‘प्रत्यक्ष उद्घोषण कला’ पुस्तकको विमोचन

February 27th, 2009

वसन्त रानाभाट, पोखरा / एचकेनेपाल डट कम -
नेपाल पत्रकार महासंघ कास्कीका सचिव तथा रेडियो अन्नपूर्णका स्टेसन म्यानेजर दीपेन्द्र श्रेष्ठद्वारा लिखित ‘प्रत्यक्ष उद्घोषण कला’ पुस्तकको आज एक कार्यक्रमकाबीच पोखरामा विमोचन गरिएको छ।

पुस्तकको विमोचन कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि नेपाल पत्रकार महासंघ कास्कीका अध्यक्ष नारायण कार्कीले गर्नु भएको थियो। पुस्तकको विमोचन गर्दै अध्यक्ष कार्कीले उद्घोषक तथा वक्ताहरुको काम कार्यक्रमलाई जीवन्त राख्नु हो र यो कार्यका लागि श्रेष्ठद्वारा लिखित ‘प्रत्यक्ष उद्घोषण कला’ पुस्तक उपयोगी हुने बताउनुभयो।


तस्वीरः सुदर्शन रञ्जित, पोखरा / एचकेनेपाल डट कम

पुस्तकका लेखक दीपेन्द्र श्रेष्ठले संसार नै अहिले प्रस्तुतीमा अडिएकोले प्रस्तुतीसँग सरोकार राख्नेहरुका लागि यो पुस्तकको सिर्जना गरेको बताउनुभयो। उहाँले लोडसेडिङकै मार खेपिरहेको बेलामा समय उपयोगगरी पुस्तक तयार पारेको र आफू यसमा सफल भएकोमा खुशी ब्यक्त गर्नुभयो। श्रेष्ठले लोडसेडिङ छ भन्दै अल्छि गरेर बस्नु भन्दा प्रतिकुलतालाई अनुकुलतामा बदल्न प्रयास गर्न समेत सबैलाई आग्रह गर्नुभयो। सोही अवसरमा उहाँले पुस्तकको विक्रीको साढे सात प्रतिशत मैत्रीसघ पोखराबाट संचालित मैत्री शिक्षा समूह र साढे सात प्रतिशत रेडियो अन्नपूर्णद्वारा संचालित सेती खोंच नियन्त्रणका लागि थालिएको सेतीखोंच तारजाली अभियानलाई दिने घोषणा गर्नुभयो।

पुस्तकको समीक्षा प्राध्यापक तथा समालोचक डा.रामनाथ ओझाले गर्नु भएको थियो । पुस्तकको समालोचना गर्दै ओझाले पोखरेलीको मन र मुटुमा परिचित प्रस्तोता श्रेष्ठ, आफ्नो प्रस्तुती र कलात्मक अभिब्यक्तिसँगै दीपेन्द्रबाट श्रोताको दीपेनदाई बनेको स्मरण गराउँदै भन्नुभयो, ‘ कार्यक्रम संचालनका लागि चाहिने शिलशिला, प्रस्तुती र शैलीका लागि प्रभावकारी ज्ञानहरु पुस्तकमा समावेश गरिएको छ त्यसैले यो सँग प्रत्यक्ष सरोकार राख्ने सबैकालागि प्रत्यक्ष उद्घोषणा कला पुस्तक उपयोगी छ।

रेडियो अन्नपूर्णका कार्यकारी अध्यक्ष शिवलाल मल्लको अध्यक्षतामा सम्पन्न कार्यक्रममा संस्कृतिविद् तथा साहित्यकार तीर्थ श्रेष्ठ, रेडियो अन्नपूर्णका समाचार संयोजक आरजु विष्ट सल्यानी, ब्यंग्य कवि विश्व शाक्य, संघसंस्थाका प्रतिनिधित्व गर्दै लायन्स क्लव अफ पोखरा र्समर्पणका अध्यक्ष रिता पालिखे, सरस्वती गुरुङले बोल्नु भएको थियो। पुस्तकको विमोचन भएको दिन आज संजोगले लेखक श्रेष्ठको जन्म दिन समेत परेको छ।

Popularity: 8%

Entry Filed under: News

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

April 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts

Most Popular in February, 2009

Most Popular Posts

More news....