakchaas haru mathi bahaduri dekhau.yedi sakchau bhane sansar bhari asamanata garera byapari sakti dekhaune america mathi bahaduri dekhau.yedi hoina bhane sidha sojha nepali mathi namard rish dekhayera afule afulai bahaduri nasamjha.

 • 39. aaanauthonepalijanta  |  May 6th, 2007 at 3:45 am

  maoist will never rule to our neplease goverment they dont have any respect to people who give his whole life to make a one beautiful and peacefil country nepal!
  they are terrorist and they will be terrorist no matter what they swear to our neplasse family

 • 40. saroj  |  May 7th, 2007 at 7:06 pm

  yesti ramro ramro kaam garnu parchha ani po Santi Khetra, Buddha janmiya ko, Sagarmatha bhaya ko desh Bhanin chha. Maoist haru ajai Bhaya Bhar ko todfod garnu pachi kehi napaya pachi afni Ghar todfod garnu. Best of luck

 • 41. D limbu/uk  |  May 15th, 2007 at 7:31 pm

  Yo eakdamai ramro kam bhaeko cha. Prithivi Narayan Shaha le jabar jasti nepal akikaranko nam diar nepal ka tamam janajati lai thichomicho gareko thiyo. Yasta shalik haru (shamanti) kahile pani Nepal ko sampada huna sakdaina.

 • 42. gurung  |  May 15th, 2007 at 8:47 pm

  what a shame…..very shame….kasto tuchchha kaam …dear comerades tapaiharu jangali hou tesaile junglema matrai suhauchha go back to b4 place dont come back.prithivi ra birendra saha bansa bhaye pani desh ra janatako lagi kehi garne bhawana bhayeka raja haru hun .i want to remind you..birendra marda janata kasto bhayeko thiyo birseu? dear jungali comrades haru sakchhou bhane,timiharu des bhakta hou bhane,timi haru desh banauna chahaanchhou bhane,bartaman bata kina bhakchhou?garera dekha….

 • 43. Mails  |  May 15th, 2007 at 9:27 pm

  Hoina Iniharu kranti kari hun ki badar kari hun?Shaha raja haru dekhi ris uthchha bhane ajhai pani jiudo raja chhan ni kina mare ka nirjib murti haru bhatkaunu paryo? Himat ra atchha bhane januni darbartir.

 • 44. BGurung  |  May 15th, 2007 at 10:02 pm

  It shows the level of Education that Maoist People have.

 • 45. deepak  |  May 15th, 2007 at 10:05 pm

  nepali haru ko kam chaina aafnai desh ko sampati khera falyo basyo tehe nai nepali haru kam yastai gare bhane yak din nepal nai rahanna.

 • 46. KRai  |  May 16th, 2007 at 1:17 am

  Yo kaam ta 100 barsa agaadi nai hunu parne thiyo .

 • 47. ROCK FROM RLC REG UK.............  |  May 16th, 2007 at 3:04 am

  navannu ta kasri navvnu vannu ta man dukhacha !!! mathi sathi haru le vannu saknnu vaycha tara kena marisakeko manchi lei tesari garnnu pareko hola bejorgari kati harule nepali janttako payro raja beredra dherii rammo raja ……………………..dhereii dhukha lageiyo yo pic dhekhada abata nepal somelya sanga dhajja pani huncha maya nei marisakeyo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 48. gopal bhattarai  |  May 16th, 2007 at 5:24 am

  yo ta ramro kam hoina sabai hami nepali ko sampati ho .

 • 49. ex-mao badi kanchha.  |  May 16th, 2007 at 9:02 am

  pahile ma pani maoist ma aastha rakhne 1 nepali tara ahile esta jungalee bebahaar dekhera murkha, jangalee neta haru ko pachhi kina laagne bhanera kunai din nepal aamao aansu puchhna 1 saput pakkai janmane chha bhanne aasama baseko chhu.maaobadi ka bidwaan neta haru pani jungle training ma parera animal po bhaechha,hoina bhhane,jiudai hatyara ko sangya paaera baseko lai chai k hi garna nasakne tyo etihas bokeko raja ko saalik haru dhalera k maobaadi harule raamro jas paauchha hola ta ? k nyae ra anyae chhutyauna nasakne chhan tiniharu ?

 • 50. abcde.....Z  |  May 16th, 2007 at 10:26 am

  Lata Nepali haru….aru lu ghuuu khaa hai vanda pani ghuu kancha…… chee malai ta desh ko yesto halaat dekda afai lai laaj lagera aaucha…….. k garya hola………………………
  Balaee ma hos purauhai Murkha Nepali balak haru natra pachi pachutaunu matra parla ni………………

 • 51. 9999999  |  May 16th, 2007 at 10:32 am

  Sathi haaru hoo NEPAL ma ramro kura ko pragati huna sakdaina… hamro pragati vanya nai yehi ho…… Nepal ko uneducated, garwaar haruu, nalayak haru le janya nae yeti nai ho…………

 • 52. hahahaa......  |  May 16th, 2007 at 10:36 am

  hahahaa…… k mareko manche lae k ris dekai raheko chakkka haru dekhaunae cha vane aailey ko raja lai marera dekha ta….. baat karta hai ranga na danga ke………

 • 53. dj  |  May 16th, 2007 at 10:47 am

  sakchhau bhane jangali , hutihara , MB ho marisakeko rajako saliklai hoina aphnai bangsa naas garne 30 barse nirangkus byabasta pharkauna khojne rachhasi sabhab bhayeka gyane ra paraselai dhalera dekhauta tespachhi janatale manchhan.

 • 54. hahahaa......  |  May 16th, 2007 at 11:09 am

  leave comment ko box kina rakya dekauna ko lagi matra rakya ho

 • 55. sajana Gurung  |  May 16th, 2007 at 11:57 am

  FATAHA HARU CHAN KYARE DESS MA.TODFOD MARAMAR GARA NA.

