एचकेनेपाल डट कम संवाददाता –
हङकङमा पहिलो पटक नेपाल क्लब हङकङको सहकार्यमा इन्टरनेशल नेपाली फिल्म एकेडमीले इन्टरनेसनल नेपाली फिल्म अवार्ड ‘इन्फा’ सफलताका साथ सम्पन्न गरेको छ।

युन लङ थियटर हलमा अक्टोबर २६ तारिख साँझ सम्पन्न अवार्ड समारोहमा ‘नाइँ नभन्नु ल २’ले सवैभन्दा बढि ७ वटा अवार्ड हात पार्यो। उपप्रधानमन्त्री एवं स्थानीय बिकाशमन्त्री प्रकाशमानसिंहद्वारा उद्घाघाटित समारोहमा विभिन्न विधाका २० अवार्ड वितरण गरिएको थियो। हेर्नुहोस् भिडियोः

अवार्ड समारोहमा कुसुमे रुमाल, गोपीकृष्ण लगायतका सफल फिल्म निर्माण गरेका तथा गोपीकृष्ण हलका संचालक तथा चलचित्रकर्मी उद्धब पौडेललाई ५ लाख नगदसहित ‘लाइफ टाईम अचिभमेन्ट अवार्ड’द्वारा सम्मान गरिएको छ। त्यस्तै, शिव श्रेष्ठ- सर्वश्रेष्ठ नायक, विजय लामा- सुपर हिरो, भुवन केसी- अभिनय तारा, गौरी मल्ल- कला प्रतिमूर्ति, स्पेसल रिकग्निसन अवार्ड- अविनाश गुरुङलाई प्रदान गरिएको छ। सगरमाथा आरोहरण गरेका निशा अधिकारी र अर्जुन कार्कीलाई पनि सम्मान गरिएको छ। अवार्ड समारोहका तस्वीरहरू हेर्न तलको इमेजमा क्लिक गर्नुहोस्

फिल्मी कलाकार तथा स्थानीय कलाकारहरूले नृत्य प्रस्तुत गरेको कार्यक्रममा दयाहाङ राई, निशा अधिकारीलगायतले अाफ्ना भावी चलचित्र ‘हाउ फन्नी’ को प्रवर्धनात्मक छोटो स्टेच शो प्रस्तुत गरेका थिए। हेर्नुहोस् भिडियोः

चर्चित हास्यकलाकार जोडी सीताराम कटेल ‘धुर्मुस’ र कुञ्जना घिमिरे ‘सुन्तली’ले कार्यक्रममा पेट मिचिमिचि हसाएर हङकेली दर्शकको मन जिते। एमाले अध्यक्ष केपी ओली बनेका धुर्मसलाई सुन्तलीले पत्रकार भएर सघाएकी थिइन्। हेर्नुहोस् भिडियोः

अवार्ड समारोहकै लागि हङकङ आएका अर्का चर्चित हास्यकलाकारद्वय जितु नेपाल ‘मुन्द्रे’ र विल्सनविक्रम राई ‘तक्मे बुढा’ भने समय अभावका कारण पर्दा पछाडि बसेरै फर्केका थिए। आयोजकले कार्यक्रमलाई राम्ररी व्यवस्थापन गर्न नसक्दा केही राम्रा कलाकारहरूको प्रस्तुती हेर्ने अवसरबाट दर्शक चुकेका थिए। एकै साताभित्र फिल्म अवार्ड समारोह भएको यो दोस्रो हो। यसअघि, हङकङमै अक्टोबर २० मा नेफ्टा फिल्म अवार्ड भएको थियो। हेर्नुहोस् समाचारः हङकङमा नेफ्टा अवार्ड : उत्कृष्ट नायक नायिकामा अर्पण र केकी

इन्फा अवार्डका विजेताहरु
उत्कृष्ट फिल्मः नाइँ नभन्नू ल-२
निर्देशकः विकास आचार्य, नाइँ नभन्नू ल-२
अभिनेताः आर्यन सिग्देल, महसुस
अभिनेत्रीः नम्रता श्रेष्ठ, मौन
पटकथाः सुरज सुब्बा नाल्बो, बितेका पल
कथाः नवीन गौली, सुरज भुसाल, मौन
सहअभिनेताः सुरजसिंह ठकुरी, नाइँ नभन्नू ल-२
सहअभिनेत्रीः प्रियंका कार्की, नाइँ नभन्नू ल-२
खलअभिनयः झरना थापा, कोही त छ
हास्यअभिनयः सीताराम कट्टेल, ६ एकान ६
संगीतकारः वसन्त सापकोटा, नाइँ नभन्नू ल-२
गीतकार- कृष्णहरि बराल, नाइँ नभन्नू ल-२
गायक- प्रेम परियार, नाइँ नभन्नू ल-२
गायिका- मिलन अमात्य, काली
नृत्य- कविराज गहतराज, काली
नवअभिनेता- अनमोल केसी, होस्टेल
नवअभिनेत्री- सुजाता कोइराला, मञ्जरी
छायांकन- पुरुषोत्तम प्रधान, ढुवानी
सम्पादन- अनन्जय खड्का, साँघुरो
द्वन्द्व निर्देशन- राजेन्द्र खड्गी, नथिङ इम्पोसिबल
प|mेस फेस अवार्ड- मलिना जोशी, ऋतु
मस्ट पपुलर एक्टर- दयाहाङ राई
मस्ट पपुलर एक्ट्रेस- प्रियंका कार्की

