प्रधानमन्त्रीद्वारा कटवालको बर्खास्त, राष्ट्रपतिद्वारा पुनस्थापना (Breaking News)

May 3rd, 2009

प्रधानमन्त्रीद्वारा सेनापति कटवालको बर्खास्त, राष्ट्रपतिद्वारा पुनस्थापना
एचकेनेपाल डट कम संवाददाता-
राष्ट्रपति डा. रामवरण यादवद्वारा आइतवार मन्त्रिपरिषद्‍ले अवकाश दिइएका प्रधानसेनापति कटवाललाई पत्र लेखी पदमै बहाल रहन निर्देशन दिएका छन्। १७ दलको बैठकपछि राष्ट्रपति यादवले कटवाललाई आफ्नो काम जारी राख्न पत्र पठाएका हुन्। राष्ट्रपति यादवले पठाएको पत्रको बोधार्थ भने प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहालले बुझ्न इन्कार गरेका छन्।

राष्ट्रपति यादवले निर्णय लिनुअघि कानुन व्यवसायी र १७ दलका नेताहरूसंग व्यापक छलफल गरेका थिए। अन्ततः मन्त्रीपरिषदको बैठकबाट हटाइएका रुक्माङगद कटवाललाई प्रधानसेनापतिको हैसियतले आफ्नो कामलाई पुनः जारी राख्न पत्र पठाएका थिए।

सरकारद्वारा खडकालाई काम गर्न निर्देशन
न्युज अपडेट, सोमबार
सरकारले सोमबार बिहान कामु सेनापति कुलबहादुर खडकालाई काम गर्न निर्देशन दिएको छ। सोमबार बिहान बसेको मन्त्रीपरिषदको औपचारिक बैठकले सरकारद्वारा नवनियुक्त कामु सेनापति खडकालाई काम गर्न निर्देशन दिएको हो। तर, राष्ट्रपति डा. रामवरण यादवले प्रधानसेनापति कटवालको बर्खास्त प्रक्रिया नपुगेको र असंबैधानिक भन्दै कटवाललाई प्रधानसेनापतिकै हैसियतले पुनः आफ्नो कामलाई जारी राख्न निर्देशन दिएका छन्।

पाठक विचार-
माओवादीबाट हटाइएका कटवालको पुनर्वहाली निर्णय कस्तो लाग्यो? यहाँ क्लिक गर्नुहोस्-

यसअघिका समाचारहरू
प्रधानसेनपति कटवाल बर्खास्त, कामुमा खडका नियुक्त
एचकेनेपाल डट कम संवाददाता-
प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा आइतवार बिहान सम्पन्न मन्त्रीपरिषद बैठकले अन्ततः प्रधान सेनापति रुक्माङगद कटवाललाई हटाउने निर्णय गरेको छ। बैठकले सेनामा दोस्रो वरियताका कुलबहादुर खडकालाई कायममुकायम प्रधान सेनापतिमा नियुक्त गरेको छ।
(तस्वीरमा वायाँबाट खड्का र कटवाल) सत्तामा रहेका एमालेले बैठक वहिष्कार गरेको छ भने फोरमले निर्णय प्रक्रियामा असहमति जनाएको छ। सत्तारूढ दलहरूबीच सहमति नभएपछि एकीकृत माओवादीको एकल निर्णयबाट प्रधान सेनापति कटवाललाई हटाइएको हो।

नागरिक सर्वोच्चतालाई चुनौती दिनेगरी सरकारी आदेशको अबज्ञा गरेको भन्दै सरकारबाट मागिएको स्पष्टीकरणमा चित्ता बुझ्दो जवाफ नपाएपछि कटवाललाई हटाउने निर्णय गरिएको हो। मन्त्रीपरिषद् बैठकपछि सरकारका प्रवक्ता सूचना तथा संचारमन्त्री कृष्णबहादुर महराले सैनिक ऐन २०६३ को धारा ११ को उपदफा ३ अनुसार प्रधानसेनापति कटवाललाई बर्खास्त गरेको जनाएका छन्।

प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहालले मन्त्रीपरिषदबाट भएको निर्णयको जानकारी राष्ट्रपति र अन्य दलहरूलाई दिइसकेका छन्। राष्ट्रपति डा. रामवरण यादवले प्रधानसेनापति कटवालको वर्खास्तप्रति असन्तुष्टी जनाउंदै प्रक्रिया नपुगेको प्रतिक्रिया व्यक्त गरेका छन्। राष्ट्रपति यादवले पटक पटक प्रधानसेनापति हटाउंने विषयमा स‌‌ंविधान र कानुनको मर्मअनुसार अन्य दलहरूसंग सहमति जुटाउन आग्रह गर्दै आइरहेका थिए। नेपाली कांग्रसले मन्त्रीपरिषद बैठकको निर्णयप्रति असहमति जनाउंदै सर्वदलीय बैठक बोलाएको छ। प्रधान सेनापति कटवालले असंवैधानिक अवकाश पत्र भन्दै नबुझिकन बाहिरिएका छन्।

पाठक विचार-
माओवादीको यस निर्णय कस्तो लाग्यो? यहाँ क्लिक गर्नुहोस्-

न्युज अपडेटः
कांग्रेसद्वारा निर्णयको विरोध, नेबिसंघ नारा जुलुससहित सडकमा
नेपाली कांग्रेसले प्रधानसेनापति कटवालको बर्खास्त गर्ने निर्णय गैरस‌ंवैधानिक बताउंदै यस निर्णयको विरोध गरेको छ। नेकाले सत्ता साझेदार दल र बाहिर रहेका सबै दलले विरोध गर्दागर्दै पनि माओवादीले संविधान र कानुन मिचेको आरोप लगाएको छ। यसैबीच, नेपाली कांग्रेसको भातृ संगठन नेविसंघले यस निर्णयको विरोध गर्दै प्रधानमन्त्री र माओवादीविरूद्घ राजधानीमा नारा जुलुस गरेका छन्।

राष्ट्रपति छलफलमा व्यस्तः
मन्त्रीपरिषदको बैठकले प्रधानसेनापति कटवाललाई वर्खास्त गरेपछि राष्ट्रपति यादव छलफलमा व्यस्त रहेका छन्। राष्ट्रपतिको कार्यालयमा पुगेका नेपाली कांग्रेसका वरिष्ठ नेता शेरवहादुर देउवा र उपसभापति सुशिल कोइरालाले प्रधानसेनापतिको अवकाश पत्र स्वीकृत नगर्न दवाब दिइरहेको स्रोतले जनाएको छ। अन्तरिम संबिधान २०६३ अनुसार मन्त्रीपरिषदको निर्णय कार्यान्वयन गर्न राष्ट्रपति वाध्य भएपनि सैनिक ऐन २०६३ अनुसार सेनापति हटाउने या नहटाउने निर्णयको अधिकार राष्ट्रपतिमा रहेको छ। राष्ट्रपतिले यस विषयमा कानुनी सल्लाहकारसंग व्यापक रूपमा छलफल गरिरहेका छन्।

सैनिक कूको खतरा, माओवादी छापामारहरूलाई हाई अलर्ट
कटवाल आफ्नो वर्खास्तको विषयलाई लिएर सैनिक मूख्यालयमा छलफलमा व्यस्त रहेको बेला उता सैनिक कू हुन सक्ने आशंकाले पिरोलिएका माओवादीले आफ्ना छापामारहरूलाई सतर्क रहन निर्देशन पठाइएको स्रोतले जनाएको छ। यसैबीच, कैलालीको तालाबन्दस्थित माओवादी लडाकुको सातौँ डिभिजनका कमाण्डर प्रज्ज्वलले देशमा उत्पन्न हुनसक्ने परिस्थितिको सामना गर्न आफूहरु तयार रहेको बताएका छन्।

एमालेद्वारा सरकारबाट फिर्ता हुने निर्णय, बल्खुमा माओवादीवाहेक सर्वदलीय बैठक बस्दै
एमालेले सरकारबाट फिर्ता हुने निर्णय गरेको छ। महासचिव इश्वर पोखरेलले एमालेले सरकारबाट फिर्ता हुने निर्णय गरेको बताउंदै माओवादी नेतृत्वलाई दिएको विश्वासको मत फिर्ता लिएको बताएका छन्। एमालेको आह्वानमा बल्खुमा माओवादी वाहेकका १७ दलहरूबीच सर्वदलीय बैठक बस्दैछ…।

नवनियुक्त प्रधानसेनापतिले कार्यभार सम्हाले, कटवालले अवकाश पत्र बुझे
नवनियुक्त कामु प्रधानसेनापति कुलबहादुर खडकाले प्रधानसेनापतिको हैसियतले आजैबाट कार्यभार सम्हालेका छन्। खडकाले पहिलो चरणमा सेनाको जनरल स्टाफ मिटिङ बोलाएका छन्। बैठकमा बलाधिकृत रथी क्षत्रमान सिंह गुरूङसहित काठमाडौंमा उपलव्ध रथीहरू सहभागी छन्। त्यसैगरी, असंबैधानिक र गैरकानुनी भन्दै अवकाश पत्र स्वीकार गर्न नचाहेका कटवालले अन्ततः अवकाश पत्र बुझेका छन्। उनले सर्वोच्च अदालतको ढोका ढक्ढकाउने भएका छन्।

एमाले मन्त्रीहरुद्वारा सामुहिक राजीनामा
एमाले मन्त्रीहरूले प्रधानमन्त्रीसमक्ष सामुहिक राजीनामा पत्र बुझाएका छन्। सेनापति कारवाहीप्रति असन्तुष्टी जनाउंदै एमाले सरकारबाट बाहिरिने निर्णय गरेपछि एमाले मन्त्रीहरूले सामुहिक राजीनामा दिएका हुन्। उपप्रधानमन्त्री एवं गृहमन्त्री वामदेव गौतमले वालुवाटार पुगेर एमाले मन्त्रीहरूको सामुहिक राजीनामा प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाएका हुन्।

राष्ट्रपतिद्वारा कटवालको पुनर्वहाली
राष्ट्रपति डा. रामवरण यादवद्वारा मन्त्रिपरिषद्‍ले अवकाश दिइएका प्रधानसेनापति कटवाललाई पत्र लेखी पदमै बहाल रहन निर्देशन दिएका छन्। १७ दलको बैठकपछि राष्ट्रपति यादवले कटवाललाई आफ्नो काम जारी राख्न पत्र पठाएका हुन्। राष्ट्रपति यादवले पठाएको पत्रको बोधार्थ भने प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल बुझ्न इन्कार गरेका छन्।

पाठक विचार-
माओवादीको यस निर्णय कस्तो लाग्यो? यहाँ क्लिक गर्नुहोस्-

Popularity: 13%

Entry Filed under: News, Breaking News

135 प्रतिक्रियाहरू / Comments आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Add your own

 • 1. kabir  |  May 3rd, 2009 at 3:22 pm

  rukman ji jati sakdo chhito attack garnu paryo maobadi lai sabai weapon kabja ma linu paryo ani tyo khanu napaye ko kukur ko chhaura haru lai lakhatnu paryo ani india bhutan bangla des sabai lai madat magera bhaye pani maobadi lai khatam parnu paryo ok

 • 2. Nowlonepal  |  May 3rd, 2009 at 3:49 pm

  Mao badi adhinayak bad tira lamkadai chha,yo mao bad ki?

