फेसन विकका मोडलको तालिम शुरु

राजाराम पौडेल

पोखरा , अन्तर्राष्ट्रिय फेसन विक नेपाल पोखरामा सहभागी हुने मोडलहरुको तालिम बिहीबारबाट सुरु भएको छ।

नेपाली नयाँ वर्ष २०७६ को अवसरमा पोशाक महासंघ नेपाल र डिजाइनर एशोसिएसनको संयुक्त आयोजनामा पोखरामा फेसन विक हुन लागेको हो।

फेसन विकमा पोखरा, काठमाडौंमा, हेटौडा, चितवन, विराटनगरका २१ जना महिला र ५ जना पुरुष गरी कुल २६ जना सहभागी हुदैछन् । उनीहरुका अलावा गण्डकी प्रदेशमा रहेको जातीय समुदायको भेषभूषा स्थानीय मोडलबाट प्रर्दशन गरिनेछ । तालिम चैत्र २७ गतेसम्म जारी रहनेछ।

द काठमाण्डौ पोष्टको प्रस्तुतीमा फेसन विक यहि चैत्र २८ गतेदेखि ३० गतेसम्म न्युरोड भाटभटेनीमा रहेको पोखरा स्काई स्र्पोटस्मा आयोजना हुनेछ।

गायक स्वप्न सुमन, सागर आले, सन्तोष बस्याल आदिले कार्यक्रमको रौनतका थप्नेछन् । कल्चरल नृत्य समेत त्यहाँ हेर्न पाइनेछ । तीन दिनसम्म हरेक साँझ ६ बजेबाट राती ११ बजेसम्म कार्यक्रम हुनेछ । कार्यक्रममा सहभागी हुन प्रवेश शुल्क पाँच सय तिनुपर्नेछ । डिनर सहितको लागि दुई हजार रुपैयाँ शुल्क लाग्नेछ।

फेसन विकका लागि कोरियोग्राफर र मोडल बुधबार पोखरा आइपुगेका हुन् बिहीबारबाट साइमन पार्टी प्यालेसमा उनीहरुको तालिम सुरु भएको छ । ज्वलरी डिजाइनर मोना श्राफसहितको टिमले तालिम प्रदान गर्नेछ । उनीहरुको फोटो सुटसमेत पोखरामा विभिन्न ठाउँमा गर्नेे तयारी गरिएको आयोजकले गरेका छन्।

तीन दिने फेसन विकमा कुल २१ वटा सिक्वेन्स हुनेछन् । मोडललाई आर्कषक बनाउन १९ जना डिजाइनर खटिनेछन् । यो अन्तर्राष्ट्रिय स्तरको फेसन सो भएको आयोजकको दावी छ । गण्डकी प्रदेशले घोषणा गरेको आन्तरिक पर्यटक वर्ष २०१९ लाई सघाउ पुर्याउन पोखरामा कार्यक्रम आयोजना गरिएको आयोजकले जनाए । कार्यक्रमलाई भव्य बनाउन तयारीमा समेत तिव्रता दिइएको छ।

तस्विर ः राजाराम पौडेल

Comments

comments

Trending Now : विदेशमा रहेका झण्डै नौ लाख नेपाली ल्याउने तयारी
27721