भीआइपीका लागि सुरक्षा, पूर्वराजालार्इ कुनै सुविधा छैन

सरकारले ‘भगवान भरोसा’ चल्दै आएको विशिष्ट व्यक्तिहरू(भिभिआइपी)को सुरक्षा व्यवस्थालाई सुदृढ र समयानूकूल बनाउने तयारी गरेको छ।
गृहमन्त्रालयले विशिष्ट व्यक्तिको सुरक्षा व्यवस्थापनसम्बन्धि विधेयक संसदमा दर्ता गराएको छ।

विधेयकमा विशिष्ट व्यक्तिको विशिष्टताको आधारमा वर्गीकरण पनि गरिएको छ। जसमा अतिविशिष्ट बहालवाला राष्ट्रपति, उपराष्ट्रपति, प्रधानमन्त्री, प्रधानन्यायाधीश, संविधानसभा अध्यक्ष, विशिष्ट स्तरमा पूर्वराष्ट्रपति, उपप्रधानमन्त्री, मन्त्री, व्यवस्थापिका संसदका विपक्षी दलका नेता, पूर्वउपराष्ट्रपति, पूर्वप्रधानमन्त्री, सर्वाेच्चका न्यायाधीश र राज्यमन्त्री छन्।

त्यस्तै मध्यमस्तरमा पूर्वन्यायाधीश, सहायकमन्त्री, संवैधानिक निकायका प्रमुख, मुख्यसचिब, पुनरावेदन अदालतका मुख्य न्यायाधीश, र संविधानसभाका पूर्वअध्यक्ष वा पूर्वसभामुख छन्।

तर, विधेयकमा पूर्वराजालाई भने विशिष्ट व्यक्तिको सूचीमा राखिएको छैन। राष्ट्रपति, उपराष्ट्रपति, प्रधानमन्त्री, न्यायाधीशहरूलाई अवकाशपछि पनि विशिष्ट श्रेणीमा राखिएपनि पूर्वराजाकाृे विषयमा विधेयक मौन रहेको समाचार अाजकाे नयाँ पत्रिकामा छापिएकाे छ।

Comments

comments

3077