कोरियामा प्रवासी नेपाली समाचार

March 29th, 2008

एचकेनेपाल डट कम सम्वाददाता -
कोरियामा रहेका प्रवासी नेपालीहरुलाई मध्यनजर गर्दै हालै नयाँ समाचार साइट सुरू भएको छ। एक कोरियन संस्था इन्टरनेट ब्रोडकास्ट फर माईग्रेन्टस इन कोरियाले अन्य सातवटा विभिन्न भाषासहित नेपाली भाषामा पनि प्रकाशन/ प्रसारण प्रारम्भ गरेको हो।

प्रवासी नेपाली समाचार, कोरियाको वेभ ठेगाना http://nepal.migrantsinkorea.net/ रहेको छ । एक प्रजातीय कोरियाली समाजमा प्रवासीहरुको सम्मानजनक जीवनका लागि वकालत गर्नु यसको मुख्य उद्धेश्य हो। प्रवासीका समाचारहरुलाई रेडियो भिडियो र समाचारका माध्यमबाट यसले प्रकाशित तथा प्रसारित गर्दछ।

हाल कोरियामा करीव ६ हजार नेपाली रहेको र ईपिएस अन्तर्गत प्रत्येक वर्ष ५ हजार कामदार पठाउने नेपाली लक्ष्य रहेकाले नेपाली समाचार साइटलाई आफ्नो कम्पनीले उच्च प्राथमिकता दिएको यसका अध्यक्ष ख्यङजु पार्कले बताउनु भएको छ। हाल कोरियामा नेपाली भाषामा सञ्चालित केही समाचार साइटहरुले यहाँको नेपाली समाजलाई सूचना दिएपनि तिनीहरुले कोरियाली अधिकारीहरु र समाजलाई नेपाली समुदायको समस्या जानकारी गराउन सकेका छैनन्। यस समाचार साइटले मजदुरहरुलाई कानुनी, सामाजिक तथा सांस्कृतिक ज्ञान दिनुका साथै उनीहरुका आवाजलाई कोरियाली सरकार तथा समाज समक्ष प्रस्तुत गर्नेछ। साथै कोरियाली समाज र जीवनशैलीका बारे समाचार दिएर कोरिया आएका नेपालीहरुलाई समायोजनका लागि सजिलो वातावरण तयार गर्नेछ।

प्रवासी नेपाली समाचार http://nepal.migrantsinkorea.net/ मा छापिएका समाचारहरु आवश्यकता अनुसार कोरियन भाषामा पनि अनुवाद हुने भएकाले यो समाचार साइटले नेपाली समाज र कोरियाली समाजवीच सूचना आदान प्रदानका लागि पुलको काम गर्न सक्ने यसका सम्पादक माधवी भट्टले बताउनु भएको छ। कान्तिपुर दैनिकका पूर्व पत्रकार भट्टले विभिन्न देशमा नेपाली समुदायहरु माझका समाचारहरु उपलब्ध गराउनु हुन पनि यसका भिजिटरहरुलाई आग्रह गर्नु भएको छ।

Popularity: 8%

Entry Filed under: Korea News

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

April 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts

Most Popular in March, 2008

Most Popular Posts

More news....