 • 56. kamal  |  May 16th, 2007 at 4:40 pm

  the so -called maoist may be thinking they are bringing a revolution but u all are just a bunch of brain washed mercenaries. and stop that new nepal’s bullshit

 • 57. sajana Gurung  |  May 16th, 2007 at 6:37 pm

  yasto pani huchha kasto new nepal bhabchha ha nepal ko yo gati herda ta ……….
  malai thik lagena ma democr-kranti chahanchhu tara yo paripati herda ta malai pheri sainik le one time action line ho ki ………..

 • 58. ma nepali  |  May 16th, 2007 at 6:54 pm

  aba nepal , nepal rahanna jasto6 yo sab herdata malai. aba vabisyama nepal tukrera k hune6 tyo ta aba hami sabaile andaj lagauna sakchhaun aakhir garna k chaheko ho???? nepalko yesto news le bideskaharule hami nepalilai vanne bato pani dherai hun6 hepne bato pani dherai hun6 aba hami nepali chai kata gayera mukh lukaunu aafno desma santhi vayepo sabailai nepali daju vai dd bainilai jo khas gari bidesma hunuhun6 wahanharulai siruthayera hidna paun6 bidesile pani kai vanne bato huna thiyo aba hami nepali ta bidesma aafno pasina bagaudai basna pani garo huna tahlyo aba gulam vayera basnu parla jasto vai sakyo pachhi pachhi hunu k ber ra hey dai vai yo sab kumatiko bato napanaye hune thiyo yeslai timarlai pani ramro valo ta hunna sabaiko sarap lagne6 plz plz plz aba dekhi yesko news sunna naparos vandai bida chahanchhu ma nepali

 • 59. Hari Rai  |  May 17th, 2007 at 10:53 am

  It sad because What Royal families, Shaha, Rana did to mother land Nepal and Nepalese.

  Rana and Shaha are NOT GOOD for Nepal and Nepalese people.

  They did deep crimes, corruption and killing Nepalese people. They suppose to take care Nepal and country people, but they did exactly opposite. This is the RESULT what ROYAL FAMILIES did in past.

  Truly, WE DO NOT NEED CRIMINAL AND CORRUPTED ROYAL FAMILIES, SHAHA, RANA AND ALL THESE GOVERNMENT NATIONAL CRIMINAL AND CORRUPTED PEOPLE.

  TURE REVOLUTION HAS NOT STARTED YET.

  it is just warmming up for TRUE REVOLUTION.

 • 60. abcde........z  |  May 17th, 2007 at 2:20 pm

  Bandaar ko haat ma nariwaal vanya yehi ho k………. murkha nepali haruu

 • 61. whaz  |  May 17th, 2007 at 8:07 pm

  stupid maoists…, though you may destroy the monuments , King like Prithvi and Birendra will always be in our heart. May your hands be burned or cut out of your bodies real soon.

 • 62. rachana rai  |  May 17th, 2007 at 10:57 pm

  It really made me sad I want to request to all of THEM,if you really want to fight for our nation you should come forward and do it in front of the field not with those statues.that is not bravery,you won’t get anything for that.

 • 63. nepali  |  May 17th, 2007 at 11:21 pm

  ——————

 • 64. DharmaBir Niraula  |  May 18th, 2007 at 7:24 am

  .The late king Prithivi iNarayan Saha
  is the symbolic of the Unity of Nepal. His contribution will be live long in the heart of the Nepalese People .Yet the moist student
  are destroying the statue.I think it is not a good job.
  LOOG LIVE MY BELOVED KING LATE PRITHAVI NIARAYAN SAHA.. . .Your contribution will live long time.For ever.
  Thanks.
  With best regards.
  AMERICA
  DHARMA niraula

 • 65. sanrosh  |  May 18th, 2007 at 9:47 am

  good news …………………..phoda phoda sakhap pari deu you raja ko khalak lai…………..

 • 66. 1234432  |  May 18th, 2007 at 11:13 am

  maoist as well as all the politicians should be beaten to DEATH,,,by all citizens ,,,,,”,GET THE HEL OUT OF MY COUNTRY” U SUCK !!!
  NOW IT THE TIME FOR ALL THE INNOCENT CITIZENS TO RISE UP AND PLAY POLITICS WITH THESE DOGS!!!

 • 67. maharjan  |  May 18th, 2007 at 11:39 am

  josh ma hosh nabaye ka haru
  nepali ko parichaye yehi ho??????????????? ramro kam gare ko rahechha ITIHAS metayera
  la badhace chha

 • 68. kalash amatya  |  May 20th, 2007 at 2:35 am

  nepali haru le yesta ho garnu parne ….aafno yeauta matra parichaye dine prithibi narayan shar ko saalik bhachare nepali le harru le k payo ta……yahi ho nepal ko itihas …jasle yo sano nepal lai yekikaran garera yeauta singo nepal ko nirman garo tysaiko astitawo nai na rahane ……..yo kasto nepali ko sabhayata ho…….ka yo salik bhache pachi aaba pheri nepal ko puna janma hunchha ta..

 • 69. chhuchi keti,USA  |  May 20th, 2007 at 12:23 pm

  ABO ABHNE CHAHI HAMRO NEPAL LAAEE IRAQ SANG COMPARE GRADA HUNCHHA.

  ABO HAMI SABAI NEPALI TERROR KO NAME LIST MA SAINO GASHINE BHAYO HAIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

 • 70. Ma Nepali  |  May 20th, 2007 at 3:18 pm

  sakchhau bhane nayaa** banaao, raamraa naraamraa je bhay paanee iitihaasa ho bhakaalaaii nabigaara .

 • 71. ajaya  |  May 21st, 2007 at 2:13 am

  sakin cha bhanea banayarea dekha na , bigar na ta jas lea pani sakchha.

 • 72. Dambar Bahadur Limbu  |  May 21st, 2007 at 3:52 pm

  all ok 6 malai yo man parcha sarai
  aati utam kura ho yo.

 • 73. suman Limbu  |  May 21st, 2007 at 3:55 pm

  aanyaye ko jara ukhalnu bahneko sabai bhanda thulo kura ho ma yaema 100%sapot garchhu lala garanus garnus sathi hrau ho hahahaahahhaah………….

