मन्त्रीपरिषद विस्तार, १५ जनाको शपथ ग्रहण, भट्टराई अनुपस्थित

August 31st, 2008

एस, काठमाडौं / एचकेनेपाल डड कम -
प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहालले आज राष्ट्रपति भवन शीतल निवासमा एक उपप्रधानमन्त्रीसहित १५ जना मन्त्रीहरुलाई पद तथा गोपनीयताको शपथ ग्रहण गराउनुभएको छ।

प्रधानमन्त्रीले २४ सदस्यीय मन्त्रीमण्डलको विस्तारसंगै सत्ता साझेदारीमा ४ दललाई समावेश गर्नुभएको छ। नेकपा एमाले, मधेसी जनअधिकार फोरम, सद्भावना पार्टी, जनमोर्चा नेपाल र नेकपा संयुक्तलाई मन्त्रीमण्डलमा समावेश गरेपछि सत्ता साझेदारी दलको संख्या माओवादीसहित ६ पुगेको छ।

शपथ ग्रहण कार्यक्रममा माओवादी नेतृ तथा नवनियुक्त पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्री हिशिला यमीले शपथ ग्रहण गर्नु भएन भने अर्थमन्त्री बाबुराम भट्टराईको उपस्थिति रहेको थिएन। सरकारमा एमालेका बामदेव गौतमलाई दोश्रो वरीयता क्रम दिएपछि भट्टराईले असन्तुष्टी व्यक्त गर्दै आई रहनुभएको थियो। शपथ कार्यक्रममा भट्टराईको अनुपस्थितिलाई माओवादी पार्टीभित्र सम्भावित विद्रोहको रुपमा हेरिन थालेको छ।

आज शपथ ग्रहण गर्नेहरुमा उपप्रधानमन्त्री तथा गृहमन्त्री बामदेव गौतमसहित जलश्रोत मन्त्री बिष्णु पौडेल, स्थानीय विकाश मन्त्री रामचन्द्र झा, सामान्य प्रशासन मन्त्री पम्फा भुषाल, भूमिसुधार मन्त्री मात्रृका यादव, संस्कृति तथा राज्य पुनर्संरचना मन्त्री गोपाल किराती, शान्ति तथा पुनर्निर्माण मन्त्री जनार्दन शर्मा, श्रम तथा यातायात मन्त्री लेखराज भट्ट, वातावरण तथा बिज्ञान प्रविधि मन्त्री गणेश शाह, स्वास्थ्य मन्त्री गिरिराजमणि पोखरेल, वाणिज्य तथा आपूर्ति मन्त्री राजेन्द्र महतो, उद्योग मन्त्री अष्टलक्ष्मी शाक्य, बन मन्त्री किरण गुरुङ र युवा तथा खेलकुद मन्त्री गोपाल शाक्य रहेका छन्।

Popularity: 8%

Entry Filed under: News

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

April 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts

Most Popular in August, 2008

Most Popular Posts

More news....