 • 3. ganesh thapa  |  May 3rd, 2009 at 3:52 pm

  maobadi ko tanasahi ko namuna matrai ho yo,
  janata ko sarbochota ko nam ma maobadi afno sarbochota kayam rakhna tanashi bandai chan… sabai kurshi ra sakti kabja garney cha…

  hosiyar nepali daju bhai aba nepal ma maobadi ko birodh garney haru ko hatya hinsa aba jhan huneychan…

  rana sasan hamiley suneko thiyo aba maobadi ley dekhaoney chan hami murkha garib nepali janta lai ….

  ganesh thapa
  kathmandu

 • 4. FREEDOM OF NEPAL  |  May 3rd, 2009 at 4:11 pm

  UK… BATA SAMPURNA NEPALI JANTA KO TARFA BATA BARTAMAN SARKAR KO SAHASHI KO SUBHA KAMANA RA SAFALTA KO HARDYEK MANGALMAYA………

 • 5. sabin rai  |  May 3rd, 2009 at 4:15 pm

  ramro nai garechha ta tesso bhayye

 • 6. sky  |  May 3rd, 2009 at 4:43 pm

  aaja maobadi sarkalai matra namaneko aaruko netrito swekar garchu bhaneko hola katuwal le .sadai darbar ra bidesiko chakadi garne sena le ke rasriya ladai ladcha ta .gahirera sochau .socheko hola katuwal le 18 au satapdiko sena 21au satapdiko sena ka tallo darjale bujeko cha yedi maobadilai samarthan gare ra aarko chamatkar hunewala cha . nepali midiya lai dinush turunta .yo kament aru durghatna nahosh.

 • 7. rabi rai  |  May 3rd, 2009 at 4:56 pm

  HO YO MAOBADI KO JYADATI NAI HO,
  HAMI SABAI LEY BIRODH GARNU PARCHA NATRA NEPAL MA ABA YO BAHUDALIYA BEBASTHA HOAINA YEK DALIYA TANASHAI HUNCHA…

  HAMI NEPALI HAMRO NEPAL
  BANEPA

 • 8. देश/ विदे&hellip  |  May 3rd, 2009 at 5:11 pm

  […] माओवादीको यस निर्णय कस्तो लाग्यो? यहाँ क्लिक गर्नुहोस्-

  Popularity: 1% Entry Filed under: स […]

 • 9. Rai Walahang  |  May 3rd, 2009 at 5:11 pm

  Rabiji, tapai kina daraunu bhayeko? Maobadiko sarkarle je nirnaye gareko chha tyo 100% sahi bhayeko chha, kinaki tyo Rukmangat Katawalle garda shanti samjhautama awarodh aairaheko thiyo. Jasto, Nepali Senama naya jawan bharti prakaran etc. Ho hamiharu alikati bhayepani janiphkar chhadai chhau haina ra?

 • 10. Kindar Rai  |  May 3rd, 2009 at 5:28 pm

  राम्रो नरा्म्रो म केहो ? जे होस अनिर्णयको बन्दिबाट देशलाई मुक्ति मिल्यो त्यो राम्रो हो । यसले कस्लाई रा्म्रो कस्लाई नराम्रो भविस्यले देखाउला । माओवादीको आँटलाई भने स्यलुट गर्नै पर्छ ।

 • 11. bisal  |  May 3rd, 2009 at 5:34 pm

  Afno malik lai kukur bhukna thalchha bhane dabai garnu parchha. yadi dabai garda pani jhanai tokna khojchha bhane kukurko bachne adhikar chaina.nepal sarkar ko jay hos.

 • 12. P. Bantawa / Hong Kong  |  May 3rd, 2009 at 5:41 pm

  Congratulation Maoist for good decision about the Army Chief Rukmangat Katwal. All democratic republican nepali people are with you. Do n’t worry.

 • 13. Alok  |  May 3rd, 2009 at 5:44 pm

  यो कसैको जीत र हार होइन, देश दुर्भाग्य तीर धकेलिएको आभास हो . ” नेपाली को एकता भनेको भ्यागुताको धार्नी जस्तै हो ” बारम्बार प्रमाणित भएकै छ यो भनाई /
  ——————————————————
  गरौ न हो केही गरौ - देश लाई उठाउँ माथि
  जिब्रो तिखो - भाषाण मिठो, कुटिल रैछन तिम्रा जुङ्गा

  अतिभयो शाहनु कति? जता हेर्यो भद्रगोल छ
  तिमीलाई त फापेकै छ गरीब रेट्ने भ्रस्ट चाला

  युध्द्द पछी युध्दै हुन्छ, भाग निशेष छदै छैन
  जहाँ पाप छ फलिफाप छ धुरी चडदा “कैलाश” पाउला

  तेरो बोली कस्ले सुन्छ? उहा “हजुर” सधैं सही
  भो आलोक नदेखे झै गर! सुकिलो दापमा सङीन र भाला
  —————————————————————

 • 14. ekta rana  |  May 3rd, 2009 at 5:50 pm

  mao lai armi sasan lagayera kukur kute jastai kutnu paryo

 • 15. HK  |  May 3rd, 2009 at 5:52 pm

  aba rambahadur BADAL lai senapati ra pasanglai upa senapati banaune mawo badhilko chal ho ani desh sabai aphno hatma line ho chunap ma gayera janta ko bhot paune kura ayena jhayanmar tolile singapure ra swiserland pani aba chadai banauchha mawo le herdai jau jantale
  MAWO BADHI MURDABAT

 • 16. Chandraman Gurung  |  May 3rd, 2009 at 6:07 pm

  Mao Badi ko yeklo nirnaye lai “SALAUT!” Garnuparcha.
  Yo Joi tingre NC,UML Ko Mukhma laat honyo,Well Done

 • 17. ganesh  |  May 3rd, 2009 at 6:08 pm

  aaja rati ko nau bajee parkha ho maobadi chapamaar hoooo. katuwaal le aja raathi 9 baje sainik saashaan leeaunai parcha baaaaaa

 • 18. yam2001grg@yahoo.com  |  May 3rd, 2009 at 6:09 pm

  tik cha ramro aru kam pani garnu parcha aru ta joi tigre hun ke

 • 19. bohla kafle  |  May 3rd, 2009 at 6:10 pm

  ahile ko paristhitima yo yakdam ramro kadam ho, sosak ra samnta laai kharani banaayra matra naya nepal ko bikash sambhhab hunchha, ra ganendra, parash, katuwal tasta aparadi lai karwai hununai parchha,ra madam bhandari ko hatyara haru laai karwai agai badaunu nai upaukta hola

 • 20. harka  |  May 3rd, 2009 at 6:12 pm

  nepali daju bhai ho nepali sena kasto sena ho bhanera hami sabai lai thaha chha rastya naya nepal banine krama sarkarlai madat garnu parnema ultai sarkar ko khilab udaunu des ra janatako lagi ramro haina katawal lai hatauna hudaina bhanne haru lai pani janatale ramro saga heri raheko chha

 • 21. N.RAI, UK  |  May 3rd, 2009 at 6:12 pm

  I M PROUD OF MAOBADI. THEY HAVE DONE VERY GOOD DECISION COZ KATUWAL IS ONE OF THE DEVIL OF NEPAL. THE OTHER PARTIES ARE JUST GYANE KO PUCHHAR HUN. EPICALLY GP KOIRALA. BEST OF LUCK PRACHANDA WE HOPE NOW U CAN BRING PEACE IN NEPAL.

 • 22. simrone  |  May 3rd, 2009 at 6:22 pm

  maost aba sakine bela ako cha sakinu bahnda pahila afno batao tataya huncha 1 amlale tali bajdaina kahile ni desh ko jatil situtaionma 1 lai hina khojeko le aba timru hineko hinei hunebhayau afno khuttama bancharo haneu nepalio janatale buje aba timrko sasan gaynendra bahneda ni tanasahi rahachau timaru desh le timru jasto bhat mara khojeko chaina bhanda bahnda timrlai ghiu napachake sala gangali haru ganjale manai ja kamanu kamai halis aba utai bas nepali janta lai sukha sagale basna kahna dina atinas .

  Aghanistan all family.

 • 23. prince  |  May 3rd, 2009 at 6:23 pm

  Gud decission because he was adopted son of Gyanendra so anytime he can support to Gynendra to get his lost kingship.