 • 74. kamal  |  May 21st, 2007 at 7:52 pm

  Nepali haru k kam nai k chh araa bhatkauney bigarney chakka jam garney bhaheyk shakchha bhaney sidaa gaeyraa jeudoo vraastaa chariharu lai testo garanaa Kina Teyo mareko Manchey haruko Shalik Lai rees Tanona sharoo Khup thulo kam gareyo bhanechhas Janthaa haru…………

 • 75. kamal giri  |  May 22nd, 2007 at 7:29 pm

  yo bahut naramro kaam ho.manchhe ho vane yeso kadapi gardaina.salikle ke gareko chha ra.yo ta hamro desko kaligardko mehenat ho.salik bhatkayera desmaa santi ra sudhar auchha vanne manis chahi pasu ho.this is absuluttly wrong think people what is the best way.this is saunce like gay you know.

 • 76. G.B.  |  May 24th, 2007 at 4:54 pm

  ……. maoists. What are you doing? No intellegent people in the maoist??

 • 77. gir pardhan syangja  |  May 25th, 2007 at 11:42 am

  ma pani bhanchu ki desh ko lagi naya jawan haru ko ati awasekta chha. tara ahile jun manchhe desh ko lagi naramro kam gareko chha. tehi manchhelai packa kanuni tawarle sajay dinu parchha. chahe thulo post ko ho ya tala post ko sabhai lai yekai nash ko dinu parchha. jastai raja dekhi talako janata samma. sabhai jaga Nepali dajubhi didi bahini ho.

 • 78. prakash ghatane  |  May 28th, 2007 at 1:39 pm

  यो त दुद् खाने बिरालो चोट पाउने मुसो भयना रा मदन् आले जि ??????????????????????????
  प्रकाश बिस्वोकर्मा

 • 79. bikash  |  August 24th, 2007 at 3:06 pm

  yo maobadiley ke gardaichha ke paune hola yo salik haru bhatkaera ke yokura parchand lai chai thik lagchh suhaudaina parchand jiu yadi tpai ley yo kukarma kam garna ra grauna chhadnu bhyena bhni bhgwan ley tapai lai maf garne chhaina bujhnu bhayota parchan jiu kunai yasto kam garnus ki janta ley tapai lai adarsanshkar garos natra tapaile ahiley jasto raja haru ko salik ko gala ma paso lagae jasto rodma ghisar nuhunchh thik tyastai janta le ek din tapai ko galama paso lagaer rodma khichne chha natra tu yasto kam garna bat roknus nu la

 • 80. bhanu  |  September 1st, 2007 at 3:09 pm

  very bad news !
  ya to bahut bura huwa god ne life to diya magar khopari khali chordiya.aaysa karne ne se pahale nepal ke hostary ko dekhana chayatha.

 • 81. suresh singh  |  September 5th, 2007 at 6:25 am

  जसले जे भने पनि नेपाललाई एउटा सिङो राष्ट्रको नाम दिने काम जस्ले गरे उसको नै बिरोध गर्ने काम राम्रो देखिएन। सिङो राष्ट्र बनाउने चाहना देखेका माओवादी हरु अब राष्ट्रिय सम्पद माथिनै जाइलागे पछी कस्को के लाग्छ र?

 • 82. solu  |  September 6th, 2007 at 1:51 pm

  hernu hosa maobadi sathi ho, aja jasarii timiharu le itihasa ma baneka salik haru tod fod garchhau, tesai gari auda did ma timi harulai pani tesai gari bato ma ghisarne chhan, yo ko kura bujnu sale vate gadha ho.

 • 83. Ajju.Daa  |  September 7th, 2007 at 12:54 am

  क्रान्तिकारी दाजु भाई बचेँ खुचेका जे जे छन सबै तोड्नु पुराना धार्मिक स्थल पनि तोड्नु किन राख्नु आखिर पहिलेदेखी चली आएको राजालाई बिष्णु भगवानको अवतारको रुपमा लिईन्छ भात्काउ ति मन्दिरहरु पनि किन राख्नु ति मन्दिरहरु जस्ले राजा को याद दिलाउछ । कुनै पनि कुराको एउटा सिमाना हुन्छ र त्यो सिमाभन्दा बढी जाने कोशीस नगरनु । पछी यही सोझा साझा जनताहरुको अगुल्टो को झटारो भेट्यौ भने आकाशमा बिजुली चम्किदा तर्सिनु पर्ने दिन आउछ । यदी साचिकै तिमीहरुलाई आफनु देश प्रती त्यत्तिनै माया छ मोह छ भने Plese भारत द्वारा निर्मित ति बाधहरु भात्काउ जस्ले हाम्रो भुमिमा जलमग्न पारीदिएको छ गरीबिमा बचिरहेका खुन पसिनाले साचेका ति खेतबाली प्रत्यक बर्ष डुबानमा पारीदिएका छन सक्छौ भात्काउन ति बाधहरु ? छ मुटु क्रान्त्रिकारी को ? साचिकै तिमीहरुले त्यती गर्यौ भने तिमीहरुलाई ति दुखी गरीबि को ठुलो आशिश लाग्ने छ । तर बिनासित्तिमा कुनै दोश बिना सडकको छेउ मा राखिएको ति मुर्ती भात्काएर के पाउछौ ? जनता को समर्थन जुटान खोजेका हौ भने त्यो तिमीहरुको महान भुल हुने छ । अहिलेको पारीपेक्षमा राजालाई नमान्ने जनताको फैसला हो तर जनताले यो कहिले भनेका छैनन को तोड ति राजाका मुर्तिहरु भात्काउ ति राजाका निशानी हरु …. त्यो कसैको कला हो र कलालाई चिन्ने कोशीश पनि गर क्रान्तिकारी हरु नत्र भन्न सकिन्न पछी आउने दिन्हरुमा के हुन्छ यहाँ…!! जान्छु !!

