युवा वर्ष मोती पुरस्कार गोवर्धन पूजा र बुनू लामिछानेलाई

August 31st, 2008

एचकेनेपाल डट कम काठमाडौँ प्रतिनिधि-
युवाकवि मोतीराम भटृको १४३ औँ जन्मजयन्तीको अवसरमा नेपाली शिक्षा परिषदद्वारा आयोजित कार्यक्रममा यस वर्षको ‘युवा वर्ष मोती पुरस्कार’ कवि गोवर्धन पूजा र कवयित्री बुनू लामिछानेलाई संयुक्त रूपमा प्रदान गरियो।

सो पुरस्कार अन्तरराष्ट्रिय युवा वर्षको उपलक्ष्यमा राष्ट्रिय युवा सेवा कोषले स्थापना गरेको हो। राष्ट्रकवि माधव घिमिरेले पुरस्कृतद्वयलाई पुरस्कारअर्न्तर्गतको पदक, प्रमाणपत्र र जनही रू.२० हजार प्रदान गर्नुभयो।

कार्यक्रममा पुरस्कृत कवि गोवर्धन पूजाले पुरस्कार आफ्नालागि प्रेरणाको स्रोत भएको बताउँदै आगामी दिनमा आफू अझ सक्रियताका साथ साहित्यिक कार्यमा लाग्ने बताउनुभयो। अर्का पुरस्कृत प्रतिभा कवयित्री लामिछानेले साहित्यिक क्षेत्रमा प्राप्त प्रेरणा र सदासयतालाई खेर जान नदिने उल्लेख गर्नुभयो।

कार्यक्रममा परिषद्का सदस्यसचिव रमा शर्मा र कोषाध्यक्ष भीमबहादुर अधिकारी, साहित्यकार डा.देवीप्रसाद सुवेदी र राष्ट्रिय युवा सेवा कोषका सदस्यसचिव शङ्करप्रसाद पाण्डेले युवाकवि भटृको साहित्यिक योगदानबारे चर्चा गर्नुभएको थियो।

सो अवसरमा आयोजित ‘के गरे हुन्छ होला -’ विषयक समस्यापूर्ति कविसम्मेलनमा राष्ट्रकवि घिमिरेका अतिरिक्त कविहरू रमेश खकुरेल, बामदेव पण्डित, धर्मराज थापा, रमा शर्मा, कोषराज न्यौपाने, प्रहृलाद पोखरेललगायतका कवि कवयित्रीले आ-आफ्ना रचना वाचन गर्नुभएको थियो।

Popularity: 8%

Entry Filed under: News

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

April 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts

Most Popular in August, 2008

Most Popular Posts

More news....