  -Jay nepal

 • 24. risi bhattari  |  May 3rd, 2009 at 6:26 pm

  PRACHANDA KO SAMPATI 2 TOLA SUN RA YAK KATHA JAMIN MATRAI CHA REY….
  WHAN LAI PAJERO KO MULEY, BLACK LABLE KO MULEY, USKO CHORA KO SAN SAUKAT BIDESH BHRMAN KO KARODON KHARCH, 5 TARE HOTEL KO BILL TA THAHA NAI CHAINA HOLA,,,,

  KINA BHANEY PARTI LEY TIRNEY HO …TESMAPANI ARAB PATI PARTI HO …SULUTE TA GARNAI PARCHA BA….HOAINA TA DAI ?

 • 25. Bijay Begha  |  May 3rd, 2009 at 6:26 pm

  Jasle maobadi ko support gareko cha tesle pakkai pani Army ko laath khako hunu parcha, ra jasle army ko support gareko cha, tesle pakkai pani Maobadi ko bhate karvai khako hunu parcha. Ki kaso ho.?Nepal aba ki ubho laagcha ki Sadhai ko lagi udho jaancha. Ki jai Hind bhanne bela huncha……..

 • 26. Girija  |  May 3rd, 2009 at 6:28 pm

  Jasle jasle Maobadi le thik garyo bhanchha tiniharu sabai adur dursi hun. Bholi ko din le dekhauchha nirnaya tik ho ki bethik. Maobadi adhinayak baad murda baad.

 • 27. Bijay Begha  |  May 3rd, 2009 at 6:28 pm

  Ekta rana lai maobadi le sarai dukkha deko thiyo ki k ho?

 • 28. santo poon  |  May 3rd, 2009 at 6:34 pm

  wht an Electric news,,,, WOW,,..
  this was wht i meant and waiting for,,
  It is very much precise decision of Government of nepal,
  It had been an obstacle for peace process of nepal,, finally done it gr888888..
  We hv been watching the recent movement of nepal…all the aritocrats hav been de thworn,, only the army chief was left,, we saw last year that the army chief had sweard that he would be always faithfull to ruling government,, but we saw he ws the only ovstacle,,
  and the others….Girija,,, Oh god he is always been the PANIC of our country,,,,and a burden for our country he never built a country but he jus tried to “grease his palm” rather he was good with his relatives and corruption without being himself unseen,,,,and always a good dog of INDIA,
  ,,,,,,……the other Leftists PA of Congress,,,..
  WELL DONE MAOIST ,, GOOD AND BOLD DECISION..

 • 29. Sindholung subha  |  May 3rd, 2009 at 6:39 pm

  This is good job what Mawobadi has done.congratulation. Ktuwal is one of the small king backing by Nc and Amale.

 • 30. uma  |  May 3rd, 2009 at 6:40 pm

  akdam ramro bhayo

 • 31. Danny  |  May 3rd, 2009 at 6:45 pm

  Ekdam ramro garyo, Kina bhanne darbarlay banayeko manche lai durbar ko power gaye pachhi pani rakhi rakhna ramro hunay thiyena. Ramro bhayo.

 • 32. rup  |  May 3rd, 2009 at 6:46 pm

  goooooooooood very goooooood

 • 33. risi bhattari  |  May 3rd, 2009 at 6:48 pm

  HAT HATIYAR LEY SUSAJJIT HAJJARON JANSENA PALERA RAJNITI GARNEY PARTI PANI JANTA KO PARTI HUNA SAKCHA ?

  SARKAR MA BASHERA DES CHALAUNEY MAOBADI … BIHAR KO GABAR SING DAKU RA PRACHANDA MA K PHARAK CHA ?

 • 34. chet gurung[khilang-3] holland  |  May 3rd, 2009 at 6:52 pm

  maobadi ko yeklo nirnye lai bahaduri ko nirnye ho.i,m very very happy.haaba chtrra sing gurung lai palo denu yadam best .

 • 35. mmuktan  |  May 3rd, 2009 at 6:53 pm

  ७फित पानी मुनी हामी नेपाली छदै छचुउ २फित पनि ब्देर केही हुनिवल्ल छैन मओ बदी ले जे गरे राम्रो गरे

 • 36. bisal  |  May 3rd, 2009 at 6:54 pm

  Opposion parties can do nothing against the sacking Mr Katuwal because they are DO NOTHING parties with DO NOTHING LEADERS. Mr. Katwal is no more longer General whether he accepts or not the SACKING LETTER. New General khadka has the power now. So do not worry about MARSAL LOW in Nepal .

 • 37. SAGAR THAPA  |  May 3rd, 2009 at 6:56 pm

  NEPAL MA ABA KA DIN MA SAINIK KU HOINA MAOBADI KO KU GARNE BELA AAYEKO CHA TASARTHA SAMPURNA DES BASI LAI AGARHA GARNA CHAHANCHU.NEPALI JANTA ABA EK DUM TAYARI BHAYERA BASNU PARNE BELA AAYEKO CHA SAYED MAOBADI KO YO BEBHAR LE JUNGLE MA BASDA KO BEBHAR DOHORAUNE PARAKIRYA SURU BHAYEKO CHA.
  OEI KUKR GADHA PARCHANDE TERO DIMAG MA KUKUR LE SU GARECHA KI KYA HO DES BIKAS MA LAGLA BHANDA FERI DES BIGARNE ANI DES MA ASANTI FAILAUNE KAAM GARDAI CHAS ? TALAI THAH CHAINA KI KYA HO TERO YO KADAM LE FERI NEPAL MA TOD FOD ANI JATA BHABI LAFADA HUNE SAMBHABNA BADEKO CHA.TA KUKUR JANMINU BHANDA MARNU NAI BES HOLA .JA GAYERA TRISULI MA HAM FAAL ..THUKKA GADHA NAMARD. BIKAS KO LAGI AGI BADLA BHANDA TA DES MA JANTA AHRU LAI AAFU AAFU MA LADAUNE TAYARI MA CHAS KUKUR ?

 • 38. Khem  |  May 3rd, 2009 at 6:56 pm

  Yo maobadi le afno khuttama aafai bancharo haneko ho.

 • 39. Binod Gurung  |  May 3rd, 2009 at 7:19 pm

  congratulation mao,sarai ramrow very good decision ajai ali dhilo bhayo asato hukum namannelai ashtinai char mush banaunu parneho any way well done mao once again.ani uml lai merow kehi chhaina,tara NC deshma yo gati bhaiako timi harule garda ho taki 2048 salko election ma ahileko maost haru katita samsad bhaiako thiyo aphunki dalharu bata,abhagya bas Girijle mantrimandalma adali badli garna pugyo kehi mahinamanai tesaile 36 se niskyo tyoi NC bata ani NC le abiswoshko prastabma bahumat lyauna naske pachhi Girij arko bikalpa nakhoji samsadnai bigatan gari arko election garauna Birendrakoma prastab puryayo ani agyapani payo ani arko electionma kati samsad haru pheri auna sakena tyahi bata yo maobadi janman pugyo teshile pse NC ko kura nasunnosh tyoi kukur harule garda aja deshko yo gadi bhaiako. tyo kukur haru joi tingre ho auta neta chunna pani sakdaina bholi girij moryo bhane kashle ke garchha tini haruko partyma auta neta hune manchhe pani chhaina teshile forget it NC kukur harulai.

 • 40. Ambar  |  May 3rd, 2009 at 7:22 pm

  चाहे यो सरकारको निर्णय होस चाहे माओबादी पार्टीको एक्कल निर्णय होस , यो मुलुक र जनताको लागी शही निर्णय भएको छ . यो एउटा शाहासिक र ऐतिहाशिक निर्णय पनि हो . म एउटा सच्चा र इमानदार नागरिकको हैसियतले यो निर्णयको समर्थन र सलुट गर्छु . यो निर्णयको बिरुद्धामा जे जस्तो खतरा आइपरे पनि सामना गर्न तयार छू . सम्माननीय प्रधानमन्त्री ज्यू र वहाँको मंत्री मंडल्लाई बधाई ब्यक्त गर्दै सफलताको कामना गर्दछु .

 • 41. KARKI DAI  |  May 3rd, 2009 at 7:37 pm

  BIDES MA BASNEY DAJUBHAI HARU,

  TAPAIN HARU BIDES MA BASHYRA MAOBADI KO ANKHA CHIMLERA…HACHUWA KO BHAR MA SUPPORT GARNU BHAYANA …..

  1-MAOBADI LEY JABRARJASTI HAMRO GHAR KABAJA GAREKO CHA…TAPAIN KO GAREKO CHA ?
  2-MAOBADI LEY HAMRO DAJU BHAI LAI KATEKO CHA …TAPAIN LAI GAREKO CHA ?
  3-MAOBADI LEY HAMI SANGA JABAR JAST BARSHAI PICHEY CHANDA LIYAKO CHA ….TAPAI SANGA LIYA KO CAH ?
  4-MAOBADI LEY JABARJASTI HAMRO GAON MA GAREKO CHA ..TAPAIN KO MA GAREKO CHA ?
  5-SANO NA SANO KURA MA JYAN MARNEY DHAMKI DIYAKO CHA…TAPAILAI DIYAKO CHA ?

  BIDES MA BASHERA NEPAL KO RAJNITI PHARKAI DEKHINCHA DAI……..