 • 84. tilak  |  September 9th, 2007 at 5:50 pm

  yasari murtiharu lai tod fod garera maoist k paeu timiley?hamro desma jaba shanti huncha tespachi balla ek ek gari papiharuko sajaya hunu parcha,jasto iraq ma bhayo

 • 85. Sima  |  September 25th, 2007 at 5:13 am

  If Ranan and Shahaj statues are no longer the history of Nepal then what about statues of Bahuns and Chhetris? It does not make sense to me! or are we letting Bahuns and Chhetris rule the country next?

  He guys, all new infrastuctures are named after Bahuns and Chhetris, watch out!

  Play a fare game maaaaaaaaaaaaan.

  Simon

 • 86. buddhi  |  October 20th, 2007 at 6:16 pm

  i suport the moist which they r doing,thinking but i dont like that crasing the sthupa thet is historical things so that can supporrt the turisom aria. and other things historical memori which built the nepal goverment so thats the importent things.
  eventually i want to say that,sthupa can not distrubent to anithing for the new nepal goverment and moiste and others.
  if we distro anything of the historical memoriable things,we cant get benefi a little bit. ok thanks.

 • 87. binon lama  |  October 20th, 2007 at 6:45 pm

  i hate the that things which the MB doing.what nansecens.and how disgusting nepali MB.but now i dont support MB WHICH THEY R DOING.WHO BUILT THE NEPAL GOVERMENT,WHOES STATUE ARE GOING TO DISTROYE.HOW DISGUSTING. now not mb but all the mb given the name of terorist. what distrobent for the nepalis MB .i qestion for the MB ,what is given distrobent and harmful for nepalis moist? kati ghin lagdo kam garchou.timi haru.
  timi haru nepal ma hoina iraq ma janma linu parne. timi haru lai k distrobe gareko thiyo ra? even malai pani?
  Arreeee….timi haru bigarne chahi hoina tara bhayako lai jogaune sika.ani new things haru ko nirman gara.ani vhanicha new nepAL.KAHILE PULL bhatkaye ko chou kahile historical things. nach na jandai na aagan tedho vhane ko yahi ho.timi haru bal le hoina buddhi le kam gara.binash hoina new chige ko nirman gara.ani matra timro name kahalaine cha.
  Nirankush shasan hoina timi haru le nirankush layudai chou. i hate the ur mind doing whitch u r. i hate even hattieng the inmternational countri .bye jungali haru.

 • 88. binon lama  |  October 20th, 2007 at 7:08 pm

  यदी साचिकै तिमीहरुलाई आफनु देश प्रती त्यत्तिनै माया छ मोह छ भने Plese भारत द्वारा निर्मित ति बाधहरु भात्काउ जस्ले हाम्रो भुमिमा जलमग्न पारीदिएको छ गरीबिमा बचिरहेका खुन पसिनाले साचेका ति खेतबाली प्रत्यक बर्ष डुबानमा पारीदिएका छन/
  सक्छौ भात्काउन ति बाधहरु ?
  छ मुटु क्रान्त्रिकारी को ?
  साचिकै तिमीहरुले त्यती गर्यौ भने तिमीहरुलाई ति दुखी गरीबि को ठुलो आशिश लाग्ने छ । तर बिनासित्तिमा कुनै दोश बिना सडकको छेउ मा राखिएको ति मुर्ती भात्काएर के पाउछौ ? जनता को समर्थन जुटान खोजेका हौ भने त्यो तिमीहरुको महान भुल हुने छ ।
  अहिलेको पारीपेक्षमा राजालाई नमान्ने जनताको फैसला हो तर जनताले यो कहिले भनेका छैनन को यदी साचिकै तिमीहरुलाई आफनु देश प्रती त्यत्तिनै माया छ मोह छ भने Plese भारत द्वारा निर्मित ति बाधहरु भात्काउ जस्ले हाम्रो भुमिमा जलमग्न पारीदिएको छ गरीबिमा बचिरहेका खुन पसिनाले साचेका ति खेतबाली प्रत्यक बर्ष डुबानमा पारीदिएका छन
  सक्छौ भात्काउन ति बाधहरु ?
  छ मुटु क्रान्त्रिकारी को ?
  साचिकै तिमीहरुले त्यती गर्यौ भने तिमीहरुलाई ति दुखी गरीबि को ठुलो आशिश लाग्ने छ । तर बिनासित्तिमा कुनै दोश बिना सडकको छेउ मा राखिएको ति मुर्ती भात्काएर के पाउछौ ? जनता को समर्थन जुटान खोजेका हौ भने त्यो तिमीहरुको महान भुल हुने छ । अहिलेको पारीपेक्षमा राजालाई नमान्ने जनताको फैसला हो तर जनताले यो कहिले भनेका छैनन को “तोड” ति राजाका मुर्तिहरु भात्काउ ति राजाका निशानी हरु …. त्यो कसैको कला हो र कलालाई चिन्ने कोशीश पनि गर क्रान्तिकारी हरु नत्र भन्न सकिन्न पछी आउने दिन्हरुमा के हुन्छ यहाँ…!! जान्छु !!
  ति राजाका मुर्तिहरु भात्काउ ति राजाका निशानी हरु …. त्यो कसैको कला हो र कलालाई चिन्ने कोशीश पनि गर क्रान्तिकारी हरु नत्र भन्न सकिन्न पछी आउने दिन्हरुमा के हुन्छ यहाँ…!! जान्छु !!