1st Infa Film Awards 2070 Nomination List
20 Categories

1. Best Film
a) Nai Na bhannu la 2
b) Cha ekan cha
c) Mahasus
d) Mokshya
e) Hostel

2. Best Director
a) Bikash Acharya “Nai Nabhannu la 2”
b) Dinesh DC “cha ekan cha”
c) Nawal Nepal “Mahasosh”
d) Sabir Shrestha “kaali”
e) Suroj Subba “biteka pal”

3. Best Actor Male
a) Anubhav Regmi “Nai Na bhannu la 2”
b) Aryan sigdel “Mahasos”
c) Saugat Malla ‘Fitkiri”
d) Yash Kumar “veer”
e) Kisor Khatiwoda “Dhuwani”

4. Best Actor Female
a) Namrata Shrestha “maun”
b) Reka Thapa “Kali”
c) Nita dhungana “Cha ekan cha”
d) Keki Adhikari “Mahasos”

5. Best actor in a supporting role
a) Suraj Singh Thakuri “nai na bhannu la 2”
b) Shyam Rai “Producer”
c) Subhash Thapa “Tori Laure”
d) Babu Bogati “Biteka Pal”
e) Nir Shah “Mahasosh”

6. Best actor in a supporting role Female
a) Benisha Hamal “Mahasosh”
b) Nandita KC “Parai”
c) Basundhara Bhusal “Parai”
d) Priyanka Karki “Nain a bhannu la 2”

7. Best Actor in a comic role
a) Sitaram kattel “cha ekan cha”
b) Jay kishan basnet “dui duna panch”
c) Wilson Bikram rai “Producer”
d) Sandeep Chetri “Cha ekan cha”
e) Dipak Raj Giri “cha ekan Cha”

8. Best Actor is a negative role
a) Subhas Thapa ‘Kina Kina”
b) Jharna Thapa “Koi ta Cha”
c) Dayahang Rai “Lofar”
d) Mukesh Acharya “Mutu”

9. Best Music Director
a) Basanta Sapkota “Nai Na bhannu la 2”
b) Suresh Adhikary “Mahasoosh”
c) Damber Nepali , Biteka Pal
d) Basanta Sapkota “Kali”
e) Arjun Pokhrel “Bindash 2”

10. Best Story
a) Bikash Acharya “Nai Na bhannu la 2”
b) Prabin Shrestha “Mokshya”
c) Nabin Gauli / Suraj Bhusal “Maun”
d) Binod Paudel “Saghuro”
e) Pitambar pandey “Dhuwani”

11. Best Screen play / Dialogue
a) Bikash Acharya “Nain na bhannu la 2”
b) Hemraj BC “Hostel”
c) Dipak Raj Giri “Cha ekan Cha”
d) Suraj Subba ‘Nalbo’ “Biteka Pal”

12. Best Lyrics
a) Dr. Krishna hari Baral “Marne Kasailai / Nai Na bhannu la 2”
b) Prabeen Shrestha “Khula Akash / Mokshya”
c) Dr. Krishna Hari Baral“e Akha ma / Nai Nabhannu la 2”
d) Ram Abiral “Sunchu Timile Malai / Bindash 2”

13. Best Play back singer male
a) Prem Pariyar “E Akha ma / Nai a bhannu la 2”
b) Swaroop Raj Acharya “Marke Kasailai / Nai Na bhannu la 2”
c) Pralhad Timalsina “Slowly Slowly / Kali”
d) Shiva Priyar “Sunchu timile malai / Bindash 2”

14. Best Playback Singer Female
a) Milan Amatya “Slowly Slowly /Kali”
b) Durga Pariyar “Dil Chup Cha / Mahasoosh”
c) Prakriti Giri “Jaba Saja Parcha / Biteka Pal”
d) Durga Kharel “Sunchu timilai / Bindash 2”
e) Anju Panta “Yato dherai Maya / Ho yahi maya ho”

15. Best debut Actor male
a) Anmol KC “Hostel”
b Salon Basnet “Hostel”
c) Kosish Chetri “Mokshya”
d) Sushank Mainali “Sanghuro”
e) Avinash Gurung “Biteka Pal”

16. Best Debut Actor Female
a) Sujata Koirala “Manjari”
b) Prakriti Shrestha “Hostel”
c) Sagun Shahi “Dhuwani”
d) Komal Oli “Rajniti”
e) Jashmine Shrestha “Mero Man ko sahti”

17. Best Cinematograhy
a) Hari Lama ‘Biteka Pal”
b) Purusotam Pradhan “Dhuwani”
c) Dibya Subedi “ Mahasoosh”
e) okshya Team “Mokshya”

18. Best Action
a) Himal KC “war”
b) Roshan Shrestha “Kali”
c) Rajendra Kahdgi “Nothing impossible”
d) Himal KC “Veer”

19. Best Choreography
a) Kaviraj Gahatraj “Slowly Slowly / Kali”
b) Kaviraj Gahatraj “ekkasi dukkasi / Lofar”
c) Simon “Timrai Akhaharu / Producer”

20. Best Editing
a) Ananta Thapaliya “Cha ekan Cha”
b) Lokesh Bajracharya “Karkash”
c) Anjay Khadka “Sanghuro”
d) Surendra Paudel “Hostel”
e) Praveen Shrestha “Mokshya”

For voting your favourite Nominee from Mobile
SMS @ 2066
Type IAcategory no & your favourite Nominee
& sendit to 2066
For Eg.
Type IA1a & send it to 2066



.















Comments

comments