 • 42. jimee  |  May 3rd, 2009 at 7:44 pm

  HO HO APHNO MANKO TA SAMARTHAN KO KURA LEKHNU SABAILAI CHHUT 6 TARA SABAI NEPALI HAMI SAWADHAN HUNAI PAR6 NATA RANA LE NATA RAJA MAHARAJA LE NAI NATA PARTY HARULENAI DESMA BIKASH GAREUTARA MALAI EUTA KURABHANE LEKHNU MAN LAGEU PAHILA BUDA PAKA LE BHANEKO SUNEKO THIYEN KAMNIST LE 60 BARSHA PUGE PACHHI GOLI THOKERA MAR6 BHANEKO TA HALLA PO RAHE6 BARU BHATTA PO DIDHO RAHE6 BHANTHE RA EAMALE KO JUN ALPAMAT KO 9 MAHINE SARKHAR CHALAUDA KO BIKASH JATTY KO HAMI AGADI9 GAYEKO BHAYE AJAKO MITI SAMMAMA DEHKA SABAILE EAK JILLLA BATA ARKO JILLA JANDA GADI JIP CHANU PAYITHIYO HOLA KI RA JABA MANA MOHAN HAMI BATA SADHAI KO LAGI JANU BHAYO EAMALE KO NITI PANY LAGERA JANU BHAYO RA MITRA HARU NEPALI HAMI KUN KURA THIK RA BETHIK APHAI CHHUTAUNU HOS HAMI DESMA BIKAS CHAHANCHHAU HAMI BHARASTRA CHAR GARERA DES GARIB KO REKHAMUNI RAKHNU HUNNA JALSORODH KO DHANI DES TARA BIJULI TA HOINA KHANE PANI PIUNE PANY 6INA DESMA NETALAI PAJERO KI PRADO APHAI CHHUTAUNU HOS KASLAI RA K KO LAGI HAMMRA DAJU BHAI DIDI BAHINY LE SAHID BHAYE SAHIKA RAGAT LE SARAPLA HAI

 • 43. B Gurung  |  May 3rd, 2009 at 7:53 pm

  Congratulation mao we salute for your very good decision that’s we (nepali people) want if some want is not doing well as directed by you( government) catch them and put in to rubish bin like Mr K Katuwal once again congratulation.

 • 44. jimee  |  May 3rd, 2009 at 7:54 pm

  YO CHHERUWA HARULE SAMARTHAN NAGAREPANI JANTA LE RA BUDI JIBI HARU LE SAMARTHN 6 YO SARKARO PRACHANDAKO SAHI NIRNAYE HO KHUTTA KAMAUNU HUNNA DESKO LAGI HO JANTA KO CHAHANA HO

 • 45. ekta rana  |  May 3rd, 2009 at 8:11 pm

  jangali bandarle abo desh dubayo. prachanda, baburam, badal, ani nanda kisor pun lai giraftar garera GAIB garnu parchha balla santi hunchha.

 • 46. nachhiring madan kumar rai  |  May 3rd, 2009 at 8:16 pm

  dear sir madam miss
  namaste o sewakei
  mero bicharma yo mao badieko natak matra ho katuwal pachhadie chhatra man gurung aune bhayakole bahun bada kojal matra ho katuwalko pura huda matuwalie aune bhaykole jal garera kul bahadur basnetlai jabarjastie army chief ko path ladhekoho yasmamatuwaliele kattieko bujheko chhan yo mero afno bichar madan rai hong kong

 • 47. B Gurung  |  May 3rd, 2009 at 8:19 pm

  ekta ranaji wahaharu lai giraftar kole garne toni tapai ahile kaha hunu hunchha bideshmai dollers ra poundko pachhi dagurdai chha hola hoina yedi ho bhane pse nepal gaiara waha harulai giraftar garnuhosh anipo pheri tapaikoi baje haru aiara nadita bechi sakyo kere aba himal pani bechachhan hoina.

 • 48. babu ram  |  May 3rd, 2009 at 8:30 pm

  Weldon Prachanda correct decision.Congratulation on your decided.

 • 49. KARKI DAI  |  May 3rd, 2009 at 8:35 pm

  BABU RAM JI
  TAPAIN BABURAM BHATTARI TA HOAINA ?
  HO BHANEY TAPAIEN PANI MUL PATRA HONI TA HAIAN ?

 • 50. Birendra Kambang  |  May 3rd, 2009 at 8:50 pm

  Weldone that is a very good move as you are leading the country. don’t worry about uselwess partiies NEPALI CONGESS ABD AMALE public will fully support you. If not why don’t we carry the weapon agin. I alwasys suppert as you are trying to change the country.

  Birendra Kamabng

 • 51. laxman  |  May 3rd, 2009 at 8:54 pm

  mao badi ko akal nirnay bhane pani ya sarkarko bhanepani jo garyo ramro bhayo. yaslai maobadiko sahasi bhanuparchha. sarkarko adesh namanne lai karbahi garnee parchha. jasari rajdarbako hattya kandma nepali kangaresh ko sarkar chuplagera base. jabki 1 bamsajko nai soha huda pani bolna sakena, ysaile sachikai neta ho bhane . ysari nai rastghati jasta lai karbahi garnaiparchha. dhayabad maobadisarkarlai.

 • 52. ramesh  |  May 3rd, 2009 at 8:57 pm

  the armychief or police chief must be under goverment role.

 • 53. Tonghang  |  May 3rd, 2009 at 8:57 pm

  जनताको चाहना अनुरूप निर्णय भये जस्तो लाग्यो तेसैले कुनै पाटी पौवाहरू गुनासो गर्ने काम छैन

 • 54. sagar grg  |  May 3rd, 2009 at 9:13 pm

  maoist atankakari haulai army sasan bata matra nimityanna parna sakinchha. sle sabai thauma rajnitik ghusayo. chor haru

 • 55. yuba raj grg  |  May 3rd, 2009 at 9:15 pm

  ek dam thaik gareko cha .asko lagi maobadile jun sukai mulla pani cukaunu parcha.

 • 56. desbhakta  |  May 3rd, 2009 at 9:16 pm

  ma lai laag chha haami sabaile aru thuula party haruko saasan bhogeko nai ho,hoina ,tesaile mao baadi haru tetro jana yudda garera aaeko chha ani des banaauchhu bhanekai chha,mao baadi satta ma pugna paaeko chhaina usko kaam ko lekha jokha garne ani mao badi ko bikalpa sarkaar khojne party harulaai yo daro prahaar ho jasto laagchha.are kina 1 party sarkar ma puge pachhi teslaai cooperation nagarne hoina,yo des haami sabai ko ho lets give hand to build our nation,natra haami kina esari bides ma basaai hunthyo hoina .salute chha mao badi ho.

 • 57. Mahendra  |  May 3rd, 2009 at 9:19 pm

  This is a tough but necessary step. Let’s see how it goes ahead. Nepal Army leadership was a real hurdle in the affiliation process of Maoist combatants into Nepal Army. The government seems to be likey changed but I do not have confidence on the to be formed government which could push the peace process forward.

 • 58. bishal  |  May 3rd, 2009 at 9:20 pm

  जय्!नेपाल्,जे गर्‍यो पचन्ड जे आजको मन्री परिषद को निणएए ठीक
  छ. जनतको साथ छ !
  बिशाल हाल दोहा कतार नेपाल मोरङ्,

 • 59. premraj tumbapo  |  May 3rd, 2009 at 9:21 pm

  sarkar jasko chha usaiko matra sunuwai hunchha jaha jasle j gare pani vo ahile aakhira neta gi ra thula bada ko raj chha yo juna nirnaya gariyo hamile kaha bujhne kasari ? sutukka meeting aaphai ..aaphai base aaphai nirnaya gare …huna sakchha ramro nahuna sakchha pani ….. yo samayale batai rahane chha .. abako naya nepal kuna aadharama chalne ho ….yahi tarika ho …… last
  ma gaera tanasahi rupa hola desh aba hunchha singapur…..wa ..wa . re…………..

 • 60. TRAM  |  May 3rd, 2009 at 9:25 pm

  YEKDAMAI THIK VO!!!!!!
  BALLA NEPAL MA YEUTA KAM RAMRO VAYO
  YO SATYA RA BIBEK PURNA KAM VAYO
  DHNAYABAD CHHA NEPAL LAI, NEPAL SARKAR LAI
  RAMRO KURAKO SADAI JIT HUNAI PARCHHA HAI….
  SABAI CHOR NETAHARU BHARAT KO PUCHCHHAR VAYERA BACHEKA CHAMCHEHARU LAI BALLA MUKH MA AACHI BUWAYO…. NEPAL SARKARKO JAY JAY JAY………..
  thanks GOD……….. very nice……I proud…………..

 • 61. dewan man  |  May 3rd, 2009 at 9:26 pm

  katuwallai hataunu matra hoina ki sakta karwahi pani garnu parchha. kina bhane sarkarko aadesh namanne jo kohilai tyasai chhodna hudaina . ja-jasle katuwalko pakshama bolchha ti sabai wastavma adhinayakvadi hun, maowadi hoinan.

 • 62. Lama  |  May 3rd, 2009 at 9:33 pm

  Sachikai maobadi le nagarik sarbhochatta ko lagi karbahi gareko ho bane ma yes nirnaya ko swagat garda chhu.

 • 63. Girija  |  May 3rd, 2009 at 9:40 pm

  Oie dewan man kutta! Nepali janata marne maowadi ko wokalat garchhas??

 • 64. rambhadur badal  |  May 3rd, 2009 at 9:49 pm

  HI maobadiko biruddama hami sabai Nepali dajubhai ekjut bhai lagnu pparne bela aekocha , raja ko charko nara lagai jantako akhama charo halne maobaddi anttata raja bhanda ektantriya bhaekocha yo maobaddilai sabai paty ra janta mili sabak sikaunai parcha

 • 65. kedar  |  May 3rd, 2009 at 9:49 pm

  100percent correct.Aghi badha prachanda.

 • 66. sita rana  |  May 3rd, 2009 at 9:57 pm

  abo phuskiyo jyanmara hattyara maois chor haru

 • 67. m  |  May 3rd, 2009 at 10:00 pm

  maobadi le akdam thik garyo, i will fullly suport it

 • 68. niroj  |  May 3rd, 2009 at 10:13 pm

  dherai ramro kam, thank you prachanda

 • 69. LAHURE  |  May 3rd, 2009 at 10:17 pm

  This is autocracy. It is going against peoples rule. It is worst ruling by maoist in Nepal.

 • 70. bishaw  |  May 3rd, 2009 at 10:25 pm

  It is show the power of people and peoples goverment !

 • 71. bisal  |  May 3rd, 2009 at 10:38 pm

  Kag karaaudaigarchha pina sukdai janchha. Koirla,Nepal, Poudel,Thapa,BhandariOli,Deupa sabai kagaharu hun.Janatalai yiniharuko SAKALSURAT ramrari thaha chha ra biswas gardainan. biswas chha bhane kewal MAO ma chha.Tyo samayale dekhaauchha.