 • 89. kirat subas  |  November 4th, 2007 at 7:48 pm

  moist harule j gare tyo akdam thok ho im 100%sure ki npl ko kunei pani jarpariwar ko etihass herne vane auta pani janata ko thatir kam gareka chhainan ra jaile npl kina world ma garib kulli haru ko desh vanera chininchha tara malai lagdeina ki npl lai bir haru ko desh vanera chinchhan vannu auta sapana ma khole khako matra ho. yeti ghin lagdo manchhe ho prithibi naran saha sala kukur le rajye akikaran ko nam ma rajye bistar gareko ho naki tesle dimag le haina tarwar le arje ko muluk ho duniyalai marera aafu bacheko itihass lai hamilai just ulta padara hero banayeko matra ho bastabikta arkei ho hami jasto janajti harule bujhi sakiyo ra sab le bujhnu parne kura ho so testa chor haru ko salik rakhera hamro chok bazar haru kurup parnu hunna . we must hate that families jasle npl ko janata lai sada sada vikhari banaye ra sada sada aafu haru malik bane npl lai kathmandu matra ho vanne bichar rakhe . aba we must finish them . tara yo kam jaile moust haru bata vayo janata lai bujhna garo vae rako matra . kati manchhe haru le moist ma auta pani buddi vako manchhe haru chhainan vane but girija madhab npl serbahadur surje bahdur lai jaile brainy samjhe na ki baburam haru jasta lai jun bekti life ma kaile second vayena study life ma hoss testa le desh banauchhan ya yesta le tyo aafei bichar garnu parchha hamile. i hope moist le garchhan barib desh ko ati nimukha even bijuli batti ra moter gadi ko anuhar samma herna napaune tamam mera ama baba jasta ati dukhi aru karodau ama baba haru ko ani mera jasta kaile chappal ra ak saro ramro luga launa napaune lakhau bachcha haru ko sigane anuhar ma khusi lyauna ko khatir garnechhan. ma asha badi hunechhu antim sas samma.

 • 90. ram prasad  |  December 21st, 2007 at 7:30 pm

  Maobadi never will change their behaviour and their final goel is to destroy the country by saying Communism. In Cambodia they destroy even a single home in the city on the announcement of Pol Pot and here in Nepal Prachands is initiating to destroy the country by destroying the idol of the 1st Shah king who united nepal.
  Pls Maobadi if you have might than destroy the dam constructed by India which make floods in Nepal but we know u never can do that cos your leaders are the slave of Shiv Shankar Mukharjee.

 • 91. heena  |  December 29th, 2007 at 3:00 pm

  Nepali haru ko mati bigrera ho ki ajjha sankat nimtauna
  lai ho kunni.hamro itihas ko sabut haru metauna lai tallin
  hunu huncha.enai raja haru le desh bachauna lai kati
  ragat bagaunu vayo ahile ayra feri uni haru lai nai dosh
  lagauchan.desh basi ho yo hamro itihas lai metaune kosis
  nagari dinu hola..vabi santan le ta murti vaye pani herna
  pauchan ki hamro desh ma esto raja haru thiyo re vaner..
  pls pls……………

 • 92. sudar  |  January 13th, 2008 at 1:19 pm

  yahi ho naya nepal ?

 • 93. nepali  |  January 16th, 2008 at 12:58 pm

  salik matra todera bahaduri dekhidaina

 • 94. nepali  |  January 16th, 2008 at 1:02 pm

  salik matra todera bahaduri dekhidaina . naya nepal banauna purana raja haru ko salik todnu parnerayacha? welldon nayanepal ka nirmataharu!

 • 95. sabin  |  January 17th, 2008 at 11:14 am

  yahi nay nepal nepal akikar garne ko salik dalaune nepal nabhayko bhay kaha bat naya nepal ?

 • 96. Prem  |  February 3rd, 2008 at 9:12 pm

  Well done bros……

  What can you do good things? just like that only. You don’t have any good idea and knowledge of build of the country only you have knowledge of how to destroy things and country you have only such kind of knowledge.

 • 97. Raja  |  March 23rd, 2008 at 9:39 pm

  yo yeuta jangali pan ho ra sansarkai murkha manis bhitra parne manis haru hun yini haru…Khate, Harami, Pakhe, Luchaa ghin lagda manisharu hun yini haru. Ma pani moist samarthak hu tara yesto fata kam ra tuiyeko kam garne lai ma samarthan gardina. Yo aafulai ma pani maoist hu ra hamile yesto pani garna sakchhau bhanera dekhayeko namarda pan ho. Ke chai thulo kam gareu ra yeee phata ho????????? Laj lagdai na, saram lagdaina bhate haru ho bhat ko bharma je man lagchha tehi garne…..yedi yo order moist leader bata aayeko ho bhane tyo phata neta ho..Khate ra namarda ho..Prachanda jasto yeuta rastra badi Neta aauda udghatana samaroha…hasi khusi hune ki testo beijjati kam garne????????? thuikkaaaaaa paji moist ka sathi haruho mukha chhopera hida aba……….Rastriyeta , rastriya samrachana ko surksha garne ki bhatkaune ta aba??teso bhaye ahile samma baneko sabai kura haru Raja ko palo ma nai baneko ho sabai lai bhtkayera banaoooooooo aba khate ho………skchheu timiharu yeso garn????? Paji phata ho…….

 • 98. nabin  |  March 31st, 2008 at 9:06 am

  yastai gare pachi naya nepal ban cha ?

 • 99. Bisheshwar Samekham Limbu ( Singapore )  |  April 7th, 2008 at 1:40 am

  Gyane chor ko salik bahek aru ko ta thikai nai thiyo ta ni ….bichara gyane le garda usako bansa nai sakhap bhayo.

 • 100. Roshan Tamu  |  April 14th, 2008 at 4:56 pm

  If there is a wise man in mao party it is shouldnt is conducted specially to demolish infrastructor of nepali people. I know and many nepali knows king system is no more usefull for us because of their own actions. but having said that king prithvi narayan and birendra were fairly good than others.
  anyway please stop this act it only devid us. dEAR COMRADE
  build roads ,houses , schools, aND Hospitals for us.

