बंगलादेशमा आईटीएफ तेक्वान्दो सञ्चालन गर्न नेपालमा प्रशिक्षण

February 28th, 2009

एचकेनेपाल डट कम संवाददाता -
ताइक्वान्दो आईटीएफ नेपालको सुपरिवेक्षणमा आईटीएफ तेक्वान्दो सञ्चालन गर्न बंगलादेशको सिलेट ताइक्वान्दो एसोसियसनका अध्यक्ष मोहम्मद मुख्तर हुसेन एक सातादेखि काठमाडौमा प्रशिक्षण लिईरहेका छन्।

ताइक्वान्दोका संस्थापक जनरल चोईका छोरा चोईजङ हवाले नेतृत्व गरेको आईटीएफको मातहतमा रहेर वंगलादेशमा पनि आईटिएफ ताइक्वान्दो सञ्चालन गर्नको लागि प्रशिक्षण लिन हुसेन काठमाडौं आएका हुन्। उनलाई आईटीएफ नेपालका अध्यक्ष एवं अन्तर्राष्ट्रिय प्रशिक्षक तथा ए क्लास रेफ्री लक्ष्मण बस्नेतले प्रशिक्षण दिईरहेका छन्।

वंगलादेशमा हुसेनले नेतृत्व गरेको ताइक्वान्दो एसोसियसनको १० वटा शाखा छ। ती शाखाहरुमा तीनसय भन्दा बढी ताइक्वान्दो खेलाडी रहेका छन्। इन्टरनेटमा हेर्दा ताइक्वान्दो संस्थापक जनरल चोईले निकालेको रियल आर्ट जनरल चोईको निधनपछि उहाँका छोरा ग्राण्डमास्टर चोइ जंग हवाले नेतृत्व गरेको आईटीएफ अन्तर्गत साउथ एशियामा ताइक्वान्दो आईटीएफ नेपाल सिनियर संस्था भएको तथा साउथ एशियामा एकमात्र अन्तर्राष्ट्रिय प्रशिक्षक तथा ए क्लास रेफ्री लक्ष्मण बस्नेतमात्र भएको र उहाँको आईटीएफको प्राविधिक ज्ञानबाट आफू प्रभावित भई उहाँसँग प्रशिक्षण लिई वंगलादेशमा पनि आईटीएफ ताइक्वान्दो शुरु गर्ने सोचका साथ प्रशिक्षण लिन नेपाल आएको हुसेनले बताए।

अन्तर्राष्ट्रिय प्रशिक्षक बस्नेतसंग एक महिना प्रशिक्षण लिएर पर्किएपछि हुसेनले वंगलादेशमा तत्काल आईटीएफ ताइक्वान्दोका १० वटा शाखा स्थापना गर्ने बताउछन्। ताइक्वान्दो खेलमा नेपाल वंगलादेश भन्दा अगाडी रहेको बताउदै हुसेन भन्छन- ‘वंगलादेशमा व्यवसायिक खेलाडीको भविष्य उज्जल छ तर नेपालमा रहेनछ।’ भविष्यमा नेपालसंग मिलेर सेमिनार, प्रशिक्षण शिविर, फ्रेण्डशिप प्रतियोगितालगायतका कार्यक्रम गर्ने योजना बनाएका हुसेनको सोचले यसबाट दुई देश विचको मित्रता अझ प्रगाढ हुने तथा ताइक्वान्दो आईटीएफलाई एक अर्काको देशमा अझै विकास गर्न सकिने कुरामा आफू विश्वस्त भएको अन्तर्राष्ट्रिय प्रशिक्षक लक्ष्मण बस्नेत बताउँछन्।

राम्रो कुशल खेलाडी बन्न राम्रो प्रशिक्षकसंग प्रशिक्षण लिनुपर्ने कुरा ठम्याएर म नेपाल आएँ हुसेनले भने म वंगलादेश फर्किएपछि आईटिएफ तेक्वान्दोका कुशल खेलाडीहरु उत्पादन गर्छु हुसेन वंगलादेशका तेक्वान्दो राष्ट्रिय खेलाडी तथा दोश्रो डिग्री ब्लाक बेल्ड हुन्।

Recent Videos:

Popularity: 8%

Entry Filed under: News, Sports

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

April 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts

Most Popular in February, 2009

Most Popular Posts

More news....