 • 72. Kishan  |  May 3rd, 2009 at 10:59 pm

  Ekdam thik gardai chha. yo maobadi le. Very good and congratulation maobadi. Yo Kangresh lai 1 number ma, phoram lai 2 number ma ra emale lai 3 number ma rakhera jutta ko mala lagai dinu. achi khane k***r lai kahile 84 byanjan mann parchha ta?? Very good, Kasto majja aayo. go ahead maobaddi. I will support you.

 • 73. ganga rai  |  May 3rd, 2009 at 11:09 pm

  maobadiko nettritoko sarkarle nepalko etihasmai nabhayeko auta sunaulo etihasko suruwat garekoma hami neyapremi jantako tarfabata rato salam chha.ani yo bhanda pahila nai afno chheruwa prabriti dekhai sakeka dal haru bises gari congres,uml, jasta lilame party haru lai afno partyko sidanta bharat ko dilli ra americako washinton purayera bhakkano futayera rune gara…….ra jun coment garne sathi harule maobadile abako bhabisyama ektantriya sasan garne chha bhanne anuman kun adharma gareka hun? espasta lekhnu bhaye hunthy ki ..ahile ko senapatiko charitra nadekhnele pachhiko bhabisyawani garnu jatiko murkha lato ke hi hudaina…ahileko naramro dekhna nasaknele pachhiko herna khojnu bhaneko dharti bata akas chhuna khojnu ho…senapati katwal lai nilambit garnu matra haina yeslai jiudai jalaunu parchha..

 • 74. SAGAR THAPA  |  May 3rd, 2009 at 11:25 pm

  MERO BICHAR MA KARKI JEE KO LEKHAI EK DUM MAN PARYO TARA SATHI BHAI LAI KASTO LAGYO TYO BHANNA SAKIYENA NI.HUNA TA MA PANI KUNAI RAJNITIK PARTY KO SADASYA PANI HOINA ANI KUNAI CHASO PANI CHAINA MA KEWAL EUTA NEPALI HU AHILE BIDES MA BASO BASS GAREKO CHU SANO TINO NOKRY GARERA.MALAI PANI KEHI LEKHNU MAN LAGYO HAI.
  1– MAILE MERO BABA GUMAYE MAOBADI LE CHANDA MAGDA NADIYERA 3 TUKRA PAREKO THIYO .KE TAPAI HARU KO BABA LAI TESARI KATEKO CHA BINA KARAN ?
  2– MERO DIDI LAI 12/15 JANA MAOBADI KA KUKUR HARU HAATPAAT GARE MERO BABA LAI DIDI LE BACHAUNA JADA.KE TAPAI KO DIDI BAHINI LAI HAAT PAAT GAREKO CHA ?
  3– MERO PUSAI FUPU KO UMER 67/63 THIYO KUNAI CHORA CHORI THIYENAN HAMI SANGAI BASNU BHAYEKO THIYO MAOBADI LE DIUSO 2 :15 PM TIRA AAYERA BINA KARAN MARYO KE TAPAI KO AAFANTI LAI TESARI MAREKO CHA ?
  TES KARAN SATHI BHAI HO AHILE MAOBADI LE RAMRO KAAM GAREKO CHA BHANDAI BASNUS JAS LAI PAREKO CHA TES LAI THAHA CHA MAOBADI KO ASALI CHARITRA. JUN BELA TAPAI HARU KO BABA AAMA ANI DIDI BAHINI ANI SREE MATI LAI MAOBADI LE MARCHA,ATHAWA BALAATKAR GARCHA TETI BELA PANI MAOBADI LE THIK GARE CHA BHANNU HAI ….SPEACIALY TYO SATHI BHAI LAI JUN SATHI BHAI LE BIDES MA HAMI JASTAI KAMAUNE RAHAR GHAR PARIWAR KO SAPANA BOKERA GHAR MA SREE MATI ATHAWA DIDI BAHINI LAI CHODERA AAUNU BHAYEKO CHA ANI MAOBADI KO GUN GAAN GARDAI HUNU HUNCHA TAPAI HARU MA TESTAI GHATNA GHATOS GHATAOUS PASHUPATI NATH LE ANI FERI PANI BHANNU HAI THIK GARYO MAOBADI LE YA IN ENGLISH say to moist well done maobadi . you guys government are doing good job. TESKARN PARKHANUS TAPAI HARU KO PANI PALO AAUCHA. SALA MAOBADI CHOR,LUTERA,HATYARA HARU LE GARDA AHILE BIDESINU PAREKO CHA MA JASTO KATI PAY NEPALI JANTA HARU.

  SAGAR THAPA
  PRESENTLY FROM FRANCE

 • 75. jaya  |  May 3rd, 2009 at 11:28 pm

  hello ma -oo badi sathi haru ho yo das tapai huru ko matra ho j garnu man cha tahi garanu parcha kin ki wat is ma-oo yar , yo ta ma-oo badi ko neti ni yahi ho hoina ra nepali janta haru sabai tayi (bahun) parchanda ko guhu khayear basda hudaina ra ????? ki khoe cha yo nepal ko bahadur vanni ? upsos ,kohi chaina , thx gud ,timi dhannay hou,,,,,,,,.,jasko nam ko agadi bahadur cha aja ka din dekhi (MA-00) LAGYAUNU, TASLI MA SALUT GARCHU ……………………….. NEPALI SATHI HO ??????????????

 • 76. jaya  |  May 3rd, 2009 at 11:33 pm

  KISHAN , JI ANI TAPAI KO NUMNER CHAI KATI HO ? DONT FORGET NI …………..? TAPAI KO DEEMAK LAI PANI MARO SALUT CHA HEI NEPALI KISHAN JI

 • 77. uk  |  May 3rd, 2009 at 11:35 pm

  MAOBADI ko nirnaye parti birod garne sampurna sathiharu. congres chor ko puchhar ho. Desh ra janata ko demand ke chha teyo katti desh bideshka sathi harule bujhe ko rahena chha.GHARKO PALE THULO KI MALIK THULO HUNCHHA? Aba pani ankha nakulne JANAWAR HARU kahile ankha dekchhas.

  MAOBADI JINDABAD…JINDABAD…JINDABAD

  Thik gareyo.bato ko badhak lai hataunai parchha.

 • 78. gyanendra subba  |  May 3rd, 2009 at 11:44 pm

  mawo badi ko sahas lai mannu parcha.itihas ma NC,UML le desa lai
  lai India ko bandak matra banauna janyo. so salut garnu parcha MAWO BADI lai.

 • 79. khyam  |  May 3rd, 2009 at 11:47 pm

  je bhayo ramro bhayo , je hudai chha ramro hudai chha,
  aba je huncha ramro hunchha …………..

 • 80. kris  |  May 4th, 2009 at 12:00 am

  Sahamatima chalnu parda 6.kangres ra m b ma kunai farak policy ddekhiana milijuli sarkar bhaneko k ho ta MB le bujhnu parda 6.

 • 81. Kinrat  |  May 4th, 2009 at 12:05 am

  WelL done, the way should be. Who is Katuwal ? Is he Lord ? No bloody soaker .Every second he is feeding by every single nepali janata who are poorest people in the world. The Army is servent of the Government. They must be served what the Government wants. So who is the Government ? Nepali JANATA are the Nepal Government. THE GOVERNMENT MUST BE READY TO FACE WHAT EVER CONCSEQUENCE. AGAIN WELL DONE !.

 • 82. sarba gurung  |  May 4th, 2009 at 12:41 am

  yo parapurba kal dhekhee nai khana palkeka haru lai thik parnu nai par6 tnx maobadhi g muri muri tnx

 • 83. Anil Thapa Magar  |  May 4th, 2009 at 12:51 am

  Good job mr. Parchand. If you can leave congers and uml behind you. Keep it up and all the best.
  Anil

 • 84. manoj  |  May 4th, 2009 at 1:34 am

  ekdam thik ho.

 • 85. kharu  |  May 4th, 2009 at 1:37 am

  F**K YOU ALL. NEPAL KO UNNATI KAHILE HUNCHA????????/?????????????

 • 86. Prem  |  May 4th, 2009 at 1:48 am

  Sarba pratham ta “BARHA BARSA DHUNGRO MA HALER NIKALIYEKO KUKURKO PUCHCHAR” jasta Nepali Janata ma yo janakari garauna chahan6u ki JUN JOGI AAYE PANI KANAI CHIREKO VANEJASTO neta haruko pachhi lager hidna chhodidinos. BASTABMA YO DECESION LAI HERDA MAO KO EK TANTRIYA SHASHAN CHALAUNE CHAAL HUNUPARCHHA. YESTO MAO KO DECESION LAI K KATI HISABLE SAHI 6 VANNE BISAYEMA KUNAI TESTO NAMUNA KAAM GARNA SAKEKO CHHAINA. TA KI JHAN JHAN APHARAN, HATYA BADIRAHEKO 6 RASTRA MA VANE YO DAL KO NETRITOLE GAREKO DECESION KASARI RAMRO HUNSAK6 VANER MANNU….?

 • 87. Prem  |  May 4th, 2009 at 2:01 am

  सर्बप्रथम संपूर्ण देशबासी तथा गैर्देश्बसिमा मेरो नमस्कार
  हामीले यो घडीमा गलत निर्नायालाई प्रोत्सान नदिऊ. माओबादीको आतंकबादी क्रियाकलाप छोड्ना नसक्ने नेत्रितो लाइ हामीले साथ दियेऊ भने भाविस्यामा पक्कै पनि पछुताउनु पर्ला. तेसैले आफ्नो खुट्टामा आफैले बन्चरो हान्ने काम नगर्न सलहा दिन चाहन्छु.

 • 88. Mahendra kc  |  May 4th, 2009 at 2:15 am

  This act is, in the long run, in the interest of people, peace and prosperity. If monarchy can be removed from the country why not the army chief who disobeys the government orders. Political parties are playing the dirty game by not supporting the government at this critical juncture. How can they guarantee Nepal Army will remain loyal to people if the situation takes mode of reverse ie. in favour of persons like Gyanendra or Paras or his kids with the help of foreigners.