 • 101. BAIRAAGIIII  |  April 15th, 2008 at 2:24 pm

  Hey Kukur haru ho jangali haru ho kina binasittima yesari murti haru phodeko? zindagima kahile ramro pragati garnata sakeko chaina bhayeko kasaiko kala sampati chorne ra bhatkauna matra janeko cha. MUJI JATHA HARU YEDI BHAGWANLE MALAI SAKTI DIYEKO BHAYE MA TIMIHARUKO TESTO HAATHARU NAI KATERA PHALI DINTHE JASLE YESTA KAAM GARI RAHEKA CHAN. MUJI….. NAYA NEPAL BANAUNE BHANEKO YEHI HO CHIKNE HO. GARIBHARUKO SAMPATI LUTNE KHANE, TARSAYERA KAAM GARNE CHIKNE GHANTA JASTO MUJI LADO KHAAAAAAA

 • 102. shekhar  |  April 28th, 2008 at 9:33 am

  yesari history nai hidden hune gari rajaharuko salik bhatkaunu bhaneko durbhagyeko kura ho,pachi hamra santanharule thaha nai paudaina ki tukriyeko yo pahileko nepal jodera singo nepal nam dine manche ko ho bhanera.
  mawowadiharule yes barema kina sochena,strange???

 • 103. Bhupendra Tulachan  |  May 7th, 2008 at 5:26 pm

  Namaste
  khub ramro gryo bhanyo hola hai timi harule , rajako murti phutayar ,timi haru manchhe nai hoina jantu ho vatkaune ra bigarne Nepali janatako pesa ho yati kura khya rakhanu hola yi raja haruko murti jhai tyo Parchand ko pani banne murti lai ghisarna naparos , vatkauna naparos , timi muji YCL vaneko jantu ho kina yasto garne haa ;baru ghas khau

 • 104. jiwa  |  May 11th, 2008 at 9:14 pm

  ja nepal

 • 105. RAM TAMU  |  May 31st, 2008 at 12:54 am

  HI,
  ALL OF YOU GUYS DONE THE GOOD JOB.BECOZ YOU GUYS ARE A MONKEY AND WORST MAN IN THE WORLD BECOZ YOU GUYS DON;T HAVE A THINK AND MAMEROY MIND THAT HOW THEY BULIT BEFORE WE BORN IN THE NEPAL.DID YOU GUYS FIGHT WITH THAT THOSE WHO CAME TO TAKE OUR LAND AND PLACE.YOU GUYS ARE SHOCK AND DIRTY MOTHER FUCKER IN THE WORLD.I HATE THOSE WHO DID THIS BAD THING IN MY COUNTRY.FUCKING NEPALIES

 • 106. ramesh  |  June 1st, 2008 at 11:47 pm

  timiharu ko chora nati haru lai pani ta itihash chinauna pani ta chahincha

 • 107. tek bahadur  |  June 1st, 2008 at 11:49 pm

  timiharu manche ho ki badar itihas ta sabai lai chahinch

 • 108. ramesh  |  June 1st, 2008 at 11:51 pm

  nepal ma kehun lageko ho

 • 109. jiwan  |  June 1st, 2008 at 11:55 pm

  timi haru ko bau bajeko ko photo haru pani gar bat phale hunch yahi nepali ko chala

 • 110. gurung  |  June 12th, 2008 at 3:09 am

  sampurna nepali janta, well done keep it up……

 • 111. RAJ  |  June 18th, 2008 at 9:31 pm

  HE, BHAGWAN KINHOLA HAMRO PURKHALAI NAAS GAREKO,RIS UTHAYO BHANDAIMA HAMRO DESH MA YUGOUDEKHI KO RAJA KA MURTI HARU LAI BHATKAUNE
  TI MOIST MORA HARULE KE DESH KO BIKAAS GARCHHAN ?
  GHARMA GAARA AFNAI AAMA BABA KA PHOTAHARULAI
  PANI JALAIDIUNA, AK MAREKO MACHHALE PURAI TALAAB
  KHARAB GARCHHA BHANEJASTAI, AK MURKHA PAPI YANI
  JASLE AFNAI DAJULAI MARYO TES GYANDRA RA PARASLAI
  MATRA KHATAM GARNU PARCHHA,RA KEBAL GYANDRA KO
  HAR CHIJMA SATYANAAS BANAUNU PARDATHIYO, TAB MATRA NEPALI JANTALE TALI BAJAUNE THIYE, MERO KHUB RAMRO BICHAR YANI SABAI LAI MANPARNE KURA YO CHHA KI SABAI RAJA HARUKO MURTI NIKALERA AK THULO JANGLE BADPHAT GARER KHUB RAMRO TARIKALE SAJAARA MUSIUM YANI, NEPALKA RAJAKO ITIHAAS BHANI
  BAHIRA GATE MA LEKHI SAMPURNA RAJALE KE BHALA, KE KHBHALA GARE, LEKHER RAKHEKO BHAAMA YATI RAMRO
  HUNE THIYO,AAJ YI JANTA HARULE YATI GALI DINE THIANANA, BHOLI MAHABADIKA KARYAKARTAKO PANI
  MURTI YASTAI HUNCHHA, KINKI JASLE YO KURA BUJDAINAKI
  KASLE KE RAMRO GARYO, SCHOOLMA AB KE PADHANE, NEPAL KASLE BANAYO ? BHANER SODHEMA PANI RAJALO NAAM BATAUNA NASHAKINE BHAYO, KHAI MERO DESH KE
  BANLARA ? AASHA HARAI SAKYO, JAUNO PANI CHOR NETA HUNCHHA,AFNO DUNO SOJAAPACHHI, KEHI WASTA GARDAINA, MA AFAILAI MA NEPALI HO BHANNA GAROHUNE BHAYO, MATHI MAILE BATAAJASTAI, RAJAKA MUSIUM RAKHER, JO HERNA JANE HARU TURIST SANGA APAR SAMPATI DESHMA BHITRINE THIYO, KATI RAMRO TAR YI BUDDI NABHAAKA MORALE KE DESH BANAULAN RA,
  AK LE KEHI GARNA SAKIDO RAHENACHHA,
  JE JASTO BHAAPANI MERO DESH NEPAL SADHAIBHARI PHALI PHULI RAHOS,KASAI BAHIRI DUSMANKO HAATMA
  JANA NAPAOS, MERO DESH NEPAL SADHAI HARIYALI CHHA
  HARIYALI RAHOS YAHI MERO ASHA CHHA. JAY NEPAL.

