विवेकशील साझा: १७ महिनामै सम्बन्धविच्छेद

काठमाडौं, एकता भएको १७ महिनामै विवेकशील साझा पार्टी दुई चिरा परेको छ।

विवेकशील नेपाली दललाई निरन्तरता दिन भन्दै उज्वल थापा पक्षले शुक्रबार निर्वाचन आयोगमा नयाँ पार्टी दर्ताको निवेदन दिएको खबर अन्नपूर्ण पोस्टमा छ।

थापाले पार्टी नेतृत्वबाट निषेधको राजनीति भएको आरोप लगाएका छन्। ‘हामी उदाहरणीय बन्न चाहन्छौं, जुन काम विवेकशील साझामा रहेर सम्भव हुन सकेन,’ अन्नपूर्णसँग थापाले भने। उनकै नेतृत्वको विवेकशील नेपाली दल र पत्रकार रवीन्द्र मिश्र नेतृत्वको साझा पार्टी डेढ वर्षअघि एक भएका थिए।

पार्टीमा रहेका तीनजना प्रदेशसभा सदस्यमा विराजभक्त श्रेष्ठ र रमेश पौड्याल थापा पक्षमा लागेका छन् भने शोभा शाक्य मिश्रसँगै छिन्। छुट्टिने अन्य केन्द्रीय सदस्यमा रन्जु न्यौपाने, साधना राई, सुबुना बस्नेत, अजिता राई, अनुसा थापा, शशिविक्रम कार्की, ज्ञानेन्द्र निरौला, पुकार बम, आशुतोष तियारी अर्जुनसिंह ठकुरी छन्।

प्रवक्ता सूर्यराज अचार्यले थापा पक्ष छुट्टिएको खबरबाट आफू आश्चर्यमा परेको बताए। ‘पार्टीका केही नेताको यस्तो कार्यले वैकल्पिक पार्टी निर्माणको पवित्र उद्देश्यमा घात मात्र भएको छैन, पार्टी निर्माणमा लामो समयदेखि क्रियाशील युवाहरु र मतदाताप्रति पनि अन्याय भएको छ,’ आचार्यद्वारा जारी विज्ञप्तिमा भनिएको छ, ‘उहाँहरूले वैकिल्पक पार्टी निर्माणको अभियानमा पु¥याउनुभएको आघात र धोकापूर्ण कार्यको इतिहासले मूल्यांकन गर्ने नै छ।’

थापाले भने टपक्क टिपेर नयाँ मान्छेलाई नेता बनाउने र भएका राम्रा मान्छेलाई रोक्न नसक्ने प्रवृत्तिले वैकिल्पक पार्टी बन्ने लक्षण नदेखिएको बताए। ‘विभिन्न कमजोरीका बाबजुद पनि आत्मआलोचना नगरेपछि कसरी वैकल्पिक पार्टी हुन्छ? ’ थापाले प्रश्न गरे।

Comments

comments

Trending Now : स्कुल विभाग कसले लिने विवाद उत्कर्षमाः तनावमा ओली–प्रचण्ड
26485