 • 89. rup  |  May 4th, 2009 at 2:36 am

  gooooood very very goooooood job

 • 90. Surtung  |  May 4th, 2009 at 2:45 am

  Maobadi atankakari ho. Maobadi lai bhata lagaunu parchha.

 • 91. N.RAI, UK  |  May 4th, 2009 at 2:53 am

  17 DAL RA RASTRAPATILE RAMRO KAM GARENAN. ABA RASTRAPATI LAI PANI GYANE LAI JASTAI HATAUNU PARCHHA. 17 DAL RA RASTPATI NEPAL KO SHANI PRAKIYA BHADNE ANI INDIA KO ISARAMA CHALNE DESH GHATI CHORAHARU HUN. COME ON ALL MAOIST COMMANDERS AND GANA SENA, BE PREPARE TO FIGHT BACK FOR STABLE PEACE AND NEW NEPAL. GOD BLESS U ALL AND WE HAVE SUPPORT FROM ALL UK BASI. ALSO WE PRAY FOR YOUR VICTORY ON THIS MATTER. GOOD LUCK.

 • 92. RAI, UK  |  May 4th, 2009 at 3:02 am

  17 DAL RA RASTRAPATILE RAMRO KAM GARENAN. ABA RASTRAPATI LAI PANI GYANE LAI JASTAI HATAUNU PARCHHA. 17 DAL RA RASTPATI NEPAL KO SHANI PRAKIYA BHADNE ANI INDIA KO ISARAMA CHALNE DESH GHATI CHORAHARU HUN. COME ON ALL MAOIST COMMANDERS AND GANA SENA, BE PREPARE TO FIGHT BACK FOR STABLE PEACE AND NEW NEPAL. GOD BLESS U ALL AND WE HAVE SUPPORT FROM ALL UK BASI. ALSO WE PRAY FOR YOUR VICTORY ON THIS MATTER. GOOD LUCK.

 • 93. bimal  |  May 4th, 2009 at 3:10 am

  maobadi le j gariyo tiyo thikai gariyo.
  kina ki sarkar le bhaneko namanne sena kina rakhne.
  maobadi le 100%thik nirnye gareko 6.
  badhai 6 prachanda ji.

 • 94. AAWAAJ  |  May 4th, 2009 at 3:14 am

  Janta ko Naam ma, Aru party haruko Sallah lai bewasta garne Maobade Sarkaar le Pradhan Senapati jasto lai barkhast garnu sakne, Jabarjasti aaphno Hukum-Niyam ladaunu chahane lai hami sarwa-sadharan Janta le ke nai garne……Ke hami darayera Tulu-Tulu heri rahane ho ki kaso ? NA RAMRO KAAM CHAHI aphai maobbadi sarkarle GARNE ani naam chahi HAMI SOJHO JANTA KO laagune…..YESTO GARNU PAAUDAINA HAI ………

 • 95. Alex  |  May 4th, 2009 at 3:14 am

  नयाँ ऐतिहासिक निर्णय लिएकोमा खुशी व्यक्त
  न्यायप्रेमी दाजुभाइ तथा दिदीबहिनीहरु

  नेपाल सरकारले विस्तारवादी भारतीय दवावलाई चिर्दै नयाँ ऐतिहासिक निर्णय लिएको खुशी व्यक्त गर्दै आगामी दिनमा पनि यस्तै गरी भारतीय दवावलाई चिर्दै अघि बढ्नेछ भन्ने विश्वास नेपाली लिएको छ ।

  नेपालको प्रधानसेनापति फेर्ने विषयलाई भारतले उसको कुनै प्रान्तको मुख्य मन्त्री फेर्ने जसरी दवाव दिइरहेको बेलामा एकीकृत नेकपा माओवादीका अध्यक्ष तथा प्रधानमन्त्री प्रचण्डले लिनुभएको साहसिक निर्णयलाई राष्ट्रिय मुक्तिको एउटा अध्याय शुरु भएको ठहर गर्दै भारतीय दवावमा अझै षडयन्त्रमा लागेका एमाले र कांग्रेसलाई बिदेशीलाई टाउकोमा टेकाएर नेपाल र नेपालीमाथिको अस्मितामाथि प्रहार नगर्न चेतावनी दिन चाहन्छौं ।

  क्रान्तिकारी अभिभावदनसहित धन्यवाद ।

 • 96. Shreedeo kaji  |  May 4th, 2009 at 3:20 am

  Yathaithitidatiharuko anta nahunu bhaneko “Andher nagari chaupat Raja taka sher” ko katha jastai ho. Desh bhakta jantaharule yo shmasayako hal garerai chhadne chhan.

 • 97. Bal thapa  |  May 4th, 2009 at 3:21 am

  SAMMANANIYA PARDHAN MANTRI JIU RA SATTARUD DAL KA MANANIYA MANTRI JIU HARU MA. M YO PARTI KIRIYA KHUSHI KO SATH DINA CHANCHHU KI JUN PARKARLE TAPAI HARULE SENAPATI KATTUWAL LAI BARKASTHA NIRNAYA GARERA AGADI BARNU BHAYEKO CHHA,YES PARTI GAURAB KO SATH SAMMAN GARDA CHHU.YO CHUNAUTI PARTI ARU PARTY LE SAMARTHAN NAGARE PANI AAPHANO ADAN LAI AAGADI BADAUNA HUNA MA KATHOR KO SATH AAGRAHA GARDA CHHU.JAYA MAOBAD.

 • 98. sushil  |  May 4th, 2009 at 5:34 am

  if those people who r in out of country and see the out of world ,thos people thinks that our country is really back , now alll the poltical parties are fighting for power not for peopöe side,
  so i think moaísist did so better for ours contry and reject the our counrties precessur like indias, so help this goverment and give him to work, and dream the new nepal, dont follow the uml and congress, they rules many years in nepal but no good result..
  thanks
  and not comment for moasixt, give chance and help them.

 • 99. himshikhar 'khechingse'  |  May 4th, 2009 at 6:14 am

  pradhan sena pati kattuwal lai hatayera naya khadkalai rakhnu ma maoist ko swartha pakkai nai lukeko cha.khadka herdanai aparadhi jasto cha.tesaile he nepali daju bhai ho pheri hami ra hamro desh ko bhabisya ma kalo badal madaridai cha. ‘SAWADHAN’ sabai desh ko sochne haru ho ‘SAWADHAN’
  Khechingse05

 • 100. Pushkal  |  May 4th, 2009 at 6:19 am

  prachandale j gareko chha tyo sarai nai naramro ho.ma kunai pani halat ma maobadiko sarkar lai manyata didina.

 • 101. JOGI  |  May 4th, 2009 at 7:15 am

  Ganyendra BHUT, Parash DANKA, Gereeja CHOR, Dyewouba PHATTA, Ram Baran DHOTYE, Sailyeja BEHAREE, Madhab KUKUR, Olye Goru, Kisan SAITAN, Lokendra KHARAB, Surya Bahadur Thapa GADHA, Kamal Thapa MASAN, Katwal HANUMAN, …… NEPALI JANTA HARU LAY, YO MANCHYE HARU LAI BORA MA BANDHYE-RA NAOU BYESHEE KO BHEER BATA GULTAYE-RA TRI-SULEE KO NADYE MA PHALNA SAKYO BHANYE MATRA DYESH MA SANTI A-OUCHA. A-BA 1 KAROD NEPALI JANTA LAY BARTAMAN SARKAR LAI SHAT DENYE CHA. JAI NEPAL…

 • 102. santo poon  |  May 4th, 2009 at 9:00 am

  Oh god yo congress le kahile pani nepal lai banauna diyena,..
  And SHHIT ,,,,and we all nepali must know the back ground of Nepal’s president ,who is he,,, and how he ws succes in getting to this position as 1st president of nepal,,, he was from congress only,,..while in interim government ,,, most of the opposition would never suport making president from Maoist or any Leftist,,,, so congress played a dirty poltics electing 1st president from congress,,, now,,here we can c how congress has damage to the country, congress will rather never giv opponents good advice nor support or uplift our country we all saw it . katwal ws good dog of royal,, girija wanted paras to rule or paras’s son as king, so ws faithfull to king,,, and yeh we should never never forget that katwal was acting chief while maoist insurgeon,..
  GOd HELP NEPAL

 • 103. KARKI DAI  |  May 4th, 2009 at 9:10 am

  PARTY SABAI JANTA KO LAGI LADI RAHEYKA HOAINNAN…

  BHANUAS…MAOBADI KINA KATUWAL LAI NIKALERA KHADGA LAI RAKHNA CHAHNCHAN ???

  JANTA KO ICHYA HO KI MAOBADI PARTI KO ICHYA HO ?

  YAIOTA KURSHI KO LAGI YATRO THULO MARAMAR KINA ?
  TESTO YAOTA KURSHI LEY DES BANCHA BHANEY TESTO PRAYA SABAI KURSHI MAOBADI SANGA CHA,

  KATUWAL AFNO 2-3 MAHINEY KUSHI KINA BACHUNA KHOJCHAN ??? TYO USKO KURSHI KO LAGI MATRA HOAINA.

  KINA BAHNEY, KATWALL,RASTR[PATI,CONGRESS, YMALEY SABAI SHICHIT RA CEHTANSIL NEPALI DAJUBHAI HARUELEY BUJHI SAKEYKO CHA, MAO BADIA KO SATTA KABJJA GARENY RANA NITI MATRA HO BHAERA !!!!!

  DAJU BAHI HARU HO BHOLI PACHATAP GARERA KEHI PANI HUNDAINA DHILO BHAISAKCHA.

  HOSIYAR NEPALI DAJUBHAI HARU….

 • 104. Deshbhakta  |  May 4th, 2009 at 9:30 am

  WELLDONE MAOBADI……. KEEP IT UP…. Ahile samma INDIA le baja bajaune NC, UML, MJF, NA tal ma tal milaer nachne….. Balla INDIA ko chakma lat hanyo MAOBADI le… Syabash Bir Saputra haru… aba INDIA le NC, UML, MJF, NA sanga miler gaun gaun ma dukh dine chhan,,,,, khyal garnus…..

