दुर्घटनामा पन्ध्रको मृत्यु

November 24th, 2005

केशव भट्टराई, चितवन/ सीताराम अधिकारी, धादिङ
लमजुङबाट नारायणगढतर्फ गइरहेको एक यात्रुवाहक बस बुधबार मुग्लिङ-नारायणगढ खण्डको कालीखोलामा दुर्घटना हुंदा १५ यात्रुको मृत्यु भएको छ भने ३१ जना घाइते भएका छन्। दुइ बच्चालाई नदीले बगाएको छ।

बेंसीशहरबाट हिंडेको ग१ख ७५५ नम्बरको बस चन्डीभन्ज्याङ-५ मा दुर्घटना हुंदा १४ जनाको घटनास्थलमै र एक जनाको उपचारको क्रममा मृत्यु भएको हो। दुइ जनाको शव बसले किचेको अवस्थामा फेला परेको थियो। दुर्घटनामा बसका चालक दीपु गुरुङ र खलासी टीकाराम भट्टको समेत मृत्यु भएको हुन सक्ने जिल्ला प्रहरी कार्यालय, चितवनले जनाएको छ। मृतकको सनाखत हुन सकेको छैन। जम्मा ५५ जना यात्रु रहेको उक्त बस दुर्घटनाबाट ३१ जनालाई सशस्त्र प्रहरी बल र स्थानीय व्यक्तिले तत्काल उद्धार गरेका थिए। तीन जना घाइतेको शिक्षण अस्पताल, भरतपुर र २७ जनाको महेन्द्र आदर्श चिकित्सालयमा उपचार भइरहेको छ। सात यात्रु सकुशल रहेको प्रहरीले जनाएको छ। तीव्र गतिमा रहेको सो बस ट्रकलाई उछिन्ने क्रममा सडकबाट २ सय मिटर तल नदीकिनारमा खस्न पुगेको स्थानीय रोहिणी त्रिपाठीले बताएका छन्। ‘बस निकै गति लिएर आएको थियो, ओभरटेक गर्न खोज्दा किनारमा पुगेर एकैचोटि खस्न पुग्यो’, प्रत्यक्षदर्शी त्रिपाठीले नेपाल समाचारपत्रसंग भने- ‘त्यसपछि हामी तत्काल उद्धारमा लागेका थियौ“।’

मरेकाहरूको शरीर क्षतविक्षत अवस्थामा रहेको जानकारी दिदै उनले भने- ‘हामीले शुरूमा घाइतेहरूलाई उद्धार गरेर अस्पताल पठायौं अनि मरेकाहरूको शव झिक्न थाल्यौं।’ मृतकहरूको शव पनि भरतपुर अस्पतालमा राखिएको ज्रि्रका चितवनले जनाएको छ। गोर्खा हर्मी-५ का वसुन्धरा खत्री (२०), लमजुङ वन्सार-४ की चन्द्रकुमारी विक (१९), तीरमाया विक (१३), तनहुं सिसिमरानी पोखरी-२ रत्न श्रेष्ठ (२५), लमजुङ प्याराजुङ-२ शान्तमाया गुरुङ (५०), लमजुङ बेंसीशहर-१ मीना घले (२०), तनहुं चिसापानी-५ का भरतराज उप्रेती (४७), लमजुङ वन्सार-४ का राज विक (२०), लमजुङ राइबस-७ का वर्षप्रकाश थापा (४५), चितवन शारदानगर-१ की कुमाया गुरुङ (२४), लमजुङ वन्सार-५ का लक्ष्मण गुरुङ (५४), लमजुङ बाहुनडांडा-५, इन्दु घिमिरे (३५), निजकै चार महिनाकी बच्ची, सुन्दरबजार-७ पशुपति ढकाल (४३), भनपा-९ चितवनकी मनकुमारी दर्राई -३०), सुरज दर्राई (७), लमजुङ बाग्लुङपानी-९ का हारकाजी गुरुङ (४२), एकबहादुर गुरुङ (४३), प्याराजुङ-१ लमजुङका वीरबहादुर गुरुङ (५५), गैंडाकोट-३, रामचन्द्र सुवेदी (२८), लमजुङ वन्सार-४, तुलसीराम विक (१८), गोरखा केराबारी-७ रवीन्द्र ढकाल -ु०), लमजुङ भुल्भुले-९ की सुन्तली गुरुङ (३२), उनकै छोरी १५ महिनाकी सोमामाया गुरुङ, बाहुनडांडा-५ शारदा घिमिरे (३५), प्याराजुङ लमजुङ- नर्मदा गुरुङ (२०), चितवन गुन्जनगर-४की स्रि्रासिङ विक (२०), सोही ठाउंका १ वर्षा -नाम नखुलेका), लमजुङ भुल्भुले-९ का शेरबहादुर गुरुङ (२४), लमजुङ पुमा-२की विना गुरुङ (३५) र नाम थर नखुलेको बोल्न नसक्ने एक महिला।

Popularity: 9%

Entry Filed under: News, Yata Uta

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

April 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts

Most Popular in November, 2005

Most Popular Posts

More news....