 • 112. jagdish grg  |  June 23rd, 2008 at 3:29 pm

  Bidesh ma etihas jugauchha tara nepal ma k ho—.Sundar upa nagari pokhara lai kurup banudai chha.Pohara ma badar haru hul kata bata pasechha, pokhreli dai bhai ho veda nahunu ra afule garna nasakne kasai le gare ko pani herna nasakne’BADAR HARU’Tyasto khal ko naya nepal hami lai chahidaina.

 • 113. Haku Dai  |  June 29th, 2008 at 3:03 am

  Itihans Itihans nai ho, nobody can change it. Preserve it don’t destroy. Don’t be crazy.

 • 114. raj  |  July 2nd, 2008 at 6:51 pm

  Ofcorse eniharu nepali hainan kinaki nepali ley alikati pani buje ka chan, nepal k ho vanera jun dharti ma hamiley khelna sikeyo hurkiyo but eniharuly jun kam garey yo sabai nepali ko mutu ma dhukha pugney kam garey,sayad eniharu india bata aayako badar hun so eniharulai maf haina goli hanu parcha jasley des ko itihas lai bidhonsa garcha. aru des ma vayako itihas lai kasari care garera rakheko hunchan aauta chino naso samjera rajtantra jasto j vayapani tesko aauta chino ta hunu parcha but sayd yo badar sathe haru lai yo thha chaina k ho nepal ani nepali tesailey eniharu chanhchan feri arko sask des ma saayd kamred Prachanda ko salik banauney aasa hola iniharu lai but sathe ek din tyo salik dhalney arko yug pani aucha yo buja timiharuley ahiley arulai marchau ek din timro santanmarney janmincha ahiley aarulai satauchau pachi timiharulai satauey pani janminecha kohi ajambari chaina yo sanasar ma so ek din sabaiko aaucha tesailey aayako samaya astoo kam garera haina janata lai biswas dilayara kehi gara adi garnu nai cha vaney adi vatkaunu nai cha vaney frist ma afnu ghar vatkayara au adi marnu nai cha vaney afnu babu aama marera aau adi balatkar nai garnu cha vaney afnu dd bahini lai garera aau bujis ek din aaucha sathe gumsiyara baseko ago feri jalcha feri ujad banaucha yo pani bichar gara hey Parchandey ko vat haru

 • 115. mohan khanal  |  August 11th, 2008 at 6:29 pm

  nepali ko naam matrai bigareko matrai ho tei vayera ta hami nepali jaha pani tal parchan ta ani mao ko kam nai choina nepal ma sabai lai fasi dinu parcha
  nepal ma fasi ho suruwat vayo vane first ma prachanda lai dinu parchha

 • 116. pipal paate saila  |  August 18th, 2008 at 10:06 pm

  baru tyo saalik tod fod garne time ta rooad khanne ani khet khanera kheti garne kaamma use gareko vaye ramro hunthyoni taato na saro kina murti todfod gareko hola time is very important so timelai saalik todera tower haru bhatkayera khera nafalnu la daju bhai haru badarle afno ghar panibanaudaina arkako ghar pani forchha vaneko yahi hola saayad hahahahha

 • 117. unknown  |  August 25th, 2008 at 6:03 pm

  What the hell r they doin!!!!!!!!!!!!……goddamn neplease getup now…..dont do this bullshit things

 • 118. MAYA LIMBU  |  September 9th, 2008 at 2:17 am

  marera gayeko mancheko salik bhatkayera k paunu ?yedi aat pugcha ?yedi sahashi chau bhane gyane lai fashi diyera dekhaye hun
  e thiyo tesko lagi ma pani…………………………………chu ki kasho sathi ho?????????????

 • 119. kiran  |  October 9th, 2008 at 8:57 am

  what gp of nonsense bunch of maoist destroying our national heritage,do they have anything to do except vandalism looting and killing.plonkers

 • 120. ravi lal pouel  |  December 7th, 2008 at 1:42 am

  kam chaina kaj chaina lutera pugen,chorera pugen, k bhanchan “khisayani billi khamba noche” testai ho mao ko sasan hagurrrrrrrrrr

  uk

 • 121. Dilip rai  |  December 7th, 2008 at 10:03 pm

  Do a some thing good for Nation ….don be a silly n stupid job Who did n Destroy the History plz coman silly MB haru!!!!!!!

 • 122. hp  |  January 22nd, 2009 at 10:29 pm

  sachhi vanne ho vane naramro kura ho , itihas lai nabirsane ho vane sabi pura doshi ta 6inan ne tara ,
  hami nepali lahlai ma lagera kam gar6u naki bujera ,
  sakin6a vane indiako atikarmarar rokera dekaunune ,ani vastachari lai sajai deyara salik dhalayearake sacchi jeet ho vane UN la berendra le hgareko santi samjuta todera india sanga ladna sak6a ?

 • 123. vijay kumar rai  |  April 9th, 2009 at 11:51 pm

  hey nepali jannta ani neta ho??? poltic hoina business ko way roojaa…!!! each other fight hoina commiunity idea khoojaa..