 • 105. PATAN DHOKA  |  May 4th, 2009 at 9:31 am

  MAOBADI JANTA KO LAGI SARKAR MA GAYA KO HO BHANEY.
  MAOBADI SHASAN KAL ME K GARYO TA ????

  SANTISURACHYA 0 cha
  BATII thekan nai chaina
  BATO BANAYO 0 cha
  PANI KO BEBSTHA wastai chaina
  NIJI SAMPATI FIRTA lute ko dhan
  HATYA HINSA kam bhayo ko chian
  MAHANGI akishey ko cha matlab china
  ROJGAR karya karta paleyko cha aru k matlab
  UDHYOG banda cha
  SCHOOL banda garundai cha

  TARA SABIA CHETRA KABJA GARNEY, JANTA LAI JHUTO ASWASAN MATRA DINEY YEAHI HO TA JANTA KO SARBOCOTA ????

 • 106. Deshbhakta  |  May 4th, 2009 at 9:32 am

  Dr. Rambaran Yadav ……. khurukka INDIA paan khana jaa…… INDIA le je bhanchhha tyahi gar….

 • 107. Deepak shrestha  |  May 4th, 2009 at 9:59 am

  SALE MAOBADI KUKUR LAI GIEU PACHDAI NA BHANEKO SAYET SATYA HOLA…. CHORERA JANTA KO GHAR JAGGA KABJA GARERA MAOKO BEIJAT GARNE ANI JANTAKO NAU MA BARMA LUT GARNA PALKEKA PARCHANDA,BABURAM TINI HARU EDUCATED HAINA TINI HARU PAISA DIYERA KINE KO CERTIFICATE HO KI JASTO LAGCHHA TESAILE MAJDUR KAMDAR KO JATI PANI BUDDHI TINI HARU SANGA CHHAINA 1 PAISA KO TAUKO KO MOL TINI HARU SANGA CHHAINA TESAILE KUKUR MARE JASTO GALLI MA TINI HARU LAI FAGNU PARCHHA MAF DINU HUNNA NEPALI JANTA LE TINI HARU LAI KAHILE PANI… JAHILE PANI BIDESH GHUMERA MOJ GARNE ANI LABOUR DAY KO DIN PARERA MAHANGI RESORT MA RELAX GARNE ANI MAJDHUR HARU LAI SADAK KO GHAM MA TADPAUNE K PRACHANDA KO SAMPATI LE DES BIDESH ANI 5 STAR HOTEL MA BASNE TESKO AUKAT CHHA… K TESKO BAU LE KAMAYEKO CHHA K TYO SAMPURNA SAMPATI TESKO BAU KO HO …. KHATE PARCHANDA MURDA BAD.

 • 108. mohan  |  May 4th, 2009 at 11:15 am

  Yo kadam lai sakaratmak rupmai lina sakinchha kunai dal ra partiko aadma bartaman loktantrik sarkarko aades namenne senapatilai pani karbai nagarnu ? it is very good disition of priemminister, but sattako netrittwo ko khojma raheko Oli Deuba jasta nich netaharu ko bhane ghaitoma gham lageko chha kina bhane sarpa pani maryo latthi pani bhaachena i mena maobadiko nirniya lai birod gare jasto garne tara chhito nirnya gare aafno partiko minister harulai phirta bolaero bholeko sarkarma aafule netritwo garne sapana Oli , deuba ji haruko thiyo heru k hunchha ?

 • 109. Ratamakai  |  May 4th, 2009 at 11:37 am

  Congratulation P M Prachanda with whole Mantri mandal.HA HA HA HA HA HA. Sharai chitta bujhdo kam bhayo yar. Antama Desh bhakti haru lai SHUVA KAMANA.

 • 110. bj  |  May 4th, 2009 at 12:32 pm

  whatever maoist did it,we salute for their courages,They didnt obey India and America.Uml,congress and all other parties are BETRYAL OF THE NATION.
  Suppose If the maoist government fall due to this then nepal will never progress.We have to see again Girija prasad koirala as a prime minister,and same old days will repeat again.
  UML is the parties full of Hijada as baburam bhattarai told.I really agree with that.Who gave birth to maoist?its all past ruling corrupted goverment,who made nepal 2nd poorest countries in the world.And do you think is good to give second chance to them?No way!!!!!!
  Nepal need changes no girija,sher bahadur, madhav nepal again,jhalanath these are all the brokers of indian goverment.
  Nepal army should be deployed in the borders,what the hell they are doing on the city?They should control Border crime,Ofcourse we nepalese cant fight with india and china but it doesnt mean we surrender,we are an independent nation, we have to fight until we die to save our mother land.
  Maoist came from the peoples war,they sacrifice thousand of comrades ,they are born due to reason,they are born due to high poverty in the country,they are born due to impunity in the nation,and they are born to finish the betryal people of the nation.So There is no more option then to support them.
  Remembering the past ruling government of nepal was terrible that plunged to this stage
  thanks
  bjh

 • 111. nepalamako maya garne  |  May 4th, 2009 at 12:37 pm

  Very brave decision of the government. If I were the primeminister in the same situation, I`d do the same thing for failing to obey the government`s instruction. I kow how hard Prachanda worked to get consensus from other parties but they`re trying to play the game of politics. Congress is not really thinking of building new Nepal & UML is gready listening to it…….aile ko government dhalera afno seat secure garne reeti le Nepal khattam bhako ho………………….janata nepallai maya garne haru hoshiyar hunuhos!!!!!!!!! aba peace process khatara ma chha.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  I was the supporter of NC but girijababu charitra dekhi thaki sake…………if politians want to play too clever games of politics then janta have to be very careful. NC ra UML le yestai garne ho bhane next election is going to be worse for both of you. The governent must have the right to sack anyone who doesn`t obey its order. Jaya Nepal

 • 112. Bijaya Regmi  |  May 4th, 2009 at 1:06 pm

  Its not a matter of who wins its rather a fact that Nepali people will suffer. Neither Prachanda nor Girija or Jhala Nath will have to face its consequences. The people of Nepal will have to face the insecurity, long queues for daily consumption materials etc. Thousands of Nepalis have sacrificed their lives to bring the country to present state. How can the leaders forget all sacrifices made and again take the country back to state of lawlessness.
  Somebody has to be responsible for it and I hope a day will come in Nepal when those culprit leaders will pay the price.

 • 113. Sabin Subba  |  May 4th, 2009 at 1:16 pm

  bidhi ko bidhan naterne paaji bhane jastai jana nirwachit sarkarko adeshlai ter puchchhar nalaune ani yathasthitiwadi haruko samartha garne senapati Katwal lai uhilyai sack garisaknu parthyo. Dhilai bhaye pani ramro kaam bhayeko chha jana nirwachit bata. Thank you.

 • 114. Sandeep Subba  |  May 4th, 2009 at 2:04 pm

  जननिर्वाचित सरकारको आदेश नमान्ने, जनभावना बिपरीत काम गर्ने र यथास्थितिवादिहरुको पृष्ठपोषक कत्त्तुवाललाई ढिलाई भएपनि उचित सजाय मिलेको छ /

 • 115. nabin dahal  |  May 4th, 2009 at 2:13 pm

  WHATEVER PRESIDENT TOOK A DECISION IS ABSOLUTELY RIGHT. THESE WILD ANIMALS; MAOISTS MUST BE ELIMINATED FROM NEPAL FOR EVER.

  LETS BE UNITED FOR THIS CAUSE…………

  PLEASE READ THE FOLLOWING AS YOU WILL BE ABLE TO KNOW BEHIND OF THE SCENE THAT WHY MAOIST TOOK FOOLISH DECISION……….

  Comment by Deepak
  2009-05-04 11:14:44
  सत्ता कब्जा गर्ने रणनीतिबारे माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले आफ्ना जनसेनाका कमान्डर एवं पार्टीका केही नेताहरूसँग बसेर अत्यन्त गोप्य रूपमा व्याख्या गरिरहेको भिडियो रेकर्ड नेपाली सेनाले फेला पारेपछि माओवादी सरकार प्रधानसेनापति रुक्मांगद कटवाललाई हटाउने निचोडमा पुगेको हो।

  संविधानसभा निर्वाचनभन्दा एक महिनाअघि माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले सत्ता कब्जाको तयारीबारे आफ्ना छापामार कमान्डरहरूलाई दिएको उक्त निर्देशन नेपाली सेनाले कांग्रेस, एमालेलगायतका राजनीतिक दलका नेताहरूकहाँ पुर्याहएका कारण गोप्यता भंग हुन पुगेको निष्कर्ष माओवादीको छ। उक्त भिडियो रेकर्डमा प्रचण्डले डेढ वर्षभित्रै सत्ता कब्जा गरिसक्ने उल्लेख गर्दै युद्ध मोर्चाकै शैलीमा संविधानसभा निर्वाचनमा होमिन निर्देशन दिएका छन्। उनले भनेका छन्– अब हाम्रो हात माथि परिसक्यो, जनयुद्धकालमा जसरी अन्य राजनीतिक दल लखेटिएका थिए, चुनावमा पनि अन्य दलका उम्मेदवारलाई हाम्रा कार्यकर्ताले त्यसरी नै लखेट्ने छन्, खुट्टा भाँच्ने छन्। नागरिक समाजमार्फत समानुपातिक निर्वाचनको एजेन्डा हामीले ‘कार्यान्वयन गरिसक्यौं, अब हामीलाई चुनावमा उछिन्न सक्ने अरु दलको ताकत छैन, चुनावपछि हाम्रै सरकार बन्ने स्पष्ट छ, हाम्रा लागि चुनौतीका रूपमा रहेको सेनासमेत चुनावपछि हाम्रै पकडमा आउँछ, हाम्रो पकडमा आउन नचाहने जर्नेलहरूलाई बर्खास्त गरिनेछ, जनसेना छाती नापेर होइन, प्लाटुनका प्लाटुन समायोजन हुनेछन्, यसरी सेनाको तलदेखि माथिसम्म हाम्रो पकडमा आएपछि नेपाली कांग्रेस नामको पार्टी यो मुलुकमा रहने छैन, न त एमाले नै रहनेछ। सेनाको लोकतान्त्रीकरण भनेको राजनीतीकरण हो, जो हामी जसरी पनि गर्दछौं।
  यसैगरी, लेनिनले गरेको अक्टुबर क्रान्तिबारे व्याख्या गर्दै माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले भनेका छन्– ‘जतिबेलासम्म लेनिनले विद्रोहका मात्र कुरा गर्नुभयो, त्यतिबेलासम्म सफल हुनु भएन, जब उहाँले शान्ति, रोटी र जग्गा (जमिन) उपलब्ध गराउने कुरा गर्नुभयो, तब अक्टुबर क्रान्तिमा सबैले साथ दिए। शान्ति सम्झौता हाम्रो त्यही रणनीतिको उपज हो।’ उनले एक प्रसंगमा अट्टहास गर्दै भनेका छन्– ‘कामरेडहरू, म त्यति मूर्ख छैन, एमाले–कांग्रेस अब हाम्रो चुंगुलमा फसिसके, अब विस्तारै सेनालाई पनि आफ्नो जालभित्र पार्दैछौं।’

