कटवाललाई कारवाही गर्न सरकार स्वतन्त्र

April 28th, 2009

एचकेनेपाल डट कम संवाददाता-
नागरिक आन्दोलनका अगुवा डा. देवेन्द्रराज पाण्डे र कृष्ण पहाडीले स्पष्टीकरण मागिएका प्रधानसेनापति रुक्माङ्गद कटवाललाई नागरिक सर्वोच्चता प्रतिबिम्बित गर्दै पदमुक्त गर्ने निर्णय गर्न सरकार स्वतन्त्र रहेको बताउनुभएको छ।

उहाँहरूद्वारा जारी अपिलमा जनआन्दोलनको दमनमा कुनै पनि भूमिका निर्वाह गर्ने कुनै व्यक्तिलाईर् भविष्यमा कुनै पदमा नियुक्ति नगर्न आग्रह गर्दै भनिएको छ- स्प्ँष्टीकरणका लागि जुन समय रोजियो त्यसमा विवाद हुनसक्छ।

तर रायमाझी आयोगद्वारा सप्रमाण दोषी ठहर्याइएका, जनादेशप्राप्त सरकारका आदेशको अवज्ञा गर्न उद्यत माओवादी लडाकुलाई नेपाली सेनामा समाहित गर्ने हुँदैन भनी सार्वजनिक वक्तव्य दिएर शान्ति-सम्झौताको मर्ममाथि प्रहार गर्ने र सरकारसाग प्रतिपक्षी राजनीतिक नेताको जस्तो व्यवहार गर्ने प्रधानसेनापति कटवालको स्पष्टीकरण माग्नु र स्पष्टीकरण चित्त नबुझे उनलाई सेवामुक्त गर्नु लोकतान्त्रिक र नागरिक सर्वोच्चताको सम्मान हो।

अपिलमा सरकारको नेतृत्व गर्ने दललाई विधि मिचेर निर्णय गर्ने कार्य बन्द गर्न र अग्रगमनको सर्तमा अहम् महत्वका विषयमा सहमतीय संस्कृतिको विकास गर्न, असहमतिका विषय सम्वादद्वारा हल गरी व्यवस्थापिका-संसद अवरुद्ध गर्ने कार्य बन्द गर्न र संविधान लेखन प्रक्रियामा सबै पक्षलाई केन्द्रित हुन पनि आग्रह गरिएको छ।

नागरिक समाज अब सडक र देश दौडाहामा क्रियाशील रहने र आगामी जेठ १५ गते प्रथम गणतन्त्र दिवस सडकमा नै मनाउने जानकारी पनि दिइएको छ।

यसैबीच नागरिक आन्दोलनका अगुवाले राष्ट्रपति डा.रामवरण यादवलाई भेटी कुनै दलविशेषको स्वार्थका कारण राष्ट्रपतिको मर्यादा दुरूपयोग नगर्न सुझाव दिएका छन्।

भेटका क्रममा समसामयिक राजनीतिक विषयका सन्दर्भमा छलफल भएको र राष्ट्रपतिले आफू लोकतन्त्र र लोकतान्त्रिक पद्धतिप्रति प्रतिबद्ध रहेको बताउनुभएको नागरिक समाजका डा.देवेन्द्रराज पाण्डेले सञ्चारकर्मीलाई जानकारी दिनुभयो।

भेटमा नागरिक समाजका नेताहरू कृष्ण पहाडी, श्याम श्रेष्ठलगायत हुनुहुन्थ्यो।

Recent Videos:

Popularity: 9%

Entry Filed under: News

2 प्रतिक्रियाहरू / Comments आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Add your own

  • 1. prabin gurung  |  April 29th, 2009 at 1:20 pm

    KATUWAL MUST BE SACK AND SHACKLE IMMEDIATELY ,HE IS VERY LOYAL TO VIRUS PARTY NEPALI CONNGESS ,AUTOCRATIC PARTY RAPRAPA AND SELFISH INDIA.
    HE IS GREAT OBSTACLE FOR YOUNG REPUBLIC.
    WE NEED 5,6 PRACHANDA FOR NEPAL TO GET IN NEW ERA.

  • 2. jimee  |  April 29th, 2009 at 9:50 pm

    DHANYABAT 6 NAGARIK ANDOLANKA AGUWAI PARTY LAI NEPALMA NAGARIK ANDOLANKA AGUWAI GARNU HUNE HASTI JEU HARUKO PHERY AAWASEKTA AYEKO 6 YE NETA HARULAI YETTIKAI CHHADY DIYO BHANE HAMRO HAZZAROU SAHID JANTA KO RAGAT PASHINA KHERA JAN6 NEPAL NAI ASHAPHAL DESH BANNE KHATRA6 RA PAHILA PANI NAGARIK AGUWAI HARULE JUN BHUMIKA KHELNU BHAKO THIYO ABA PANI PHERI TYAHI BHUMIKA KHELLNU PARNE BHAYO YAHAN K DEKHIN6 BHANE APHU PANI NAGARNE ARUKASAILE GARNU KHOJDA KHUTTA TANIDINE RA SACHHEAM JANTA NAGARIK AGUWAI HARUKO PARKHAIMA 6N SAMBIDHAN LEKHNU PAR6 DESHMA SANTI AUNU PAR6 JANTA SADHAI NAGARIK AGUWAIKO SATHMA 6 JAI NAGARIK ANDOLANKA SABAI AGUWAI HARULAI……..

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

April 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts

Most Popular in April, 2009

Most Popular Posts

More news....