 • 124. premraj tumbapo  |  May 4th, 2009 at 11:15 am

  EUTA SALIK TODNU PAKKAI MURKHATA HO .SALIK EUTA ESMARAN HO ITIHASA HO JASALE NEPAL LAI PURANO PURANO ITIHASAKO POLTA HARU LUKKA KURAHARU BUJHANA SAKINTHIYO HAINARA ………………….RAJA RANI KO SALIK TODERA NAYA NEPAL BANDAINA DESH KO KACHULI FERNA TA HAMILE AAFPHNO BANI RA ANUSASAN MA BASNA SIKNU PARCHHA.NETALE J VANYO TYO SUNERA HAMI AAJA NEPAL DESHMA NEPALI VAERA GIUNU TA K HIDDUL GARNA MUSKIL VAEKO CHHA KINA ?????? NEPALI HAMI BUJHDANAUU KHI….JO AAE PANI PACHADI GAGI HA HO BANDA HARTAL AAKHIRA KINA …
  SARKAR LE K DIEKO CHHA RA SARKAR HOINA HAMILE RASTIYA NEPALKO LAGI AAHUTI DINU JARURI CHHA NETA HARUKO LAGI HOINA . DESH BANE JANATA BANCHHAN.DEHS NABANE JANATA GARIBIMA MARCHHAN MAREKO CHHAUU AAJA……..MERO SOCHAI UDANDA HOINA
  MANAB VAERA MANABA KO IJATA GARNA SIK YAHI NAI SARBA SADHARAN HAMI JANATALI HITA HUNE CHHA . SALIK LAI HOIANA…PAHADALAI SAMMYAU AAGO HOINA PANI LIERA AAU..MARNE RA DHAMKI CHANDA ASULI HOINA
  PRATS PRADHAKO BATABARAN LIERA AAU YO NAI NAYA NEPAL HUNECHHA .JANATALI VRAMA DIERA JANATA AAJA JANGALI BADAR VAEKO CHHA JASTAI BADARAKO ANUSASAN. HOINARA THANK YOU HK .COM.

 • 125. Pkg  |  May 10th, 2009 at 4:04 pm

  Hi, Dear frens,
  Ma K bahnna cha hanchhu bhaney? Aroo desh ma purana2 Statue ra purna2 saman haru lai katti sajaya rakhne garchhan, tara hamroo desh ma jo pani poltician wa kings haroo aunchhan sbai todphod ko pachhi matra chhan, aru k hi kaam chaina ine haroo ko? I really dont k bho hamroo desh ko Neeta ra Janta haroo lai, Garne kaam po garnu parchha? Baroo Ramroo Kaam Garney? Jasto Ki Desh lai kasari banauney? Ra Desh ko laagi k garey ramroo hunchha, Ra Sakkey samma Neeta Haroo lai pani yoo sandesh dinnu parchha ki abba hami janata haroo latoo chaina bhanera? Kunni Hamroo desh ko Neta Haroo ley Kaile garla ramroo kaam desh ko laagi, Kina ki jo pani yaa ta a afno pokcet bharchhan, yaata banda ra hartaal ani todphod ra ladai jaghda garchhan tara Desh lai kasari mathi layuney ho to kasai Neeta ya Kunai pani Party ley garera dekhauna sakena, And it’s really same to all the Leading Politican and the Leading Parties ki they dont have even small sense to be think about our Country? Agar hamra desh ka Neeta Haru Saachai nai Bahadur ra Emandar chhan Afno desh prati ra afno desh ko lagi, then Te Neeta haroo ley sakey key samma Desh lai Banaune Kosish garnu parchha, Hunna ta hamroo desh ma Neeta haroo ko kaami chaina, Tara Hamroo desh ma Auta Sachha Emandar ani Auta Desh Premi ra tesh Neeta ko Khachho chha jun Neeta ley bhanney matra hoina Gareyra Dekhauney Himmat Hunna Pani Paryoo, Bhanchan hamroo desh Bisamai Shanti ra Sundar ko laagi chinin chhan bhanera, tara i dont think k hamroo Desh ma Shanti ra beautiful chhan bhaneyra? Kina Ki hamroo desh ma jo Shanti ra Beautiful thiyoo tyoo saab Neeta Harooley Khattam garisakeyko chhan? Hunna Hamroo Desh ko Jantaa Haroo Pani teyti nai Murkh chhan jatti ki hamra desh ka Neeta Haroo? Jasto ki Hamroo Desh Ma Alag2 Party Haroo chhan ra jun2 party ka Neeta haroo chhan ra tini haroo ley jey bhanchhan hamraa Janta haroo ley pani tyoi garchhan? Teshailey, Sabai bhanda paheloo Hamra Neeta haroo bhanda pani Agadi Hamra Janta haroo ley K hi sikhna Jaroori chhan? Huna a ta Neeta haroo ko kaam ho jaanta haroo lai Ladauney ra marney matra ho? Tara k Tee Neeta Harooley Ahiley samma hami Jaanta haroo ko lagi k hi gareko chha chaina?
  Teshailey Ma K bhanchhu bhaney Haami Jaanta haroo nai Staak Hunna Jaroori chha? And Hami Sabai lai thaa chha ki k ramroo ho ra k ramroo hoina?
  Any how lastly i like to request all the Nepali Family that plz careful and dont play with the country.
  Ra todphod ladia jhagda, banda, bhanda pani ramroo ho desh ko laagi k ramroo garera deykhaunna paryoo?
  Hope you all will read my comments and will reply me.
  May God Bless all the Nepali and Nepal too
  With Love
  PKG
  KSA

 • 126. krishtina frm uk  |  July 14th, 2009 at 9:38 pm

  hello yo ke bhayi rahe chha nepal ma ???????? maile kahile pani socheko thiyena ki esto din haru pani herne parla bhanera . ufff yo maoist haru to ghar lai dhlne kira jasto po bhayeko rahechha jasko lakshya ghar dhalne hunchha to ini maoist haru ko nepal lai pura tarika le nasha garne …. yesto garera ke payo tyo harami haru lai anyway atti nai byeeeeeeeeeeeeeeeeee

 • 127. justin  |  September 29th, 2010 at 6:55 pm

  Wah! Hamro ‘’Nepal”‘ ani hamro Nepali ‘Bir’ Netaharu saathai Bir Netaley Srishti gareka hamra priya jantaharu
  dhanya cha timiharulai, yasari Rastra ko Itihas metayera sadak ma nautanki dekhauneharu, Itihaas rachney birharuko ‘'’Saalig”‘’ ghisayera malami banneharu, yasari aafnai khuttama bancharo hanneharu,
  Aaja sansar bharika rastraharulay herirahechan timiharuka ‘’matibhrasta'’ tasbirharu, kati bhagyawani timiharu! yastai yastai kaamharu gardai jaanu bholiko itthasley timiharuko ‘’LASHARU'’ ‘’GIDDHALEY ‘’ Ghisayeko timiharuko aabhagi santanharuley herney chan.

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

April 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts

Most Popular in May, 2007

Most Popular Posts

More news....