  – Tarun Weekly

 • 116. Hachhabung  |  May 4th, 2009 at 2:20 pm

  Hi there,
  This decision made by Rookmangot Katwal himself coz what ’s the reason being denied to accept to join the Army to moist fighters.They are the people who sacrified their life for our entire nation then the regular Army does.This is des.

  Reagards
  Hachhabung
  Dektel

 • 117. SAGAR THAPA  |  May 4th, 2009 at 2:51 pm

  MR PRESIDENT LE JE NIRNAY GARYO THIK GARYO. PRACHANDE TAILE GAREKO NIRNAY LAI FERI PRESIDENT LE KATUWAL LAI PUNARBAHALI GARYO NI TERO KE IJJAT RAHYO KUKUR NIKAI THULO KAAM GARE BHANEKO THIS NI YO TERO MATARA HOINA SAMPURNA JANTA KO CHAHANA HO.TES KARAN AAJA TERO BAU KHDKA LAI PRADHAN SENA PATI BANAUNE ANI MAOBADI KU GARNE BICHAR THIYO HOLA BEKAR BHAYO HERDAI BAS EK DIN TA LAI NAI NEPALI JANTA LE BICH BATO MA KU GARNE WALA CHAN.

 • 118. PATAN DHOKA  |  May 4th, 2009 at 3:25 pm

  jasley pani ahiley maobadi ko smarthan garcha tyo thaha napayara gareko cha, bichar garnus…

  jasley maobadi ko birodh gareko cha uniharu ko awaz lai dhyan sita bujhnus..kina bhaney uni haru lai pari skeko cha athaba uniharu lai anubhab cha ..k bhayoko cha athba k maobadi ley k garna kojhey ko cha….

  baki afno khusi ho….

 • 119. minutes  |  May 4th, 2009 at 3:27 pm

  this is the only one country around the world. whoever, whatever they would like to do, its very easy to do that, and thats right for them. there isnt wrong. coz they are leader bullshit leader.
  if power is speaking, there is nothing, which power they are talking????
  we are very much innocent about our own life and our own country….. but we will happy and laugh for very single things done by other……. where are you????/
  political…… watta rubbish game…… you are watching every single day…..
  one day there will be no longer NEPAL…..i am very sorry folks..
  you all laugh…. cheers….. enjoyed…. only for sort moment..

  take care…

 • 120. chhatra WANEM  |  May 4th, 2009 at 3:51 pm

  I think it should be better to wait until expiry his duty period on Bhadra.It was not longer for waiting and it’s not any barrier for maoist government to do their job for writing of Nepal Constitution but they have forgotten their duty and mandate of People and engaged at another things entirely.

 • 121. bishaw  |  May 4th, 2009 at 4:09 pm

  very bad !

 • 122. maobadi  |  May 4th, 2009 at 4:44 pm

  SAB BHANDA PAHILEY KURSHI KO LOVI KHADGA LAI THUNNU PARCHA,
  MAOBADI LEY DEKHAYAKO LOAVE MA FANSHEYRA …AFNO COMMANDER KO KURSHI MA BASNEY SAPANA DEKHNEY PASU JANAWAR LAI….

  AFU COMMANDER HUNA KO LAGI NEPAL ARMY JASTO SANSTHA LYE YAUTA COMMADER KO KURSHI KO LAGI BECNEY MANCHEY LEY DESAI NABECHLA BHANERA KASHARI BHANNEY…..GHADDHA…DESH DROHI….

  NEPAL AMA

 • 123. RAM KAJI  |  May 4th, 2009 at 4:56 pm

  JANATA KO SARBOCHOTA REY !!!!!!
  MAOBADI KO SARBOCHOTA KI JANATA KO ?????

  MUKH MA JANATA…JANATA…RE DESBHARI MAOBADI KO SMARTHAN KO NAM TODFOD NARA JULUS…10000 JANA SENA PALERA ….

  ABA FERI 3 BAJEY BHASHAN MA BHANU HUNCHA JANA SEYNA HO…DHAIRYTA GARNUS…SYAMTA APNAUNUS…HAMRO JIT NAI JANATA KO JIT HO BHANERA….

  HAMRO NETA HARU…HA…HA….

 • 124. NABIN  |  May 4th, 2009 at 5:15 pm

  PRACHAND JI AFNO ASHFALTA BATA DIKKA LAGEYRA RUNA RUNA LAGEYKO JASTO CHA…

  RAJINAM KO LAGI DHANEYBAD PRACHNAD JI

  BUDDI PURYUNU BHAYO….

 • 125. lamsong  |  May 4th, 2009 at 5:40 pm

  Moist you are doing right,Mr Rugmangad Must be remove from his post Look>BECAUSE HE IS NOT BELONGS TO NEPALI PEPOLES,HE IS BELONGS TO STILL WITH GYANE CHORE,/SHAHA DYNESTY .So congratulation on yr success moist.

 • 126. rajesh  |  May 4th, 2009 at 5:58 pm

  aba katwal ji ley pani ijat sath rajinama diyapani bhayo,
  tanasahi ko biruddha ma tapai ko jit ho yo,

  katwal ji lai salute …..cha janta ko

 • 127. bikash  |  May 4th, 2009 at 5:59 pm

  prachanda G kukur lai gheau na pacheko bhaneko yehi ho aaba katwal dai le tapai lai pachne kura dinu huncha…….. katwal dai k herera basira aaba ta thokde bhayo ni hami tapai ko saath chau

 • 128. GHALEY  |  May 4th, 2009 at 6:02 pm

  KHALI BANDUK KO BHAR MA MATRA RAJNITI CHALDAINA PRACHANDA JI….

  JANTA LAI KATI MATRA JHUTHO ASWASON DINEY ? KATI MATRA THGANEY PRACHDA JI ?????

 • 129. Sandeep Subba  |  May 4th, 2009 at 9:37 pm

  I support the government’s decision to sack the Army Chief Rukmangat Katawal not because he deserved to be chucked out but because the dictates of foreign master had to be stopped somewhere before this country becomes a total satellite. The foreign intervention has been too much over the years. Enough is enough.Katawal has become a casualty, partly because of his obstinacy.

 • 130. sita limbu  |  May 4th, 2009 at 10:49 pm

  maobadi abo khattam bhayo. dhulo chatyo

 • 131. sagar grg  |  May 4th, 2009 at 10:51 pm

  kag batho hunchha gu khanchha, para lato hunchha dudh khanchha tesaile maobadile GU khayo

 • 132. D R LIMBU  |  May 5th, 2009 at 1:20 am

  WHAT WE HEARD BEFORE NOW IT IS BECOME TRUE. KUL BAHADUR CHHETRI INVOLVE WITH MAOIST.KUL BAHADUR CHHETRI YOU ARE MAOIST’S DOG.

 • 133. A NEPAL AAMA.  |  May 13th, 2009 at 6:51 pm

  A BABU HOO…?? ABA TA MACHHE CHINNU PARCHHA…..JUN JOOGI AAENI KANAI CHIRUWA….AT LEAST GANESHMAN LE TA THIK BHANE THIYO..BAHUNBAD……E SABAE BAHUNHARUHUN CHOR CHANDAL….ABA GANESH MAN JASTO NETA KO AWASEK CHHA…E SABAI BANARASI BAHUN HARU HUN…DHUTI JASTAE HUN,,….BAHUN LE DESH BECHE KO DHERAI SAMAYA BHAE SAKYO…..NEPAL BABU LAE PAHELE NAE MARI SAKE… ABA MO EKLAI CHHU…TIMIHARULE CHHITO BHANDA CHHITO RAMRO NETA CHHANNU???? LIKE GANESHMAN…..BAHUN HARU HOENA……

 • 134. rameh tiwari  |  August 13th, 2009 at 12:48 pm

  ramro6

 • 135. ra  |  July 16th, 2010 at 2:31 pm

  katuwal lai kunai pani halatma sarkarma auna dinu hudANA KIKANKI KATUWAL INDIAKO RAJNITI MATRA FELLOW GARCHHA INDIA JE BHANCHHA TYAHI MATRA GARCHHA FUCK OP THE ALL THE THIS BHISI\HIT’S

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

जरुरी सूचना...
- प्रतिक्रिया लेख्दा कृपया सभ्य भाषाको प्रयोग गर्नुहोला।
- असभ्य र आपत्तिजनक शव्दहरु प्रयोग गरिएको प्रतिक्रियालाई स्थान दिइने छैन।
- यदि नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


नेपाली समयः -

पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

June 2018
M T W T F S S
« Feb    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Most Recent Posts

Most Popular in May, 2009

Most Popular Posts

More news....