बेलायती गोर्खा सैनिकहरुले अस्पताललाई आर्थिक सहयोग गरे

अस्पताललाई सहयोग

रोशन मेवाहाङ / एचकेनेपाल डट कम-

लण्डन, १० जेठ । केन्ट, फोक्सटनस्थित पहिलो गोर्खा बटालियनका सैनिकहरूले स्थानीय विलियम हार्वि अस्पताललाई आर्थिक सहयोग गरेका छन्।

गोर्खा बटालियनका सैनिकहरूले ‘रिले म्याराथुन’ दौड गराउदै विलियम हार्वि अस्पताल आश्फोडलाई आर्थिक संकलन गरेका हुन्।

आयोजक सार्जन्ट इन्द्र गुरुङ र नरेश राईले ३ हजार पाउण्ड संकल गर्न ११ मे बाट सुरुवात गरेका दौड सर जोनमोर ब्यारेकभित्रै १९५६ किलोमीटर अर्थात ८१५ चक्कर निरन्तर रुपमा दौड्दै रिले म्याराथुनको दूरी पुरा गरेका हुन्।

अस्पताललाई सहयोग

म्याराथुन दौड हेर्न विशेष अथितिहरु बटालियनका लेप्टिनेन्ट कर्णेल क्रिस कोन्नरे (कमान्डिङ अफिसर), मेजर ललित गुरुङ (गोर्खामेजर) र वारेन्ट अफिसर वान नरविर गलामी (रेजिमेन्टल सार्जन्ट मेजर) लगायत अन्य सैनिकहरु पनि उपस्थित थिए।

आश्फोड सहरमा नेपालीहरुको धेरै जनघनत्व रहेको कारण पनि विलियम हार्वि अस्पतालमा ५० प्रतिशत नेपाली स्वास्थ्यकर्मी र प्रमुख कामदारहरु छन् र हाल कोरोना भाइरससँग लड्न सहयोग गरिरहेका छन्।

पूर्वी केन्ट अस्पतालका प्रमुख प्रबन्धक ली मार्टिनले भने; ‘हाम्रो स्थानीय गोर्खा बटालियनको तर्फबाट सहयोग पाउँदा हामी खुसी छौं। जम्मा भएको रकम कोरोना प्रकोपको बेला विलियम हार्वि अस्पतालमा स्वास्थ्यकर्मीहरुको भलाईका लागि थप सहयोग प्रदान गर्न प्रयोग गरिने छ। हाम्रो समुदायले हाम्रो स्थानीय अस्पतालका लागि आश्चर्यजनक रूपमा सहयोग पुर्‍याइरहेका छन्। र हामी गोर्खा बटालियनलाई सहयोगका लागि धन्यवाद दिन्छौं।’

सार्जन्ट इन्द्र गुरुङ भने; ‘हामीले हाम्रा स्वास्थ्यकर्मीहरुले व्यापक हेरचाह गरिरहेका देख्यौं र भाइरसको उच्च जोखिममा पर्ने अवस्था देखाउँदा र देशभरीका सबै स्वास्थ्यकर्मीहरुलाई हार्दिक धन्यवाद दिन चाहन्छौं। तिनीहरू शानदार छन्, र हामीलाई सुरक्षित राख्न महामारीभरी निःस्वार्थ काम गरिरहेका छन्।’

अस्पताललाई सहयोग

हामीलाई थाहा छ कि शारीरिक र मानसिक दुबै व्यक्तिले यस अवस्थामा सामना गर्न कत्ति गाह्रो छ, र हामी यो कठिनाइबाट स्वास्थ्यकर्मीहरुकालागि आर्थिक संकलन गर्न उत्प्रेरित भएका छौं।

कर्पोरल नरेश राईले भने; ‘हामीले विलियम हार्वि अस्पतालकालागि रकम जुटाउने छनौट गर्‍यौं किनकि यो हाम्रो स्थानीय अस्पताल हो, सामान्यतया हामी त्यहाँ सामान्य नियुक्ति वा आपतकालिनहरूको लागि समाप्त हुन्छौं तर जहाँ हामी कुनै आपतकालिन र सामान्यनियुक्तिहरूको लागि जान्छौं, तर राष्ट्रिय संकटको समयमा हामी उनीहरूलाई केही थप समर्थन प्रदान गर्न चाहन्छौं। हाम्रो उद्देश्य हाम्रो स्थानीय अस्पतालले यस महामारीको बखत उनीहरूको उल्लेखनीय कार्यकालागि हाम्रो कदर देखाउन सकेसम्म बढी रकम जुटाउनु हो।’

पहिलो गोर्खा बटालियन हाल १६ एयर एसल्ट ब्रिगेड अन्तर्गत तैनाथ छन्। बेलायती सेनाको वायुसेना द्रुत प्रतिक्रिया बल, जुन छोटो सूचनामा विश्वको कुनै पनि ठाउँमा तैनाथ गर्न सक्षम हुन धेरै उच्च तयारीमा आयोजित छ भने दोस्रो गोर्खा बटालिय सन् २०१७ बाट ब्रुनाई राजदरबारकालागि सुरक्षामा खटिरहेका छन्।

Comments

comments

36634